ŁKS Łódź vs Lechia Gdańsk (relacja minuta po minucie)

fuzbal archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze ŁKS-u Łódź zremisowali z Lechią Gdańsk 0:0. Zapraszamy do zapoznania się z relacją na żywo z tego meczu.
O co będą walczyć ŁKS i Widzew wiosną?

Piłkarze ŁKS-u Łódź podejmują dzisiaj (24 lutego) Lechię Gdańsk. Jest to pierwszy mecz 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy i od razu ważny pojedynek dla losów dolnej części tabeli. Łodzianie z 15 punktami zajmują 15. miejsce, natomiast gdańszczanie z 18 "oczkami" są na pozycji 13.

W przypadku wygranej, ełkaesiacy mogą opuścić strefę spadkową, właśnie na rzecz Lechistów. Czy tak się stanie? Czy łodzianie wygrają pierwszy mecz w rundzie wiosennej? Zapraszamy do śledzenia **relacji na żywo ze spotkania

ŁKS Łódź

- Lechia Gdańsk**.

ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk

(Wynik końcowy)

0 : 0 (0:0)

Bramki:

B. Wyparło - A. Gieraga (62. P. Sasin), P. Klepczarek, M. Łabędzki, R. Gercaliu, W. Łobodziński, O. Lajzans (59. A. Łukasiewicz), M. Iwański, R. Szczot, M. Saganowski, M. Mięciel
W. Pawłowski - Deleu, R. Janicki, S. Kozans, V. Andriuskevicius, A. Traore (89. T. Dawidowski), Ł. Surma, P. Wiśniewski, M. Bajic (70. M. Pietrowski), J. Wilk, P. Grzelczak (68. I. Lukjanovs)

