Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Manufaktura na weekend 15, 16, 17 marca

(kac), Manufaktura
Cukiernica, którą wykonał jubiler Michała Golla
Cukiernica, którą wykonał jubiler Michała Golla materiały prasowe

Wiosenne warsztaty dla najmłodszych

Pani Wiosna jest już blisko. W „Fabryce po godzinach” w Manufakturze najmłodsi będą mogli przygotować się do jej powitania. W czasie sobotnich warsztatów maluchy nie tylko stworzą własną Marzannę, ale też poznają tajniki quillingu.

Wiosna jest już za rogiem, to dobry moment na przypomnienie sobie tradycji i obyczajów, towarzyszących jej nadejściu. Taką okazję będą mieć najmłodsi, którzy odwiedzą w najbliższą sobotę (17.03) „Fabrykę po godzinach” w Manufakturze. Wiosenne warsztaty przygotowała znana już maluchom i ich rodzicom Agnieszka Skubisz, która jak zwykle poprowadzi zajęcia w duchu artystyczno-ekologicznym.

Powitanie wiosny kojarzy się przede wszystkim z topieniem Marzanny, dlatego też uczestnicy zajęć nauczą budować kukłę z niepotrzebnych elementów, które znaleźć można w każdym domu. Dowiedzą się też, jak założyć własną plantację owsa czy rzeżuchy. Nie zabraknie własnoręcznie wykonanych wiosennych ozdób, które sprawią, że okno w pokoju dziecięcym będzie słoneczne nawet w deszczowe drzwi. W czasie sobotnich zajęć dzieci i ich rodzice poznają technikę quillingu, czyli układania obrazków z rolowanych pasków kolorowego papieru, którą można wykorzystać do zdobienia kartek, karnetów czy albumów.

Warsztaty wiosenne w „Fabryce po godzinach” przygotowane są z myślą o dzieciach w każdym wieku, ale te młodsze, do szóstego roku życia organizatorzy zapraszają wraz z rodzicami. Zajęcia rozpoczynają się o 11:00, trwają półtorej godziny, a kosztują 20 złotych. Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisanie się na zajęcia pod numerem telefonu 500 072 856.

Akademia Profesora Einsteina zaczyna semestr letni

Koniec laby, pora wrócić do uczelnianych obowiązków. Młodzi naukowcy z Akademii Profesora Einsteina zaczynają kolejny semestr. W czasie zajęć w Experymentarium w Manufakturze zgłębiać będą tajniki kryminalistyki, biotechnologii, teatrologii i wybuchowej chemii. Pierwsze zajęcia w semestrze letnim już w najbliższą sobotę (17.03).

Akademia Profesora Einsteina działa w Centrum Nauki Experymentarium w Manufakturze. Jest propozycją dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat, ciekawych świata i lubiących uczyć się przez zabawę. Pierwsze zajęcia letniego semestru odbędą się w niej już w najbliższą sobotę, a będą poświęcone fizyce. Za tydzień natomiast mali naukowcy zgłebiać będą tajniki pracy detektywa pod okiem specjalistów ze Studenckiego Koło Kryminalistyków WPiA Uniwersytetu Łódzkiego. Dzięki tym zajęciom młodzi studenci dowiedzą się jak to jest być Sherlockiem Holmesem. W czasie kolejnych zajęć sprawdzą czy można malować przy pomocy warzyw, jak wygląda bakteria, co kryje się za kulisami teatru i czemu chemia bywa wybuchowa.

W sumie młodzi studenci spotkają się na siedmiu sobotnich zjazdach, a na początku czerwca dostaną dyplomy, potwierdzające ukończenie kursu. Mali naukowcy mogą wziąć udział we wszystkich zajęciach lub tylko w tych, które ich najbardziej interesują. Cena pojedynczych zajęć to 25 zł, a cały semestr kosztuje 150 złotych. Zapisów można dokonać pod numerem telefonu 42 632 76 04 lub adresem e-mail: [email protected]

Romansowy weekend w Małym

Trzy jednoaktówki, trzy odcienie miłości – to „Romans z Czechowem”, dzięki któremu w ten weekend w Teatrze Małym w Manufakturze nie zabraknie emocji.
Widzowie przekonają się, że oświadczyny to nie jest prosta sprawa, niespłacone długi mogą prowadzić do ożenku, a miłość do teatru nie przemija.
„Romans z Czechowem” to trzy jednoaktówki. Są to utwory pełne dowcipu, akcji dynamizmu oraz znakomitych dialogów. Z pozoru trzy różne historie - jednak łączy je jeden mianownik- uczucia. Widzowie Teatru Małego będą mogli zobaczyć cały wachlarz emocji - od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Prawdziwym majstersztykiem są tutaj postaci - wyraziście skonstruowane, barwne, o bogatym życiu wewnętrznym.

