ŁKS Łódź remisuje z Pogonią Szczecin. Bramka z karnego w 97. minucie

piłkarze
Piłkarze ŁKS-u Łódź zremisowali z Pogonią Szczecin 1:1. Łodzianie stracili zwycięstwo po bramce z rzutu karnego w 97. minucie.

Żaden z piłkarzy ŁKS-u nie dostanie 1000 złotych po meczu z Pogonią

W pierwszym meczu po zimowej przerwie trener ŁKS-u Łódź - Andrzej Pyrdoł zdecydował się wystawić w pierwszym składzie dwóch nowych zawodników. Od początku na prawej pomocy grał Maciej Bykowski, a na lewej obronie występował Marcin Kaczmarek. Pierwszy był kilka razy widoczny w ofensywie, a Kaczmarek... należał do najgroźniejszych zawodników Pogoni.

Od początku lepsze wrażenie sprawiali łodzianie, jednak na tle słabo grających gospodarzy nie było to trudne zadanie. Aktywny w przodzie był Marcin Mięciel, który raz faulował bramkarza, a przy podaniu Bykowskiego nie trafił w piłkę z kilkunastu metrów.

W rundzie jesiennej piłkarze ŁKS-u wygrali z Pogonią 2:1

W 19. minucie po kiksie Marcina Kaczmarka i próbie naprawienia błędu przez nowy nabytek łodzian doszło do groźnego zderzenia Kaczmarka z Bogusławem Wyparło i Kamilem Majkowskim. Najdłużej po tym starciu był opatrywany bramkarz ŁKS-u, ale mógł kontynuować dalej grę.

W 25. minucie znów w centrum uwagi był Majkowski, który groźnym strzałem próbował zaskoczyć Bodzia W. Na szczęście dla łodzian trafił tylko w boczną siatkę. W odpowiedzi dwukrotnie swojej szansy szukał Mięciel, ale raz jego strzał został zablokowany, a w kolejnej akcji "Miętowy" nieczysto walczył o piłkę z Piotrem Petaszem i tym razem, to gracz gospodarzy był opatrywany przez masażystów.

Mimo, że dalej to Ełkaesiacy prowadzili grę, to kolejną groźną sytuację stworzyli gospodarze. Adam Frączczak wyszedł do prostopadłej, zagranej z głębi pola piłki, ale w sytuacji sam na sam z Wyparłą, trafił w bramkarza ŁKS-u.

Zdobyty gol po rożnym i stracony po karnym

Po zmianie stron odwróciła się również nieco sytuacja na murawie. Dłużej przy piłce starali się utrzymywać Portowcy, którzy najlepszą szansę mieli po nieporozumieniu Kaczmarka z Wyparłą. Bramka padła jednak w 60. minucie dla piłkarzy ŁKS-u. Po krótko rozegranym rzucie rożnym z lewej strony dośrodkował Jakub Kosecki, a pozostawiony bez opieki Dariusz Kłus głową skierował futbolówkę do siatki.

Trzynaście minut później groźnie strzelał Kosecki, ale Fabiniak wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później kolejną szansę miał Mięciel, jednak po dobrym przyjęciu i minięciu obrońcy strzelił wysoko nad bramką. Drugiego trafienia piłkarze ŁKS-u jednak nie zaliczyli.

W końcówce szczecinianie mocno przycisnęli i co chwila wykonywali jakiś stały fragment gry w okolicach pola karnego łodzian. Ełkaesiacy jednak dzielnie się bronili i wydawało się, że "dowiozą" trzy punkty do końca. Niestety w 6. minucie doliczonego czasu gry Kaczmarek na linii pola karnego nie trafił w piłkę, a zdaniem sędziego faulował rywala. Rzut karny pewnie wykonał Piotr Petasz, a arbiter chwilę później zakończył spotkanie.

Emocje jednak nie minęły, choć tym razem bardzo negatywne. Piłkarze ŁKS-u mieli ogromne pretensje do sędziego za podyktowanie karnego. Doszło do przepychanek między zawodnikami obu drużyn, a żółte kartki otrzymali jeszcze Kosecki i Krzysztof Mączyński. Wyniku to nie zmieniło i Ełkaesiacy ze Szczecina wracają z tylko jednym punktem.

Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 D. Kłus (60. min.) 1:1 P. Petasz (90.+7 min.)
Żółte kartki: Pietruszka (Pogoń) Kłus, Woźniczka, Łabędzki, Kosecki, Mączyński (ŁKS)

Pogoń: B. Fabiniak - M. Szałek, M. Dymkowski, B. Radler, P. Petasz, T. Akahoshi, P. Pietruszka (63. R. Kolendowicz), R. Mandrysz (77. M. Klatt), K. Majkowski (64. M. Lebedyński), B. Ława, A. Frączczak

ŁKS: B. Wyparło - A. Gieraga, M. Łabędzki, A. Woźniczka, M. Kaczmarek, M. Bykowski (90. R. Kujawa), K. Mączyński, D. Kłus, B. Romańczuk, J. Kosecki (89. M. Smoliński), M. Mięciel