Czerwona kartka: Andriuskevicius (Lechia)
Żółte kartki: Gieraga, Klepczarek (ŁKS) Andriuskevicius x2, Wiśniewski, Traore, Surma, Bajic (Lechia)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. Piłkarze ŁKS-u zremisowali bezbramkowo z Lechią Gdańsk. Później zapraszamy do obejrzenia foto i wideorelacji z dopingu kibiców oraz przeczytania pomeczowych opinii.
90' Sędzia do drugiej połowy dolicza 3 minuty.
89' Tomasz Dawidowski zmienia Traore.
86' Wstrzelenie piłki w pole karne Lechii, ale nikt nie sięgnął.
84' Kolejna dobra akcja łodzian prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne, Sagnowski skacze, strzela.... i kapitalnie Pawłowski na linii brakmowej. Ciągle 0:0
83' Ładna akcja ŁKS-u. Łobodziński zagrał do Sasina, ten w pole karne, ale Mięciel uprzedzony.
81' Grzegorz Bonin wchodzi w miejsce Szczota.
77' Piłka przelatuje wzdłuż bramki Lechii, zabrakło kogoś kto zamknąłby kację z prawej strony.
74' Wiśniewski przedarł się lewą stroną, dośrodkował, ale Traore zapomniał, że to piłka nożna, a nie ręczna. Za próbę zagrania ręką żółta kartka dla napastnika gości.
72' Łobodziński zbiegł z prawej strony do środka i uderzył lewą nogą. Piłka o pół metra minęła długi słupek bramki Pawłowskiego. Łobo mół jednak podawać prostopadle do środka.
70' Marcin Pietrowski zmienia Bajica. T mądra zmiana Pawła Janasa, Bajic mógłby przecież otrzymać drugą żółtą kartkę.
68' Łobodziński pada jak rażony piorunem, sędzie odgwizduje faul i pokazuje żółtą kartkę Bajicowi. Ale czy tam był faul? Swoją drogą "Łobo" mógł dwa razy podać na prawą lub lewą stronę... Schodzi Grzelczak, wchodzi Ivans Lukjanovs.
66' Grzelczak półmetra nad poprzeczką.
65' Ełkaesiacy utrzymują się przy piłce, ale 30-40 metrów od bramki Pawłowskiego albo i dalej.
62' Gieraga schodzi, a za niego Paweł Sasin.
61' Żółta kartka dla Surmy.
60' Na murawie leży dwóch piłkarzy - po jednym z obu drużyn.
59' Antoni Łukasiewicz wchodzi za Lajzansa.
55' Konsternacja na ławce ŁKS-u. Kwartet - Świerczewski, Pyrdoł, Bratkowski, Adamowicz patrzą bezradnie na brak ruchu w przedniej formacji. Łodzianie nie pokazują się swoim kolegom do gry.
54' Saganowski wchodzi ostro w nogi Bajica. Sędzia nie pokazuje kartki.
52' Gercaliu w ostatniej chwili uprzedza wychodzącego na czystą pozycję Traore.
49' Łodzianie o krok od zdobycia bramki - PAwłowski dwa razy ratuje swój zespół.
48' Żółta kartka dla Klepczarka za nieczyste zatrzymywanie Grzelczaka.
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Czy piłkarze ŁKS-u zadadządecydujący cios osłabionym przeciwnikom?
Koniec pierwszej połowy meczu. ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 0:0. Goście grają od 38. minuty w osłabieniu. Czerwoną kartkę za dwie żółte dostał Vytautas Andriuskevicius.
45'+1 Żółta kartka dla Gieragi.
45' Po stracie zawodnika to Lechia dłużej utrzymuje się przy piłce. Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
41' Dużo chaosu w środkowej strefie. Piłkarze obu ekip mają sporo problemów z utrzymaniem równowagi na mokrej murawie.
38' Andriuskevicius łapie Saganowskiego w pół w środku boiska. Sędzia odgwizduje faul i pokazuje żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Lechia w dziesiątkę!
37' Dużo zamieszania w polu karnym Lechii, Pawłowski łapie futbolówkę na raty.
36' Wiśniewski brutalnie wchodzi w Saganowskiego, tylko żółta kartka dla lechisty.
35' Gercaliu ruszył lewą stroną, naciskany przez gracza Lechii utrzymał się na nogach, ale stracił piłkę. Komentarz Piotra Świerczewskiego - "Ej, faul był! Trzeba się przewrócić!".
31' Dobre, prostopadłe podanie Iwańskiego na prawą stronę, Łobodziński przytomnie przesakuje nad piłką, ale Gieraga nie zrozumiał intencji kolegi.
28' Po lekkiej przewadze ŁKS-u zaatakowała Lechia i zrobiło się groźniej pod bramką Wyparły, ale strzały gości były skutecznie blokowane przez łódzkich obrońców.
23' Klepczarek zgłasza lekarzom, żeby Ci przygotowali tape'a, bo Oleg [Lajzans - przyp.red.] ma złamanego palca.
20' Myli się Andriuskevicius, Łobodziński dochodzi do podana, dobiega do linii końcowej po prawej stronie boiska i centruje... Saganowski skacze wysoko, ale nie daje rady skierować piłki w światło bramki.
17' Łobodziński lewą stroną! i Deleu z dziecinną łatwością go blokuje...piłka za linią końcową.
15' Wiśniewski znów sprzed pola karnego, znów potężnie, i znów niecelnie. Tym razem brakowało jednak tylko ok. 2 metrów.
13' Mięciel strzela, piłka przelatuje nad poprzeczką.
12' Kibice Lechii skandują "Jesteśmy u siebie!" - czyżby woleli "Estadio da Gruz" od "Baltic Areny"?:)
8' Potężny strzał Wiśniewskiego, ale koszmarnie niecelny - piłka niemal wyleciała na rzut z autu, a trzeba wiedzieć, że pomocnik Lechii strzelał sprzed pola karnego, niemal na wprost bramki.
7' Pawłowski mija się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zabrakło któregoś z ełkaesiaków.
6' Żółta kartka dla Andriuskeviciusa
6' Szczot zakręcił na lewej stronie Deleu, piłka po dośrodkowaniu w rękach Pawłowskiego.
5' Grzelczak nieźle utrzymał się przy piłce na linii pola arnego łodzian, ale Traore na spalonym.
2' Już pierwszy rzut rożny dla Lechii, ale piłka w rękach Bodzia W.
1' Punktualnie o godzinie 18 ruszyła 19. kolejka T-Mobile Ekstraklasy.
Godzina 17.40 - Jesteśmy już na stadionie. Kibice powoli gromadzą się na trybunach, piłkarze rozgrzewają na murawie, a my za chwilę podamy pierwsze składy obu drużyn. W ŁKS-ie tylko dwie zmiany w porównaniu do jedenastki z meczu z Polonią.
Godzina 14.00 - Do rozpoczęcia meczu pozostały 4 godziny. Jakim wynikeim zakończy się to spotkanie? Piszcie swoje typy w komentarzach poniżej. Zapraszamy też do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.