Łodzianie Mistrzami Europy w siatkówce plażowej

Natalia_B.
Natalia_B.
Robert Zwoliński, archiwum mmlodz
Złote medale Mistrzostw Europy do lat 20 w siatkówce plażowej zdobyli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Krążki z brązowego kruszcu wywalczyły Katarzyna Kociołek i Karolina Baran.

Łódzcy studenci Mistrzami Europy w siatkówce plażowej

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej odbywały się w Izraelu w dniach 27-30 lipca. Polskę reprezentowały w nich cztery pary - dwie męskie i dwie żeńskie. Na podium stanęli zawodnicy łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Na najwyższym stopniu panowie Łosiak/Kantor, a na najniższym panie Kociołek/Baran.

Łosiak/Kantor pojechali do Tel-Avivu w roli faworytów i znakomicie się z tego zadania wywiązali. Na drodze do złota młodzi Polacy stoczyli siedem pojedynków. I chociaż przegrali jedno spotkanie w pierwszej rundzie, dalej było tylko lepiej. Łódzki duet nie dawał najmniejszych szans swoim rywalom, pewnie wygrywając każde spotkanie w dwóch setach.

Emocje zaczęły się dopiero w meczu półfinałowym - przegrany pierwszy set, walka na przewagi i zwycięstwo w drugim oraz tie-break również zakończony na korzyść łódzkich siatkarzy. Finał, choć zacięty i wyrównany, był tylko formalnością. Po ok. 30 minutach gry biało-czerwoni mogli cieszyć się ze zdobycia krążków z najcenniejszego kruszcu.

Półfinał:
Łosiak/Kantor – Kvalen/Tvinde 2:1 (18:21, 27:25, 15:8)

Finał:
Łosiak/Kantor – Haralds/Armands 2:0 (21:18, 21:19)

Chociaż Karolina Baran i Katarzyna Kociołek trenują razem dopiero od kwietnia, są już ze sobą świetnie zgrane. Przekłada się to na ich sportowe wyniki - po niedawnym sukcesie w Chorwacji (złoto na Mistrzostwach Świata do lat 19 pod koniec czerwca), wczoraj (30 lipca) dorzuciły kolejny - brąz na Mistrzostwach Europy do lat 20.

Młode zawodniczki rozpoczęły turniej od porażki. Nie wpłynęła ona jednak na postawę siatkarek, które pewnie awansowały do półfinału. W przedostatnim meczu turnieju minimalnie lepsze okazały się rywalki i reprezentantki Polski musiały zadowolić się grą o brązowy medal. W spotkaniu o 3. miejsce biało-czerwone bez większych problemów pokonały Niemki i cieszyły się ze zwycięstwa.