ŁKS Sphinx - SKK Siedlce 60:66

Marek Kondraciuk
Jakub Dłuski (z piłką) i Filip Kenig w walce z rywalami z SKK
Jakub Dłuski (z piłką) i Filip Kenig w walce z rywalami z SKK Krzysztof Szymczak
Wydawało się, że czołówka jest tuż tuż i awans koszykarzy ŁKS Sphinx nawet do pierwszej czwórki jest jeszcze realny. Mecz u siebie z beniaminkiem miał przybliżyć ełkaesiaków do celu, ale tak się nie stało. ŁKS Sphinx niespodziewanie przegrał z Siedleckim Klubem Koszykówki 60:66 i pozostał na szóstym miejscu, z bilansem o dwa zwycięstwa gorszym od czterech wyprzedzających go drużyn i o pięć od lidera AZS PW.

Łodzianie zaczęli nadmiernie rozprężeni i już pierwszą kwartę przegrali różnicą aż 12 punktów (10:22). W drugiej zmobilizowali się, odrabiając 8 oczek. Do przerwy przegrywali 30:34.

Katastrofa nastąpiła w trzeciej ćwiartce, co już się zdarzało łodzianom w tym sezonie. Zdobyli zaledwie 5 punktów, tracąc aż 16. Przed ostatnią kwartą było więc 35:50. Ełkaesiacy podjęli pościg, ale rzucili tylko o 9 oczek więcej od rywali, przegrywając 10 mecz w sezonie, a 3 u siebie (poprzednio z MKS Dąbrowa 69:73 i ze Sportino 78:83).

ŁKS Sphinx - SKK Siedlce 60:66 (10:22, 20:12, 5:16, 25:16)
ŁKS Sphinx: Krzysztof Sulima 13, Dłuski 11, Salamonik 8, Krajewski, Trepka po 7, Kenig 5, Kalinowski 4, Szczepaniak 3, Morawiec 2. Trener: Piotr Zych.
SKK: Bręk 16, Dębski 14, Kamil Sulima 13, Miś 8, Czyż, Nędzi, Wójcicki po 4, Bal 3, Kotwicki, Kuriańczyk 0. Trener: Tomasz Araszkiewicz.

Sobota: o godz. 16 Asseco Prokom II Gdynia - ŁKS Sphinx, o 17.30 Sokół - Polonia, o 19 SKK - AZS Szczecin, Start - Sportino, Astoria - Dąbrowa, Rosa - Tychy, AZS PW - Górnik, Mecz Znicz - Spójnia 52:76 rozegrany został awansem.