ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (relacja minuta po minucie)

Sebastian Szałachowski
Sebastian Szałachowski Studio MK (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze ŁKS-u Łódź zremisowali dzisiaj z Górnikiem Zabrze 1:1. Zapraszamy do zapoznania się z relacją jaką na żywo przeprowadziliśmy z tego meczu.

Zobacz jak kibice dopingowali w meczu ŁKS Łódź - Górnik Zabrze

Piłkarze ŁKS-u Łódź stoją dzisiaj (17 września) przed szansą zdobycia pierwszych punktów w roli gospodarza w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Choć znów muszą grać w Bełchatowie, to tym razem rywal wydaje się o wiele łatwiejszy od Lecha Poznań, czy też Legii Warszawa. Łodzianie o trzy punkty powalczą z Górnikiem Zabrze.

Dla ŁKS-u to okazja do odskoczenia od strefy spadkowej i zbliżenie się do dzisiejszego przeciwnika na jeden punkt. To także szczególne spotkanie dla trenera łodzian, Michała Probierza, który w Zabrzu spędził 7 sezonów jako piłkarz i jak sam przyznaje, ciągle jest tam miło witany.

Czy łodzianom uda się w końcu zdobyć jakieś punkty w Bełchatowie? Zapraszamy do śledzenia **relacji na żywo ze spotkania

ŁKS Łódź

- Górnik Zabrze**.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze

(Wynik końcowy)

1 : 1 (0:1)

Bramki: 1:0 P. Nakoulma (18. min.) 1:1 S. Szałachowski (70. min.)

P. Velimirović - P. Golański (86. C. Stefańczyk), M. Łabędzki, P. Klepczarek, M. Kaczmarek, S. Szałachowski, A. Łukasiewicz, M. Kascelan, A. Papikyan (59. T. Nowak), M. Saganowski, M. Mięciel (81. M. Bykowski)
A. Skorupski - P. Olkowski, A. Banaś (34. M. Pazdan), A. Danch, A. Marciniak, M. Przybylski,K. Mączyński, A. Kwiek, P. Thomik (89. M. Wodecki), P. Nakoulma (72. A. Milik), T. Zahorski

