ŁKS Łódź dzieli się punktami z MKS-em Kluczbork

Maciej Bykowski
Maciej Bykowski Studio MK
Piłkarze ŁKS-u Łódź zremisowali wczoraj (16 kwietnia) z MKS-em Kluczbork 1:1. Łodzianie nie dowieźli prowadzenia do końca, tracąc gola w 87. minucie.

Sprawdź też jak zapowiadaliśmy mecz MKS-u z ŁKS-em

Do Kluczborka na mecz z MKS-em piłkarze ŁKS-u Łódź pojechali w dużym osłabieniu. Z powodu kontuzji zabrakło Adriana Woźniczki, Piotra Klepczarka, Marcina Mięciela i Marcina Smolińskiego. Nie było też pauzujących od dłuższego czasu Braina Obema i Szymona Salskiego.

Trener Andrzej Pyrdoł na środku obrony postawił na Mariusza Mowlika, a na lewą stronę defensywy przesunął z powrotem Marcina Kaczmarka. Jego na skrzydle zastąpił z kolei Jakub Kosecki. Postawienie na "Mowlaja" opłaciło się szkoleniowcowi już w 30. minucie.

Rzut rożny dla ŁKS-u wykonywał Krzysztof Mączyński, a piłkę głową skierował do bramki właśnie Mowlik. Wcześniej to jednak gospodarze mogli pokusić się o gola. Patryk Tuszyński trafił tylko w słupek łódzkiej bramki.

Do przerwy ŁKS utrzymał prowadzenie. Po zmianie stron wpłynąć na losy spotkania próbował Ryszard Okaj. Szkoleniowiec MKS-u w trakcie drugiej połowie wprowadził kolejno Krzysztofa Kaczmarka, Dariusza Górala i Arkadiusza Półchłopka. To właśnie ten ostatni odwdzięczył się trenerowi za zaufanie. Półchłopek w 87. minucie wykorzystał zamieszanie przed bramką ŁKS-u i skierował piłkę do siatki.
Ełkaesiacy w końcówce mieli jeszcze piłkę meczową. Wprowadzony w 88. minucie Damian Seweryn nie wykorzystał w doliczonym czasie gry sytuacji sam na sam z Grzegorzem Świtałą. ŁKS podzielił się punktami z MKS-em, ale podobne wyniki padły w spotkaniach Podbeskidzia Bielsko-Biała z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Piasta Gliwice z Dolcanem Ząbki. Z czołówki wygrała tylko Flota Świnoujście, która do łodzian i bielszczan traci już tylko sześć punktów.

MKS Kluczbork - ŁKS Łódź 1:1 (0:1)