ŁKS Łódź - Legia Warszawa (relacja minuta po minucie)

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali z Legią Warszawa 1:3. Zapraszamy do prześledzenia relacji na żywo, jaką przeprowadziliśmy z tego meczu.

Zobacz fotorelację z meczu ŁKS Łódź - Legia Warszawa

Piłkarze ŁKS-u Łódź stoją przed trudnym zadaniem - grają dzisiaj (29 sierpnia) z Legią Warszawa. Łodzianie - choć nominalni gospodarze - tego spotkania, na pewno za takich uważać się nie mogą. Pojedynek będzie rozgrywany na stadionie w Bełchatowie, gdzie Ełkaesiacy muszą występować, dopóki ich stadion nie będzie spełniał wymogów licencyjnych.

Poza brakiem stadionu, łodzianie notują też fatalne wyniki - 0:5 z Lechem Poznań, 0:4 ze Śląskiem Wrocław, 0:2 z Polonią Warszawa i dopiero w ostatnim meczu 0:0 z Lechią Gdańsk. Ełkaesiacy pozostają jedynym zespołem ekstraklasy, który nie zdobył jeszcze gola w tym sezonie. Dzisiaj na pewno nie będzie tego łatwo zrobić. Legia w ostatni czwartek wygrała w Moskwie ze Spartakiem i awansowała do rozgrywek grupowych Ligi Europejskiej.

Czy łodzianom uda się zdobyć gola i kolejne punkty z warszawianami? Zapraszamy do śledzenia **relacji na żywo ze spotkania

ŁKS Łódź

- Legia Warszawa**.

ŁKS Łódź - Legia Warszawa

(Wynik końcowy)

1 : 3 (1:2)

Bramki: 0:1 I. Vrdoljak (13. min.) 1:1 S. Szałachowski (15. min.) 1:2 J. Gol (19. min.) 1:3 D. Ljuboja (81. min.)

P. Velimirović - C. Stefańczyk, M. Łabędzki, P. Klepczarek, M. Kaczmarek, S. Szałachowski (85. R. Pruchnik), D. Kłus, B. Romańczuk (71. M. Bykowski), A. Papikyan (58. T. Nowak), M. Saganowski, M. Mięciel
D. Kuciak - A. Jędrzejczyk, M. Żewłakow, I. Vrdoljak, J. Wawrzyniak, M. Radović (65. M. Ohayon), Manu (83. J. Kosecki), A. Borysiuk, J. Gol, M. Rybus (75. M. Kucharczyk), D. Ljuboja

Żółte kartki: Borysiuk, Wawrzyniak, Vrdoljak (Legia)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. ŁKS Łódź - Legia Warszawa 1:3. Do obejrzenia fotorelacji i materiału wideo z dopingu kibiców zapraszamy wkrótce.
90'+2 Stefańczyk strzelał potężnie, ale trafił w rywala.
90' Bykowski za szybko nabiegł na piłkę dośrodkowaną z wolnego i nie zdołał jej dobrze skontrować w stronę bramki. Mecz potrwa 3 minuty dłużej.
88' Kosecki mocno z dystansu, ale nieznacznie obok bramki.
85' Radosław Pruchnik zastępuje Szałachowskiego.
83' Na boisku melduje się Jakub Kosecki. Zmienił Manu i został gorąco przywitany przez kibiców, skandujących "Kosa wróć! Czeka Łódź!"
Ljuboja strzelił piękną bramkę z woleja, po dośrodkowaniu Kucharczyka. Tylko gdzie był Stefańczyk w tej sytuacji?
81' Daniel Ljuboja. 1:3
79' Ljuboja do Ohayona, ale ten zablokowany w ostatniej chwili. Dużo przypadku w środku pola.
76' Vrdoljak przebiegł z piłką niemal pół boiska, mijając łodzian jak tyczki. Skończyło się na rożnym.
75' Michał Kucharczyk wchodzi za Rybusa, a chwilę wcześniej na murawę powrócił Stefańczyk, który ucierpiał po wślizgu Wawrzyniaka.
73' Ostra gra warszawian i dwie żółte kartki w jednej akcji. Ukarani Wawrzyniak i Vrdoljak.
71' Maciej Bykowski zmienia Romańczuka
70' Dużo przypadku i Saganowski otrzymał piłkę w polu karnym Legii, ale uderzył wyyyysoko nad poprzeczką.
68' Na murawie leży Kuciak, który ucierpiał w starciu powietrznym z Mięcielem. ŁKS przejął inicjatywę.
65' Moshe Ohayon wchodzi za Radovića.
64' Saganowski przedarł się w pole karne, ale strzelił wprost w bramkarza gości.
61' Mięciel strzela głową po dośrodkowaniu z rożnego, ale kapitalna interwencja Kuciaka. Ciągle 1:2. Będą zmiany w Legii.
60' Romańczuk strzela z 30 metrów, ale piłka przeleciała równie daleko od bramki.
59' Stefańczyk poczuł się jak Leo Messi i zrobił o jeden zwód za dużo. Tylko róg dla ŁKS-u.
58' Tomasz Nowak wchodzi w miejsce Papikyana.
56' Borysiuk strzela i dobra interwencja Velimirovicia. Wcześniej Gol został zablokowany przez Kaczmarka.
53' Słupek dla Legii, strzelał (chyba) Saganowski w dużym zamieszaniu przed bramką łodzian.
52' Legia długo rozgrywa piłkę w okolicach środka boiska. Ełkaesiacy pozwalają rywalom na zbyt wiele.
49' Wrzutka z wolnego Papikyana, ale przeciwnicy wybijają piłkę z pola karnego.
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Czy łodzianie będą w stanie strzelić kolejnego gola w tym sezonie?
Koniec pierwszej połowy meczu. ŁKS Łódź - Legia Warszawa 1:2. Łodzianie przegrywają zasłużenie, warszawianie kontrolowali większość spotkania. Jak będzie po przerwie?
45' Sędzia w końcu dopatrzył się ręki, któregoś z zawodników. Był to Papikyan, wcześniej Legionistom takie zachowania umykały bezkarnie.
45' Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
41' Ełkaesiacy przez ponad minutę utrzymywali się na połowie rywali. Ostatecznie rozgrywanie piłki zakończył Łabędzki strzałem-kopnięciem z...40 metrów.
39' Trzech rezerwowych Legii udało się na rozgrzewkę - wśród nich...Jakub Kosecki, który w poprzednim sezonie zachwycał w barwach ŁKS-u.
36' Dobra wymiana podań między Kłusem, Papikyanem i Szałachowskim. Ten ostatni pada przed "szesnastką", ale chyba nic nie było.
35' Groźna akcja lewą stroną ŁKS-u, Kaczmarek łapany przez przeciwnika - zdaniem sędziego nie było faulu, gramy dalej.
33' Warszawianie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Bezkarnie rozgrywają piłkę w linii środkowej i przemieszczają się na połowę ŁKS-u. Łodzianie zepchnięci do defensywy, nastawienie tylko na kontry.
30' Ładna akcja ŁKS-u. Na koniec Kaczmarek dośrodkował w pole karne rywali, ale Szałachowski nie miał jak uderzyć piłki.
25' I znów świetna okazja dla Legionistów, ale piłka przelatuje obok słupka.
22' Rybus wszedł w pole karne ŁKS-u jak w masło i dopiero zatrzymał go Velimirović.
Gol strzelił bramkę z najbliższej odległości po zgraniu głową przez Jędrzejczyka. Wcześniej z wolnego dośrodkowywał Rybus. A pierwsza w tym sezonie bramka dla ŁKS-u padła po podaniu Saganowskiego, zgraniu klatką Mięciela i fantastycznym strzałem z 25 metrów w okienko Szałachowskiego.
19' I teraz już Gol celnie. 1:2
18' Janusz Gol głową, ale nie było powtórki z Moskwy - piłka przeleciała nad bramką.
17' Kolejna dobra szansa dla łodzian. Saganowski zgrał do Mięciela, ten przyjął na klatkę, obrócił się i strzelił z półwoleja, ale nad poprzeczką.
15' Sebastian Szałachowski!!!! 1:1
14' Świetna interwencja Jędrzejczyka, który uprzedził będącego na idealnej pozycji Saganowskiego.
13' 0:1 Ivica Vrdoljak potężnie w prawy górny róg bramkarza. Velimirović był bez szans.
11' Pierwszy rzut rożny w tym meczu. Z narożnika wrzucali warszawianie. Sędzia liniowy wskazał głównemu, że Kłus faulował Wawrzyniaka... Karny...
10' Saganowski najpierw twardo zabrał piłkę Jędrzejczykowi, a później w dziecinny sposób dał się dogonić obrońcy rywali i stracił futbolówkę.
6' - Trwa walka w środku pola, na razie nie ma zwycięzcy tego pojedynku.
4' Dalekie dośrodkowanie Stefańczyka i piłkę łapie bramkarz gości.
1' Rozpoczął się mecz ŁKS-u z Legią. Kto wygra? Piszcie w komentarzach swoje propozycje wyniku.
Godzina 18.20 - Jesteśmy na stadionie. Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 10 minut. Za chwilę podamy składy drużyn.
Godzina 14.30 - Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 4 godzin. Kibiców zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym plebiscytem -"Tak dopingują polscy kibice!".