Lotos Trefl wygrał 3:0 [zdjęcia]

Gdański zespół szybko rozprawił się z zespołem SMS PZPS Spała I wygrywając kolejne trzy sety (25:11, 25:12, 25:16). Mecz rozegrany został tym razem w sali treningowej hali Ergo Arena.

Mimo, że było to starcie zespołów będących na skrajnych miejscach w tabeli ligowej, to mobilizację widać było w grze obu zespołów. Żółto-czarni już na początku meczu wyszli na prowadzenie, nie oddając go później ani na chwilę. W pierwszych dwóch setach niemal cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę, którą zdobyli już przy pierwszych piłkach obu setów (dwukrotnie 3:1), dość gładko pokonując młodą jeszcze drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Obydwa te sety były do siebie podobne, zmienił się jedynie nieco skład drużyn. Drużyna gospodarzy wygrała je kolejno 25:11 i 25:12.

W trzecim secie goście próbowali nawiązać walkę nadganiając, przy stanie 6:4 dla gospodarzy, stratę do 2 oczek. Taki stan utrzymywał sie przez kilka kolejnych minut, a każdy z zespołów zgarnął po 3 piłki. Przy wyniku 9:7 zagrywka była po stronie Spały, jednak sytuacja szybko się odwróciła. Gdańsk powiększył szybko przewagę i pomimo kilku błędów zatrzymał ją po swojej stronie wygrywając ostatniego seta 25:16. Całe spotkanie trwało niemal dokładnie 1 godzinę.

Było to pierwsze starcie Lotosu Trefla w rundzie rewanżowej. Zespół znajduje się obecnie na szczycie tabeli (28 punktów), zaraz za nim są Ślepsk Suwałki (27 pkt) oraz GTPS Gorzów Wielkopolski (26 pkt) i BBTS Bielsko-Biała (26 pkt). Kolejny mecz gdańskich siatkarzy już 22 grudnia, w ramach ostatniej w tym roku kalendarzowym, 15. kolejki spotkań. Drużyna Lotosu Trefl zmierzy się na radomskim boisku z zespołem Jadar Sport Radom (obecnie 24 punkty i 5. miejsce w tabeli).