ŁKS Łódź vs Wisła Kraków (relacja minuta po minucie)

Mladen Kascelan
Mladen Kascelan studiomk (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali dzisiaj z Wisłą Kraków 1:2. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego meczu.
Sprawdź jak zapowiadaliśmy mecz ŁKS-u Łódź z Wisłą Kraków

Piłkarze ŁKS-u Łódź podejmują dzisiaj (23 października) Mistrza Polski - Wisłę Kraków. Faworytem tego spotkania są na pewno goście. Krakowianie w ostatni czwartek (20 października) wygrali w Lidze Europejskiej z Fulhamem Londyn 1:0.

Wiślacy są zatem podbudowani triumfem europejskim, ale piłkarze ŁKS-u są niemniej umotywowani po poniedziałkowej wygranej w Derbach Łodzi. Czy ełkaesiakom uda się zatrzymać krakowian? W jakim składzie goście zagrają tym razem? Zapraszamy do śledzenia **relacji na żywo ze spotkania

ŁKS Łódź

- Wisła Kraków**.

ŁKS Łódź - Wisła Kraków

(Wynik końcowy)

1 : 2 (1:1)

Bramki: 1:0 S. Szałachowski (8. min.) 1:1 M. Lamey (30. min.) 1:2 D. Biton (51. min.)

P. Velimirović - P. Golański, M. Łabędzki, P. Klepczarek (89. M. Smoliński), M. Kaczmarek, S. Szałachowski (75. M. Bykowski), A. Łukasiewicz, M. Kascelan, T. Nowak (61. B. Romańczuk), M. Mięciel, M. Saganowski
S. Pareiko - M. Lamey, K. Jaliens, O. Chavez, D. Paljić, I. Iliev (70. R. Boguski), G. Nunez (88. J. Diaz), Ł. Garguła, C. Wilk, A. Kirm, D. Biton

Żółte kartki: Klepczarek (ŁKS) Boguski (Wisła)
Cerwona kartka: Golański (ŁKS)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:2. Później zapraszamy też do obejrzenia fotorelacji z meczu, wideorelacji z dopingu kibiców i przeczytania wypowiedzi pomeczowych.
90'+5 Ogromne zamieszanie w polu karnym gości, ale piłka ląduje ostatecznie daleko w trybunach.
90'+4 Michał Czekaj zmienia Gargułę. Rzut wolny dla ŁKS-u, w pole karne Wisły wbiega Velimirović! Piłka meczowa...
90'+3 Golański kopie bez piłki Kirma - skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie obrońcy ŁKS-u!
90'+2 Romańczuk wrzuca z rzutu wolnego, piłka w rękach Pareiki.
90' Biton strzela, ale piłka przelatuje obok bramki. Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
89' "Smoła" zmienia Klepczarka. Czy powtórzy wyczyn z meczu derbowego i zaliczy asystę przy bramce dla łodzian?
88' Junior Diaz zmienia Nuneza. Do wejścia gotowy też Marcin Smoliński.
86' Ogromne zamieszanie w polu karnym gości i kapitalna interwencja Pareiki, który w ostatniej chwili "wyciągnął" piłkę lecącą do siatki.
85' Pierwsze żółte kartki w tym meczu - najpierw dla Boguskiego, po chwili dla Klepczarka.
83' Kolejne dośrodkowanie łodzian, Klepczarek mija się z piłką.
82' Dobra szansa ŁKS-u, ale tylko róg. Po wrzutce najwyżej skacze Łukasiewicz, ale nie trafia do siatki.
81' Kibice krzyczą "Złodzieje!", a także "J...ć PZPN". Prawdopodobnie nie było spalonego przy nieuznanej bramce Kaczmarka...
79' Kaczmarek trafia do siatki! Sędzia liniowy wskazuje jednak spalonego. Łodzianie protestują, Sergei Pareiko leży na murawie.
77' Zaskakujący strzał Garguły z wolnego, Velmirović z dużym trudem wybija na róg.
75' Dudu nie trafia w futbolówkę. Maciej Bykowski pojawia się w miejsce Szałachowskiego.
74' Golański z dystansu, ale niepotrzebnie. Piłka przelatuje daleko od bramki.
73' Dobre podłączenie się Golańskiego lewą stroną boiska, kończy się rzutem rożnym dla gospodarzy. Po chwili mocne wstrzelenie futbolówki w "szesnastkę" przez Romańczuka, Wiślacy wybijają.
70' Iliev opuszcza boisko, zastępuje go Rafał Boguski.
67' Dwa rożne z rzędu dla Wisły, dwa razy wybija Saganowski.
64' Mięciel wrzuca, Saganowski przyjmuje w polu karnym, odwraca się, ale jest skutecznie blokowany.
63' Nunez uderza z dystansu, piłka przelatuje obok słupka.
61' Romańczuk zmienia Nowaka, który był niewidoczny prawie przez całe spotkanie.

