Mariusz Kruczek
Widzew Łódź pokonał GKS Bełchatów X:X
Widzew Łódź pokonał GKS Bełchatów X:X Artur Marcinkowski/archiwum MM
Widzew Łódź wygrał z GKS Bełchatów 1:0. "Dzieciaki" mają lidera.

1 września o godz. 15:45 Widzew podejmował u siebie GKS Bełchatów. Łodzianie udowodnili w trzeciej kolejce Ekstraklasy, że zwycięstwo nad mistrzem i wicemistrzem Polski to nie był przypadek.

Spotkanie rozgrywane było w dobrym tempie. Początek rozgrywki to gra cios za cios. Widzew atakował bełchatowian, a goście groźnie kontrowali. Skuteczniejsi byli jednak gospodarze. Wynik spotkania otworzył Alex Bruno w 27. minucie. Brazylijczyk otrzymał futbolówkę od Brozia i celnym strzałem pokonał Stachowiaka.

W drugiej połowie łodzianie mądrze bronili wyniku. Bełchatowianie nie znaleźli natomiast recepty na pokonanie Mielcarza. Tym samym Widzew z kompletem punktów zajmuje pozycje lidera Ekstraklasy. Jak długo na niej zostanie, przekonamy się po zakończeniu trzeciej kolejki - 3 września.