Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2013/2014 - IV kolejka

opr.wm
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2013/2014 - IV kolejka fot: materiały organizatora
W dniu 26.10.2013 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się IV kolejka rozgrywek XVII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Zacięte pojedynki rozegrały siatkarki Ekstraklasy kobiet. Sporym zaskoczeniem była dobra dyspozycja zespołu Siatkarza Drużbice. Przedostatnia drużyna tabeli nie miała respektu przed liderem Itaką Jutrzenką stawiając wysokie wymagania i walcząc jak równy z równy przez pięć setów. Ostatecznie zwyciężyły faworytki z Itaki, jednak zawodniczki Siatkarza mogą być zadowolone z pierwszego zdobytego punktu w sezonie i to w meczu z tak trudnym rywalem. Również tie-break decydował o zwycięscy pojedynku sąsiadujących w tabeli drużyn Protekt oraz Grid Volley. Więcej koncentracji oraz zimnej krwi w końcówce meczu zachowały siatkarki Grid Volley, zwyciężając długie i zacięte spotkanie.

W Ekstraklasie mężczyzn trwa zła passa srebrnych medalistów ubiegłego sezonu drużyny PGE S.A. W minionej kolejce w pojedynku z zespołem Grid Volley siatkarze PGE zdołali ugrać zaledwie jeden set. W pozostałych spotkaniach zwyciężali faworyci. Wciąż niepokonane pozostają zespoły Superaty oraz Dzikusów, które w tej kolejce pokonały odpowiednio Fantom (3:0) oraz Piazza Cafe (3:1). Także Iskra nie miała problemów z pokonaniem w szybkich trzech setach Sokoła Rzgów.

Tempa nie zwalniają dwa zespoły przewodzące stawce I ligi kobiet. W minioną sobotę Energia po raz czwarty w tym sezonie bez straty seta rozprawiła się tym razem z drużyną Salos Wodna. Także po trzech partiach przeciw ZSO nr 4 zwycięsko z parkietu schodziły siatkarki Fuksa Sulejów. Trzecie miejsce zachowała Stal Głowno po wygranej 3:0 nad ZSO nr 8.

W I A lidze mężczyzn drugi w tym sezonie remis 2:2 zanotowali zawodnicy Lozametu, którzy w minionej kolejce po bardzo wyrównanym spotkaniu podzielili się punktami ze Sborną. W innym spotkaniu lider tabeli – Classa Polska – po czterosetowej walce pokonał Gremi i powiększył do dwóch punktów swoją przewagę nad drugim Lozametem.

W I B lidze mężczyzn zacięty pojedynek rozegrały drużyny Bruklandu oraz Wareckiej. Za niespodziankę możne uznać zwycięstwo 3:2 beniaminka tej ligi – Warecka, w konfrontacji ze spadkowiczem z wyższej klasy rozgrywkowej. Zastanawiająca jest natomiast wciąż bardzo słaba dyspozycja Volley Team. Drużyna, która w ubiegłym sezonie rywalizowała w lidze I A w bieżących rozgrywkach wygrała dopiero pierwszy set, jednak w minionej kolejce gładko przegrywając z Wild Boyz 1:3.

W II lidze pierwszy punkt stracił UKS SMS, który po zaciętym i emocjonującym spotkaniu ostatecznie zwyciężył 3:2 ekipę Vent Energy. Natomiast wciąż bez straty choćby seta pozostaje lider tabeli UKS Fuks, który w sobotę nie miał problemów z pokonaniem New Team. Dzięki wygranej 3:1 z Popularnymi prowadzącą dwójkę goni Społeczna Akademia Nauk.

Po czterech kolejkach samotnie przewodzi stawce III ligi drużyna Damy radę, która po zwycięstwie nad Dar Car 3:1 ma już 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem CentiNet.
Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się dopiero za dwa tygodnie 09.11.2013 roku (sobota) w godzinach 8-18 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).