60' ŁKS walczy, ale akcje są niedokładne. Brakuje chyba sił. Do wejścia przygotowuje się Bartosz Romańczuk.
56' Iliev potężnie, ale tylko w boczną siatkę.
55' Ełkaesiacy utrzymują się przy piłce, ale na razie biją głową w mur.
Biton zdobył gola strzałem po długim rogu. Asystę popisał się... Nowak.
51' 1:2 Dudu Biton
48' Mocny strzał Lameya, tym razem piłka przelatuje nad poprzeczką.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Na razie bez zmian w obu ekipach.
Koniec pierwszej połowy. ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:1. Łodzianie przez większą część połowy prezentowali się lepiej, prowadzili, ale stracili bramkę po własnych błędach. Velimirović po raz kolejny pokazał, że ma duże problemy z grą na przedpolu. Przypomnijmy, iż między innymi w swoim debiucie w ŁKS-ie  grał niepewnie w tej części pola karnego.
44' Saganowski powalczył do końca z Chavezem, ale Mięciel nie potrafił później dokładnie dośrodkować. Po chwili Szałachowski marnuje dobrą okazję, nie potrafiąc opanować piłki, choć wcześniej gdyby się przewrócił, mógłby być karny. Sędzia przedłuża I połowę o 1 minutę.
41' Velimirović uprzedza Bitona.
38' Klepczarek pada w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kaczmarka, gwizdek sędziego milczy - chyba słusznie.
35' Szałachowski strzela po krótkim rogu, Pareiko czujny w bramce.
34' Krakowianie nieco ospale, ale niemal zdobyli bramkę. Velimirović obronił jednak strzały zarówno Ilieva, jak i Bitona.
Wiślacy strzelili bramkę po rzucie rożnym. Błąd na przedpolu znów popełnił Velimirović, a po dużym zamieszaniu futbolówkę z kilku metrów skierował do siatki holenderski obrońca.
30' 1:1, Lamey
28' Chavez ratuje drużynę przed utratą bramki. Ełkaesiacy bardzo dobrze prezentują się jak na razie na tle Mistrza Polski.
25' Strzał Nuneza z dystansu, mocno niecelny.
23' Michał Probierz - korzystając z tego, że piłka znalazła się za linią - daje kolejne instrukcje Mięcielowi.
22' Dobre podanie prostopadłe Wilka, Biton jednak na spalonym.
21' Kolejny róg dla ŁKS-u, ale łodzianom nie udało się skierować piłki w kierunku bramki. W walce powietrznej mają jednak przewagę.
20' Dłużej przy piłce utrzymuje się Wisła, ale nic z tego nie wynika. Łodzianie cofnięci, grający uważnie i czekający na kontrataki.
16' Kirm nie trafia do pustej bramki. Wcześniej błąd popełnił Velimirović, który wyszedł zdecydowanie, ale źle obliczył lot piłki i jej nie wybił.
14' Saganowski przedziera się w pole karne Wisły i mocnym strzałem kończy akcję. Futbolówka trafia tylko w boczną siatkę.
14' Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy i od razu zamieszanie w polu karnym rywali.
11' Znów na lewej strony rywalami zakręcił Kaczmarek, dośrodkował, ale Saganowski nie zdążył przeciąć toru lotu piłki.
Szałachowski zdobył gola strzałem lewą nogą z półwoleja z ok. 10 metrów. Wcześniej z lewej strony dośrodkował Kaczmarek, a piłkę zgrał do Szałachowskiego Saganowski.
8' GOOOOLLL!!! 1:0! Szałachowski!
8' Groźny strzał Garguły z wolnego.
6' Kibice ŁKS-u pokazali efektowną sektorówkę.
3' Trwa walka o środek pola. Na razie ciut dłużej przy piłce łodzianie. Wiślacy grają mocno pressingiem.
1' Punktualnie o 14.30 rozpoczęło się spotkanie ŁKS Łódź - Wisła Kraków.

Godzina 14.25 - Za ok. 5 minut powinien rozbrzmieć pierwszy gwizdek sędziego Roberta Małka. Piłkarze ŁKS-u i Wisły za chwilę pojawią się na murawie.
Godzina 14.10 - Jesteśmy już na stadionie. Kibice powoli gromadzą się na trybunach, piłkarze jeszcze się rozgrzewają na murawie. Za chwilę podamy pierwsze składy obu drużyn.
Godzina 09.30 - Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 5 godzin. Kibiców zapraszamy do zapoznania się z naszym plebiscytem -"Tak dopingują polscy kibice!".