ŁKS Commercecon Łódź - Impel Wrocław 3:2 [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
ŁKS - Impel Wrocław
ŁKS - Impel Wrocław Grzegorz Gałasiński
Impel Wrocław, brązowy medalista mistrzostw Polski poprzedniego sezonu, przegrał w Łodzi z ŁKS Commercecon, beniaminkiem Orlen Ligi.

Pierwszy set to popis gry niezwykle zmobilizowanych łodzianek, które wygrały gładko 25:16. Drugi set był bardziej wyrównany. ŁKS przegrywał już 14:16, a nawet 18:21. W decydujących akcjach tej partii górą były łodzianki i wygrały ostatecznie 25:23.

Kiedy w trzeciej partii ŁKS prowadził 12:8, wydawało się, że mecz skończy się po trzech setach. Łodzianki roztrwoniły jednak przewagę i przegrały seta 15:25. Set czwarty także padł łupem wrocławianek (25:23). W tie-break'u łodzianki prowadziły 8:4, a potem 13:7. Mecz zakończyła udanym atakiem, obijając blok, Katarzyna Bryda. Ostatecznie podopieczne Michała Maśka wygrały piątą partię 15:8.

ŁKS Commercecon Łódź - Impel Wrocław 3:2 (25:16, 25:23, 15:25, 23:25, 15:8)

ŁKS: Ewa Kwiatkowska (16), Katarina Osad-chuk (6), Katarzyna Bryda (13), Katarzyna Sielicka (9), Lucie Muhlsteinova (4), Izabela Kowalińska (25), Izabella Szyjka (libero) oraz Agata Oleksy i Agnieszka Wołoszyn.

MVP meczu: Ewa Kwiatkowska - ŁKS.