Żółte kartki: Saganowski, Klepczarek (ŁKS) Nakoulma, Marciniak, Pazdan, Zahorski (Górnik)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. ŁKS Łódź zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1. Wkrótce fotorelacja z meczu i wideorelacja z dopingu kibiców.
90'+4 I znów słupek. Tym razem Wodeckiego.
90'+2 Słupek! Nowak trafił tylko w obramowanie bramki po kolejnej składnej akcji ŁKS-u.
90' Skorupski z trudem nad poprzeczką. Po chwili łodzianie nad bramką. Mecz potrwa trzy minuty dłużej.
89' Marcin Wodecki zastępuje Thomika.
88' Dobra wrzutka Kaczmarka z wolnego i strzał Łukasiewicza głową, ale za wysoko.
87' Żółta kartka dla Zahorskiego za odkopnięcie piłki po gwizdku.
86' Cezary Stefańczyk zmienia Golańskiego.
85' Bykowski trzy metry od bramki. Wcześniej Ełkaesiacy wymienili kilka podań z pierwszej piłki.
84' Łodzianie dobrze wybronili groźną kontrę rywali.
82' Olkowski strzela na wiwat.
81' Maciej Bykowski wchodzi za Mięciela. Golańskiego łapią skurcze.
79' Żółta kartka dla Klepczarka za faul taktyczny.
75' Łukasiewicz znów szukał okazji po wrzutce z rożnego. Łodzianie jakby odzyskali siły. Teraz to goście mają duże problemy.
74' Nowak ładnie wypuścił Mięciela, ten wbiegł w pole karne i podawał do lepiej ustawionego Saganowskiego. "Sagana" uprzedził Skorupski.
72' Łukasiewicz o włos od zdobycia gola. Jego strzał głową po dośrodkowaniu z rożnego Nowaka zatrzymuje na linii bramkowej Nakoulma. "Prezes" po chwili opuszcza murawę, byłego piłkarza Widzewa zastępuje Arkadiusz Milik.
Szałachowski pokonał bramkarza plasowanym strzałem pod nogami, wykańczając dobre podanie Saganowskiego.
70' 1:1 Szałachowski!!!
69' Składna akcja łodzian, Szałachowski wbiegł w pole karne, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem.
66' Piłkarze ŁKS-u od kilku minut usilnie próbują grać długą piłką do przodu z pominięciem drugiej linii. Powoduje to tylko straty i złość własnego szkoleniowca.
62' Łukasiewicz z linii pola karnego potężnie, ale dwa metry nad bramką. A trener Nawałka poucza sędziego technicznego, że przepisy się zmieniły i jeśli dwóch zawodników było opatrywanych, to nie muszą czekać za linią boczną na pozwolenie wejścia na boisko. Techniczny nie dał się tak łatwo, tłumacząc, że przy zderzeniu głowami ten przepis nie obowiązuje. A oba zespoły już w komplecie.
61' Niebezpieczne zderzenie Golańskiego z Kwiekiem w środku pola. Na murawie leży Ełkaesiak, zabrzanin już się podniósł.
60' Żółta kartka dla Pazdana za brutalnym wejście od tyłu w Saganowskiego. Dużo nie brakowało do czerwieni.
59' Tomasz Nowak zmienia Papikyana, który po przerwie był cieniem piłkarza.
56' Kwiek fatalnie pudłuje z 6 metrów na pustą bramkę, ale przeszkodził mu...Thomik. Wcześniej Nakoulma chyba faulował Golańskiego, a sędzia nakazał grać dalej.
55' Żółta kartka dla Marciniaka za atak nakładką na Papikyana.
52' Michał Probierz głośno krzyczy i intensywnie gestykuluje, ale jego piłkarze nie są w stanie grać tego, czego trener od nich oczekuje.
51' Papikyan otrzymał indywidualne instrukcje od trenera.
49' Soczysty strzał Mączyńskiego sprzed pola karnego, Velimirović łapie "na raty".
47' Velimirović fatalnie piąstkuje, ale Nakoulma pudłuje.
46' Sędzia Marcin Borski rozpoczął drugą połowę meczu.
Koniec I połowy meczu. ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 0:1
45' Pierwsza połowa przedłużona o minutę.
44' Michał Probierz krzyczy do swoich piłkarzy, żeby grali piłką, Ci niespecjalnie spełniają jego życzenia.
42' Papikyan ładnie przerzucił na lewą stronę do Saganowskiego, ale "Sagan" wrzucił do nikogo.
40' Klepczarek rozpoczął akcję, Saganowski zgrał do Szałachowskiego, a ten dośrodkował w pole karne z lewej strony. Akcję zamknął Papikyan niecelnym strzałem lewą nogą.
39' Żółta kartka dla Nakoulmy, którego sprytnie nabił Klepczarek.
38' Dobry odbiór Kaczmarka, ale wyraźnie brakowało sił, żeby szybko ruszyć pod bramkę zabrzan.
35' Nakoulma znów osamotniony w polu karnym. Łodzianie wyglądają, jakby nie mieli już siły biegać.
34' Michał Pazdan zmienia Banasia, który schodzi z urazem kolana i oddaje opaskę kapitana Danchowi.
31' Żółta kartka dla Saganowskiego za ostry wślizg w nogi Kwieka.
31' W Górniku do wejścia szykuje się już Michał Pazdan.
29' Golański wyprowadził piłkę sprzed pola karnego z prawej strony boiska pod linię środkową po lewej stronie. Nikt mu nie wychodził do podania...
27' Velimirović znów zmuszony do interwencji.
26' Zabrzanie opanowali grę w środku pola i pokazują Ełkaesiakom, jak należy utrzymywać się przy piłce. Na razie nie sprawdzają się słowa Michała Probierza.
22' Mięciel z woleja wyyyysoko nad poprzeczką.
21' Duże zamieszanie po rzucie rożnym dla Górników. Nakoulma był chwilę opatrywany poza linią końcową.
20' Saganowski ratuje swój zespół od utraty bramki.
Bramka dla Górnika padła po fatalnym nieporozumieniu Łabędzkiego z Velimiroviciem. Ten pierwszy wybił piłkę niepotrzebnie i Nakoulma z 15 metrów trafił głową do pustej bramki.
18' 0:1 Prejuce Nakoulma
16' Od kilku minut trwa walka o środek pola. Na murawie leży Kascelan.
13' Mięciel wybija piłkę z własnego pola karnego po dalekiej wrzutce z wolnego.
12' Strzał z dystansu Kwieka, Velimirović paruje do boku.
10' Kascelan sam pokusił się o wykonanie stałego fragmentu gry. Skorupski pewnie złapał piłkę. Po chwili Nakoulma pada w polu karnym ŁKS-u, gwizdek sędziego milczy.
9' Kascelan ładnie obrócił się z piłkę, mijając trzech rywali, po chwili był faulowany. Wolny dla łodzian z ok. 30 metrów.
7' Ładny przechwyt Kascelana w środku pola, ale złe podanie prostopadłe.
4' Pierwsza interwencja Vlimirovicia, trochę niepewna, ale piłka wybita na aut.
3' Marcin Kaczmarek z ok. 35 metrów, ale bardzo daleko od bramki.
1' Rozpoczęło się spotkanie ŁKS-u Łódź z Górnikiem Zabrze. Łódzcy fani rozpoczęli od zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego i pokazaniu transparentu "17.09.1939 Pamiętamy".
15.40 - Piłkarze rezerwowi zajmują już miejsca na ławkach. Obie jedenastki za chwilę powinny wyjść na murawę.
15.25 - Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 20 minut. Piłkarze intensywnie się rozgrzewają, a na trybunach pojawiają się kolejni widzowie. Na loży zjawił się trener Widzewa - Radosław Mroczkowski.

15.05 - Jesteśmy już na stadionie w Bełchatowie. Za chwilę podamy pierwsze składy obu drużyn.
Godzina 11.45 - Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 4 godzin. Kibiców zapraszamy do zapoznania się z naszym plebiscytem -"Tak dopingują polscy kibice!".