„Oświadczyny” i „Niedźwiedź” mają wspólny mianownik w postaci motywu oświadczyn, opowiadają o narodzinach miłości, jednak ukazują zupełnie inne emocje towarzyszące rodzeniu się tego uczucia. Nie zabraknie waśni i sporów, które bohaterów nie podzielą, a połączą. Natomiast „Łabędzi śpiew” opowiada o wielkiej, nieprzemijającej, a nie zawsze odwzajemnionej miłości aktora do sceny. Spektakl zostanie zagrany trzykrotnie: w piątek, sobotę i niedzielę. W „Oświadczynach” występują Magdalena Kaszewska na zmianę z Małgorzatą Lipką, Marek Kołaczkowski i Mariusz Pilawski. Historię rodzącej się miłości w „Niedźwiedziu” opowiadają Elżbieta Czerwińska, Wojciech Bartoszek i Mariusz Pilawski. Natomiast w „Łabędzim śpiewie” widzowie oglądają Stanisława Brejdyganta i Marka Kołaczkowskiego. Początek przedstawienia tradycyjnie o godz. 19:15. Rezerwacja biletów: tel.: 42 633 24 24, [email protected].

Już czas na pisanki Malowane Nadzieją

Tradycyjne wielkanocne motywy, ale też abstrakcyjne wzory - jak co roku strusie pisanki zachwycają różnorodnością. Już po raz jedenasty Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej organizuje wystawę i aukcję pisanek wykonanych na strusich wydmuszkach pod hasłem „Malowane Nadzieją”. Od 19 marca będzie je można zobaczyć na wystawie w Manufakturze.

Wystawa i aukcja strusich pisanek pod hasłem „Malowane Nadzieją” to już łódzka tradycja. Podobnie jak w latach ubiegłych całkowity dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Zanim te nietypowe pisanki trafią w ręce nowych właścicieli przez dwa tygodnie będzie je można podziwiać w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek (19.03) o godz. 13:00.

W tym roku pisanki wykonali m.in. Stasys Eidrigevicius, Andrzej Mleczko, Edward Lutczyn, Henryk Sawka, ale także profesorowie i studenci ASP w Łodzi. Uwagę z pewnością przykuwa cukiernica, którą wykonał jubiler Michała Golla przy wykorzystaniu strusiej wydmuszki i 165 gram srebra próby 925. Wielu z artystów tworzy strusie pisanki „Malowane nadzieją” od lat, ale są i tacy, którzy wzięli udział w akcji po raz pierwszy. Wśród tegorocznych wydmuszkowych debiutantów warto wspomnieć o Jerzym Janiszewskim, który przed laty stworzył logo NSZZ „Solidarność”, a ostatnio znak graficzny polskiej prezydencji w UE. Artysta mieszka w tej chwili w Hiszpanii, dlatego organizatorzy trzymają kciuki, żeby pisanka szczęśliwie pokonała drogę do Łodzi w całości.

Na wystawę, a następnie na aukcję trafi 58 pisanek oraz 12 obrazów, w tym prace Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych powstało w 2001 roku. To z niego wywodzi się Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej, organizacja pożytku publicznego, której celem jest dotarcie do wszystkich niepełnosprawnych bez względu na wiek czy rodzaj niepełnosprawności. Dlatego właśnie działalność organizacji jest tak zróżnicowana. Zajmuje się organizacją pielgrzymek, wycieczek, turnusów wakacyjnych czy cyklicznych zajęć w „Starej Plebanii”. Licytacja odbędzie się 2 kwietnia. o godz. 18:00 w hotelu andel’s.

/Informacja prasowa Manufaktury/

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto