ŁKS Łódź - Kolejarz Stróże (relacja minuta po minucie)

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj z Kolejarzem Stróże. ...
Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj z Kolejarzem Stróże. ... Robert Zwoliński
Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali z Kolejarzem Stróże 2:1. Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z tego meczu.

Zobacz fotorelację z meczu ŁKS Łódź - Kolejarz Stróże

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj (6 maja) z Kolejarzem Stróże. Jest to pojedynek Dawida z Goliatem I ligi. Łodzianie są na drugim miejscu w tabeli z liczbą 54 punktów i walczą o awans do Ekstraklasy, natomiast Kolejarz z 27 "oczkami" zajmuje 16. pozycję, walcząc o Ekstraklasę.

O zwycięstwo gospodarzom nie będzie jednak łatwo. W ostatnich trzech kolejkach o wiele lepiej radzą sobie stróżanie. Wygrali oni z Odrą Wodzisław Śląski 3:0 i Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 2:0 oraz zremisowali 1:1 z GKS-em Katowice. Ełkaesiacy z kolei przegrali z Ruchem Radzionków 0:1, zremisowali z MKS-em Kluczbork 1:1, a trzy punkty otrzymali walkowerem za mecz z GKP Gorzowem Wielkopolski. Czy poradzą sobie z Kolejarzem? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkania ŁKS Łódź - Kolejarz Stróże.

ŁKS Łódź - Kolejarz Stróże
(Koniec meczu)
2 : 1  (1:0)
Bramki: 1:0 J. Kosecki (9. min.) 2:0 D. Kłus (52. min.) 2:1 Ch. Niane (57. min.)

B. Wyparło - P. Klepczarek, M. Łabędzki, M. Mowlik, M. Kaczmarek, M. Bykowski, K. Mączyński, D. Kłus, B. Romańczuk (62. M. Smoliński), J. Kosecki (84. R. Kujawa), M. Mięciel
M. Zarychta - M. Staniek, Ch. Niane, D. Szufryn, R. Zawiślan, M. Stefanik (54. M. Gryźlak), Ł. Jarosiewicz (69. M. Mężyk), W. Cichy, D. Walęciak, P. Madejski (83. A. Basta), T. Ciećko

Czerwna kartka: Szufryn, Zawiślan - obaj za dwie żółte (Kolejarz)
Żółte kartki: Kujawa (ŁKS) Szufryn, Zawiślan, Gryźlak (Kolejarz)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec mecz. ŁKS Łódź - Kolejarz Stróże 2:1. Do obejrzenia fotorelacji i obejrzeniu materiału wideo z meczu ŁKS-u Łódź z Kolejarzem Stróże zapraszamy później.
90'+1 Kujawa pada przed polem karnym, sędzia nakazuje grać dalej. Dochodzi do małej przepychanki, w konsekwencji, której żółte kartki dla Kujawy i Gryźlaka.
90' Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty, ale z taką grą to nie należy się spodziewać kolejnych goli...
87' Gospodarze mają przewagę w posiadaniu piłki, ale rozgrywają długo na własnej połowie. Przypomnijmy, że ŁKS gra 11 na 9...
84' Kujawa wchodzi za strzelca pierwszej bramki w tym meczu - Koseckiego.
83' Adrian Basta za Madejskiego. Do wejścia przygotowuje się też Kujawa w ŁKS-ie.
79' Kosecki świetnie do Mączyńskiego pod nogami rywala, później podanie na prawą stronę pola karnego do Klepczarka, ale ten trafia tylko w boczną siatkę.
77' Kaczmarek z ponad 25 metrów, bramkarz nawet nie drgnął, ale piłka przeleciała metr od lewego słupka.
76' Kosecki strzela, ale w sam środek bramki. Choć łodzianie grają z przewagą dwóch piłkarzy, to nie widać tego.
70' Mięciel przewrotką...piłka nad poprzeczką.
69' Mężyk zmienia Jarosiewicza. Chwilę wcześniej strzelał Mączyński i nawet trafił do siatki, ale w bramkę ustawioną kilkanaście metrów dalej za linią końcową.
65' Znów świetna szansa dla łodzian. Kosecki zablokowany, Bykowski trafił w bramkarza. Po chwili Zawiślan faulował przed linią pola karnego Ełkaesiaka. Druga żółta kartka dla Zawiślana i druga czerwona dla gości.
64' Niezłe rozegranie piłki Koseckiego z Mączyńskim. Ten drugi podał w "uliczkę" do Bykowskiego. "Byczek" strzelił w okno... ale tylko Panu Bogu.
63' Zawiślan otrzymuje żółtą kartkę za ostry faul na Mączyńskim w środku pola.
62' Marcin Smoliński wchodzi w miejsce Romańczuka. "Smoła" powraca do składu po kontuzji kolana.
Niane wbiegł w pole karne ŁKS-u jak w masło i strzelił spokojnie obok interweniującego Wyparłę.
57' 1:2. Cheikh Niane trafia do siatki
56' Akcja prawą stroną Koseckiego, podanie w pole karne, ale nabiegający Mięciel strzela wyyyyysoko nad poprzeczką.
54' Gryźlak zmienia Stefanika.
Kłus wpakował piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym. Wcześniej piłkę dwa razy odbijali stróżanie po strzałach Mięciela i Koseckiego.
52' 2:0! Dariusz Kłus!
50' Mowlik podszedł do piłki i...podał piłkę po ziemi do bramkarza. Ciągle 1:0
49' Przy braku dopingu Szufryn łapie Mięciela w polu karnym za koszulkę. Faul, żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Szufryna i karny dla ŁKS-u!
46' Rozpoczęła się już druga połowa. Kibice skandują "piłka nożna dla kibiców!" i... rozchodzą się na boki Galery.
Mimo przerwy, emocji na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2 nie brakuje. Na murawie pokazali się koszykarze, którzy w ostatnią środę (4 maja) wywalczyli awans do Ekstraklasy. Kibicom, którzy boją się, że większość funduszy będzie teraz kierowane na sekcję koszykówki, a nie piłki nożnej, polecamy przeczytać wywiad z Filipem Kenigiem, który dostępny jest tutaj.
Koniec pierwszej połowy meczu. ŁKS Łódź - Kolejarz Stróże 1:0
45' Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy. W polu karnym wydaje się, że był faulowany Kosecki, ale sędzia nakazał wznowić grę od rzutu rożnego dla łodzian.
43' Przewaga gości. ŁKS się broni, wybijając piłkę.
39' Żółta kartka dla Szufryna, który zatrzymywał rozpędzającego się Bykowskiego. Wcześniej Wyparło znów musiał piąstkować.
38' Rajd prawą stroną Koseckiego, wstrzelenie piłki wzdłuż bramki i zamykał akcję Mięciel. "Miętowy" trafił tylko w poprzeczkę.
37' Kontratak Kolejarza, ale piłka przelatuje daleko od bramki. Ogromne pretensje Wyparły do obrońców.
34' Mięciel pada w polu karnym i rozkłada ręce...sędzia nakazuje grać dalej. Arbiter chyba miał w tej sytuacji rację.
30' Kibice ŁKS-u zaprezentowali dzisiejszą oprawę, na której był samolot symbolizujący ŁKS i statek - Ekstraklasa. Fani liczą, że piłkarze wzorem koszykarzy zrobią nalot na najwyższą klasę rozgrywkową.
27' Kapitalna interwencja Wyparły! Bramkarz ŁKS-u "wyjął" piłkę, która po strzale głową Tomasza Ciećko, zmierzała tuż przy lewym słupku bramki.
23' Kolejna interwencja Wyparły, tym razem strzał mocniejszy, ale w rękach bramkarza.
22' Niebezpieczne zderzenie Bykowskiego z jednym z rywali. Obaj piłkarze powrócili jednak do gry po interwencji lekarzy.
20' Pierwszy rzut rożny Kolejarza - piłka wybita z pola karnego.
15' Dobra piłka na wolne pole do Koseckiego. "Kosa" wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, ale się "podpalił" i próbował strzelać z bardzo ostrego kąta. Efekt? Piłka za bramką.
14' Niecodzienna sytuacja - Walęciak źle wrzuca z autu i strata piłki stróżan.
13' Pierwsza interwencja Wyparły, który pewnie złapał piłkę.
Bramka dla łodzian padła po kolejnym stałym fragmencie gry. Mączyński wrzucał z lewej z rzutu rożnego, to obrońcy rywali zdołali jeszcze wybić, ale po chwili piłka wróciła w pole karne, a po kolejnej próbie wybicia dobiegł do niej Kosecki. "Kosa" uderzył z powietrza i trafił tuż przy prawym słupku bramkarza.
9' GOOOOLLLL!!! 1:0! Jakub Kosecki!
8' Niezła szansa dla ŁKS-u, ale rzut wolny z boku pola karnego nie został należycie wykorzystany - dośrodkowanie Romańczuka wybili obrońcy przyjezdnych.
5' Trwa walka o dominację w środku pola. Na razie piłka jest rozgrywana dłużej na połowie ŁKS-u i to Kolejarz stara się ją rozgrywać.
1' Punktualnie o 19 sędzia Erwin Paterek rozpoczął mecz ŁKS-u Łódź z Kolejarzem Stróże.
Godzina 18.58 - Piłkarze są już na murawie. Jeszcze tylko losowanie stron i zaczynamy.
Godzina 18.55 - Rezerwowi ŁKS-u w dzisiejszym meczu: Paweł Waśków (bramkarz), Rafał Kujawa, Marcin Adamski, Damian Pawlak, Damian Seweryn, Patryk Kubicki, Marcin Smoliński
Godzina 18.52 - Na murawie została zaprezentowana maskotka Łódzkiego Klubu Sportowego - "Rycerz Wiosny".
Godzina 18.50 - Początek spotkania za ok. 10 minut. Oto rezerwowi Kolejarza: Łukasz Lisiak (bramkarz), Łukasz Kominiak, Kamil Rado, Bartłomiej Socha, Mariusz Mężyk, Michał Gryźlak, Adrian Basta.
Godzina 18.35 - Jesteśmy już na stadionie. Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 25 minut. Za chwilę podamy składy obu drużyn na ten mecz.
Godzina 15:58 - Do rozpoczęcia meczu ŁKS-u Łódź z Kolejarzem Stróże pozostało jeszcze ok. 3 godzin. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 19.