Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łódzki BioNanoPark skończą przed czasem? Jest już wiecha

Emilia Białecka *Emkanabe*
Emilia Białecka *Emkanabe*
Siedem miesięcy temu została wbita pierwsza łopata, dziś (5 ...
Siedem miesięcy temu została wbita pierwsza łopata, dziś (5 ... Emilia Białecka
Siedem miesięcy temu została wbita pierwsza łopata, dziś (5 września) zgodnie z budowlaną tradycją na głównej konstrukcji budynku zawieszona została wiecha. Prace nad BioNanoParkiem idą tak szybko, że możliwe jest, iż powstanie on przed czasem.

Dzięki BioNanoParkowi Łódź stanie się polskim centrum bio i nanotechnologii

Budowa BioNanoParku - jednego z największych w Polsce kompleksów laboratoryjnych dla branży biotechnologicznej, mieszczącego się przy ul. Dubois rozpoczęła się w lutym tego roku. Jak mówi Andrzej Styczeń, prezes Zarządu Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego, prace idą w zawrotnym tempie.

- Niespełna siedem miesięcy temu przy wbiciu pierwszej łopaty uruchomiliśmy zegar, który odmierza czas do zakończenia inwestycji. Wtedy powiedziałem, że zrobimy wszystko, żeby ten czas skrócić. I faktycznie, inwestycja idzie w piorunującym tempie - cieszy się Styczeń.

Dziś, na głównej konstrukcji budynku BioNanoParku zawieszona została wiecha. Dość nietypowa, bo z toporkami i góralskim kapeluszem. Jak wytłumaczył Andrzej Styczeń, "w zależności od tego skąd pochodzi ekipa stawiająca żelbetową konstrukcję, taki pojawia się akcent, a budowniczy są nie skąd indziej, jak właśnie z gór".

Po niespełna 7 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty, dziś stoi już główna konstrukcja BioNanoParku

Na uroczystości wieszania wiechy obecni byli członkowie rady ministrów m.in. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Banach oraz wiceminister zdrowia Adam Fronczak, a także parlamentarzyści, przedstawiciele władz Łodzi i województwa oraz środowiska akademickiego i biznesowego.


W wartym ponad 76 mln zł W kompleksie badawczym będą znajdowały się dwa duże laboratoria: Biotechnologii Przemysłowej oraz Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej.

W łódzkim BioNanoParku będą prowadzone badania dla biznesu i ośrodków naukowych w Polsce i za granicą. Branż, które skorzystają z usług BioNanoParku jest wiele, począwszy od przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego, przez chirurgię, ortopedię, stomatologię, na biotechnologii przemysłowej kończąc.

W rozbudowanym Łódzkim Inkubatorze Technologicznym znajdą się m.in. pomieszczenia biurowe dla 50 nowych firm, 4 moduły biurowo-laboratoryjne dla firm typu spin-up, a także sala konferencyjna na 300 osób oraz foyer stanowiące miejsce wystawowe.

To wszystko ma być gotowe w październiku 2013 roku.

Czytaj więcej o

inwestycjach w Łodzi

:

Matura 2011 poprawkowa | Perseidy 2011|Koncerty w Łodzi | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź|PKP - rozkład jazdy| Baseny i kąpieliska| Regiopedia

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto