Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Manufaktura na weekend 13 - 14 września

(opr. dem)
Manufaktura na weekend 13 - 14 września
Manufaktura na weekend 13 - 14 września materiały prasowe
TrotuArt, strefa kibica, spotkanie w empiku, Teatr Mały rozpoczyna sezon - czyli sobota i niedziela w Manufakturze

TrotuArt zagości w niedzielę w Manufakturze. Miasteczko Teatralne TrotuArt zamieni rynek Manufaktury w ogromną scenę. Od godz. 10 rozpoczną się warsztaty teatralne dla dzieci.

Pierwszym spektaklem (godz. 11:00) będzie 'Szewc Kopytko i Kaczor Kwak'. Barwny spektakl to przewrotna historia udowadniająca, że nawet psoty i żarty mogą nieść ludziom radość i uśmiech. 'Krawiec niteczka', czyli opowieść o dzielnym krawcu, który ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, rozpocznie się o 13:00. 'Czerwonego Kapturka' jest z pewnością znana widzom w każdym wieku. O godz. 17:00 będzie można obejrzeć ją w wersji kabaretowej. Zwieńczeniem artystycznego święta będzie widowisko 'Saga' w wykonaniu aktorów Teatru Te-O-ka.Przedstawienie rozpocznie się o 19:00 i poprowadzi widzów drogą pełną skojarzeń, mitów i symboli. Opowieść o miłości, walce, poszukiwaniu i podróży spektakularną formę zawdzięcza sześciometrowym lalkom szczudlarzy, nastrojowej, granej na żywo muzyce oraz pokazom fajerwerków.

W niedzielę nie zabraknie licznych warsztatów, które przybliżą dzieciom i dorosłym sztukę sceniczną. Każdy chętny będzie mógł dowiedzieć się, jak powstają rekwizyty używane przez aktorów - sugestywne maski, efektowne pióropusze czy zabawne kapelusze. Na pokaz i naukę tańców ludowych zaprasza łódzka grupa Harnam, najstarszy zespół folklorystyczny w Polsce. Występ rozpocznie się o godzinie 15:00.

Strefa kibica w Manufakturze!
Na ekranie na Rynku Manufaktury transmitowane będą wszystkie mecze grupy E rozgrywane w Łodzi.

W sobotę, 13 września, Polska gra z drużyną Iranu (20:15). Ostatnim meczem II fazy dla Polaków będzie spotkanie z Francją - w niedzielę, 14 września (20:15).

Otwarcie sezonu w Teatrze Małym w Manufakturze
Po wakacyjnej przerwie Teatr Mały działający w Manufakturze powraca z nowymi premierami. Podczas najbliższych spektakli widzowie będą mieli okazję raz jeszcze zakochać się w Czechowie, przypomnieć sobie wszystkie dzieła Szekspira oraz wzruszyć się przy piosenkach Wojciecha Młynarskiego. Pierwszy jesienny pokaz odbędzie się w czwartek, 18 września.

We wrześniu widzowie Teatru Małego będą mogli podziwiać twórczość „mistrza małych form”. Jednoaktówki dziewiętnastowiecznego dramatopisarza - „Oświadczyny”, „Niedźwiedź” oraz „Łabędzi śpiew” połączone kanwą melodyjnej piosenki po raz kolejny staną się okazją do „Romansu z Czechowem”. Sceniczna historia poprowadzi gości poprzez zabawne, sytuacyjne scenki przywodzące na myśl codzienne życie mieszkańców carskiej Rosji. W piątek, 26 września, Teatr Mały zaprosi na premierową wycieczkę w czasie do barwnych i pełnych absurdu czasów PRL-u. Spektakl „Młynarski sentymentalnie: Wesołego powszechnego dnia” to nostalgiczna opowieść snuta za pomocą piosenek Wojciecha Młynarskiego. Libretto napisane w latach 80. ma wymiar uniwersalny i opowiada o niezmiennych wartościach istotnych w życiu każdego człowieka, stosunkach międzyludzkich, rodzinie i poszukiwaniu miłości. W jesiennym repertuarze nie zabraknie popularnego spektaklu „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)”, czyli żartobliwej wariacji na temat dzieł najsłynniejszego dramaturga. To propozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać twórczość Szekspira w pigułce, miłośników literatury angielskiej, amatorów komedii oraz osób, które cenią pastisz i parodię w doskonałym wydaniu. Ten nietypowy zestaw to efekt połączenia fragmentów fabuł z żonglerką popularnymi cytatami oraz odwołaniami do stereotypowej znajomości jego dzieł. Nie zabraknie „Makbeta” w góralskim klimacie, „Romea i Julii” zagranych, zgodnie z zasadami teatru elżbietańskiego, wyłącznie przez męską obsadę, „Kronik królewskich” w formie meczu piłkarskiego oraz „Otella” zaprezentowanego w rytmie rapu. Na widzów czeka wiele niespodziewanych zwrotów akcji podanych w lekkiej i zabawnej formie.

W piątek, 17 października, Teatr Mały zaprosi natomiast na premierę „Balladyny”, połączoną z benefisem 50-lecia pracy artystycznej Marka Kołaczkowskiego. Aktor, niegdyś związany ze sceną Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, jest jednym ze współzałożycieli Teatru Małego działającego w Manufakturze.

Cezary Pazura szerszej publiczności jest znany z wcielenia się w postać Jerzego Kilera w dwuczęściowym obrazie Juliusza Machulskiego: „Kiler” i „Kilerów 2-óch”. Najpopularniejsze cytaty z tych filmów takie jak „Masz być jak bulterier!” czy „Wstawaj Ryba, Ojczyzna Cię wzywa” posłużyły do stworzenia serii gadżetów wydanych przez sieć Empik. W jej skład wchodzą torby, kubki, fartuchy oraz obrazki naścienne. Aktor podczas rozmowy opowie o swoim zawodowym życiorysie, związanym z udziałem w filmach, serialach, sztukach teatralnych oraz działalności kabaretowej. Cezary Pazura posiada również epizod wokalny jako twórca albumu „Przystojny jestem”. Swój głos wykorzystywał także w animacjach, m.in. w „Epoce lodowcowej”. Spotkanie z aktorem odbędzie się w sobotę, 13 września, o godzinie 14:00, w salonie Empik w Manufakturze.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto