„Lewy” strzelał jak nakręcony, a Wisła pewnie pokonała ŁKS

Dariusz Piekarczyk
„Lewy” strzelał jak nakręcony, a Wisła pewnie pokonała ŁKS Fot. Krzysztof Szymczak
Zajmująca czwarte miejsce w esktraklasowej tabeli Wisła Płock pewnie pokonała w meczu sparingowym trzeci w rankingu I ligi ŁKS Łódź.

To był nietypowy mecz, bo drużyny grały trzy razy po 30 minut. Bohaterem spotkania był 23-letni „Lewy” z Płocka, czyli Mateusz Lewandowski, który strzelił trzy gole, wszystkie w drugiej tercji.Miejscowi już w 3 minucie wyszli na prowadzenie, a gola po błędzie bramkarza Dawida Arndta, strzelił Filip Lesniak. Kilkanaście minut później łodzianin znakomicie wybronił jednak sytuację sam na sam z Mateuszem Lewandowskim. W drugiej tercji zdecydowanie dominowali już piłkarze z Płocka, strzelili zresztą trzy gole.
30 września (piątek) ełkaesiacy rozegrają na swoim boisku mecz o pierwszoligowe punkty z sosnowieckim Zagłębiem. Trwa już internetowa sprzedaż biletów na to spotkanie. ą

Wisła Płock - ŁKS Łódź 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) . 1:0 - Filip Lesniak (3), 2:0 - Mateusz Lewandowski (37), 3:0 - Mateusz Lewandowski (57), 4:0 - Mateusz Lewandowski (59), 5:0 - Mateusz Szwoch (65)
ŁKS. Pierwsza tercja: Dawid Arndt - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak - Mieszko Lorenc, Jan Kuźma, Dawid Kort, Pirulo - Michał Trąbka, Piotr Janczukowicz. Druga tercja: Marek Kozioł - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Mieszko Lorenc, Jan Kuźma, Dawid Kort, Bartosz Biel, Michał Trąbka, Stipe Jurić. Trzecia tercja: Michał Kołba - Marcel Wszołek, Igor Lambrecht, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Władysław Ochronchuk, Damian Nowacki, Grzegorz Glapka, Maciej Radaszkiewicz, Bartosz Biel, Nelson Balongo. Trener:Kazimierz Moskal.