ŁKS Łódź - GKS Katowice (relacja minuta po minucie)

Piłkarze ŁKS-u Łódź do przerwy z GKS-em Katowice.
Piłkarze ŁKS-u Łódź do przerwy z GKS-em Katowice. Studio MK
Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali z GKS-em Katowice 3:0. Zapraszamy do zapoznania się z relacją na żywo z tego meczu.

Przypomnij sobie jak wyglądał jesienny mecz GKS-u Katowice z ŁKS-em Łódź

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj (24 maja) z GKS-em Katowice. Łodzianie mają dzisiaj duże szanse na zdobycie decydujących o awansie do Ekstraklasy punktów. Zwycięstwo z katowiczanami i nie zdobycie jutro kompletu punktów przez Flotę Świnoujście w spotkaniu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, zapewnią łodzianom awans.

Przypomnijmy, że jesienią ŁKS wygrał na wyjeździe z GKS-em 3:1. Wtedy Ełkaesiacy przegrywali do przerwy 0:1 po golu Janusza Dziedzica. Podopieczni Andrzeja Pyrdoła zdołali jednak odwrócić losy tamtego spotkania, strzelając trzy gole po zmianie stron. Do siatki katowiczan trafili wówczas Jakub Kosecki, Bartosz Romańczuk i Krzysztof Mączyński. Czy i dzisiaj Ełkaesiacy tak efektownie wygrają? Zapraszamy do śledzenia **relacji na żywo ze spotkania

ŁKS Łódź

- GKS Katowice**.

ŁKS Łódź - GKS Katowice
(Koniec meczu)
3 : 0  (3:0)
Bramki: 1:0 J. Kosecki (11. min.) 2:0 J. Kosecki (21. min.) 3:0 D. Kłus (32. min.)

B. Wyparło - P. Klepczarek, M. Łabędzki, M. Mowlik, A. Woźniczka, J. Kosecki, M. Smoliński (63. K. Mączyński), D. Kłus, B. Romańczuk (71. M. Kaczmarek), M. Bykowski (78. R. Kujawa), M. MięcielJ. Gorczyca - W. Szala, P. Plewnia (46. B. Chwalibogowski), K. Cholerzyński (76. P. Piechniak), G. Goncerz, J. Dziedzic, P. Olkowski, A. Ryś, M. Zieliński, M. Niechciał (46. K. Kaliciak), T. Sokołowski

Żółte kartki: Kłus, Kujawa (ŁKS)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. ŁKS Łódź - GKS Katowice 3:0. Do obejrzenia fotorelacji, materiału wideo i przeczytania pomeczowych wypowiedzi zapraszamy później.
90' Kaczmarek omal nie zmieścił piłki pomiędzy Gorczycą a poprzeczką. Zabrakło kilku centymetrów. Druga połowa potrwa 3 minuty dłużej.
89' Kosecki ścina do środka z lewej strony i strzela po długim słupku, ale piłka przelatuje obok bramki.
87' Żółta kartka dla Kujawy.
84' Fani wyraźnie ożywili poczynania łodzian. Najpierw gola próbował zdobyć Woźniczka, później Mączyński - za każdym razem Gorczyca interweniował z najwyższym trudem.
82' Świetna akcja ŁKS-u zakończona strzałem Koseckiego i obroną na raty Gorczycy. Kibice dopingują już na dobre.
80' Dariusz Kłus bliski zdobycia drugiej bramki w tym spotkaniu, ale w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza gości. Ożywili się kibice ŁKS-u, którzy ostatnie minuty będą chyba dopingowali normalnie swój zespół.
78' Rafał Kujawa wchodzi za Bykowskiego.
77' Woźniczka strzelał z 13 metrów, ale zablokowany.
76' Piotr Piechniak wchodzi za Cholerzyńskiego. Pierwszy raz w tym meczu "odezwały się" bębny łódzkich kibiców.
71' Romańczuk schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Marcin Kaczmarek. Na dzisiejsze spotkanie zostało sprzedanych 4200 wejściówek.
68' Kontratak ŁKS-u - Romańczuk zagrał długą piłkę do Mięciela, ten wygrał pojedynek biegowy z rywalem i wycofał do Mączyńskiego. "Mąka" z 20 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.
63' Pierwszy od długiego czasu strzał w kierunku bramki GKS-u przelatuje wysoko nad poprzeczką. Krzysztof Mączyński zmienia Smolińskiego.
60' Bez dopingu kibiców, bez pomysłu GKS-u na strzelenie gola, bez większych chęci łodzian na prowadzenie gry, druga połowa wygląda niczym mecz sparingowy...
55' Przewaga GKS-u, ale łodzianie wychodzą z szybkimi kontratakami. Goście nie stwarzają sobie dogodnych akcji, mimo że dość długo utrzymują się przy piłce.
49' Kibice protestują także dzisiaj. Obecnie obrzucają się kulkami z papieru. Przypomnijmy w tym miejscu, jak wyglądał protest kibiców ŁKS-u w poprzednim spotkaniu przy al. Unii Lubelskiej 2.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Trener Stawowy próbuje zmienić sytuację na murawie - weszli Bartłomiej Chwalibogowski i Krzysztof Kaliciak, a zeszli Piotr Plewnia i Mateusz Niechciał.
Koniec I połowy meczu. ŁKS Łódź - GKS Katowice 3:0
45' Potężne uderzenie Romańczuka z ponad 20 metrów, ale obok bramki. Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę.
43' Smoliński z ponad 25 metrów, piłka leciała nisko, odchodziła od bramki i przeleciała nieznacznie obok lewego słupka.
40' Kosecki jest dzisiaj wszędzie...tym razem asekurował obrońców przy linii bocznej na wysokości własnego pola karnego. GKS bije głową w mur.
Kłus strzelił głową po nabiegu na krótki słupek. Rzut rożny wykonywał Romańczuk.
33' 3:0! Dariusz Kłus!
32' Kosecki wrzuca z prawej strony i... przewrotka Bykowskiego, ale nieudana. Gdyby to był Mięciel...
30' Kosecki pozazdrościł Mięcielowi hat-tricka z ostatniego meczu i próbował lobować Gorczycę, ale nieczysto trafił w piłkę. Kibice krzyczą "Spalony! Spalony! Spalony!" - jest to reakcja na zachowanie sędziego bocznego, który już kilka razy podnosił chorągiewkę na niekorzyść łodzian.
25' Kosecki jest dzisiaj świetnie dysponowany. Przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, minął rywala i dośrodkował do Mięciela, który strzelał "szczupakiem" - prosto w bramkarza.
"Kosa" uderzył z narożnika pola karnego z powietrza po długim rogu i Gorczyca nie sięgnął piłki.
21' 2:0! KOSECKI!
20' Zieliński mocno sprzed pola karnego. Piłka przeleciała tuż nad bramką.
19' Przytomne zachowanie sędziego głównego, który nie zawierzył bocznemu, wskazującemu pozycję spaloną Mięciela, jakiej nie było i puścił grę. "Miętowego" uprzedził jednak Gorczyca.
15' Świetna interwencja Wyparły po strzale z kilku metrów Olkowskiego.
Mowlik wybijał piłkę z własnej połowy, głową zgrywał Mięciel, a Kosecki przejął futbolówkę, wychodząc sam na sam z bramkarzem. "Kosa" podciął piłkę nad Gorczycą i trafił do siatki.
11' GOOOLLL! Jakub Kosecki!
5' Żółta kartka dla Kłusa za faul w środkowej strefie boiska. Kibice ŁKS-u intonują: "Polscy sędziowie to są niedobrzy Panowie!"
7' Cholerzyński ostro potraktował Romańczuka. Tym razem jeszcze bez kartki.
5' Gorczyca interweniuje na linii pola karnego. Czy bramkarz nie zagrał ręką poza polem karnym?
3' Mięciel złapany na spalonym po szybkim wyjściu Koseckiego.
1' Punktualnie o godzinie 20 rozpoczęło się spotkanie ŁKS-u Łódź z GKS-em Katowice.