Legia Warszawa - Widzew Łódź (relacja na żywo)

Piłkarze Widzewa Łódź grają dzisiaj na wyjeździe z Legią ...
Piłkarze Widzewa Łódź grają dzisiaj na wyjeździe z Legią ... robert_zwolinski
Piłkarze Widzewa Łódź przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 0:1. Zapraszamy do zobaczenia relacji jaką przeprowadziliśmy na żywo z tego meczu.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Legia Warszawa - Widzew Łódź

Piłkarze Widzewa Łódź zmierzą się dzisiaj (29 kwietnia) na wyjeździe z Legią Warszawa. Będzie to już piąty mecz w tym sezonie obu drużyn. W spotkaniu ligowym zwyciężyli warszawianie (1:0), w dwóch z trzech sparingów były bezbramkowe remisy, a w trzecim meczu towarzyskim górą byli Legioniści (3:1). Dla Widzewiaków będzie to więc najwyższa pora na rewanż.

Mimo że Legia gra ostatnio w kratkę - awans do finału Pucharu Polski, a z drugiej strony kiepska postawa w lidze - to o wygraną nie będzie łatwo. Nie wiadomo jak łodzianie poradzą sobie na nowoczesnym stadionie, czy wytrzymają presję, a przede wszystkim jak na zespole odbije się nieobecność Dudu. Brazylijczyk pauzuje za żółte kartki i będzie to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym go zabraknie. Czy Widzewiacy poradzą sobie z Legionistami? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Legia Warszawa - **Widzew Łódź. **

Legia Warszawa - **
Widzew Łódź(Koniec meczu)
1 : 0 (0:0)
Bramki: 1:0 A. Cabral (65. min.)
**

Składy:
W. Skaba - A. Jędrzejczyk, D. Choto (46. M. Komorowski), I. Astiz, J. Wawrzyniak, Manu, A. Borysiuk, M. Radovic, J. Gol (57. A. Cabral), M. Rybus, M. Hubnik
M. Mielcarz - W. Szymanek, S. Madera, J. Bieniuk, Ł. Broź, A. Budka, M. Panka, N. Dzalamidze (80. P. Grzelczak), P. Nakoulma (59. K. Ostrowski), P. Oziębała (77. D. Radowicz), D. Sernas

Żółte kartki: Panka, Szymanek (Widzew)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. Widzew Łódź przegrał z Legią Warszawa 0:1. Do obejrzenia fotorelacji zapraszamy później.
90'+5 Manu strzelał z...połowy boiska i omal nie pokonał Mielcarza. Bramkarz Widzewa na raty obronił to uderzenie.
90'+3 Niezainteresowana strzeleniem drugiej bramki Legia broni się i wybija piłkę jak najdalej bramki. Łodzianie nie biją głową w mur, a liczą chyba, że gol sam się strzeli.
90' Mecz potrwa o sześć minut dłużej. Czy będziemy jeszcze świadkami takich emocji, jak we wspominianym wcześniej spotkaniu z 1997 roku?
87' Maciej Mielcarz świetnie broni, po chwili Sernas przewraca się w polu karnym, tylko o co? O własne nogi? Czy murawa była nierówna?
87' Dzisiejszy mecz obserwuje 16448 widzów. Łodzianie mają problemy ze stworzeniem dogodnej sytuacji, warszawianie się bronią.
85' Widzewiacy atakują, ale potrafią wywalczyć jedynie rzuty rożne.
82' Seria trzech rzutów rożnych dla Widzewa i... najbliżej skierowania piłki do własnej bramki był Astiz. Ciągle jednak 1:0.
80' Piotr Grzelczak za Dzalamidze.
77' Damian Radowicz zastępuje Oziębałę. Do gry powrócił też Komorowski, który długo leżał po "nokaucie" (piłkąpo rzucie wolnym) Sernasa. Żółta kartka dla Szymanka.
76' Korner nie przyniósł groźnej sytuacji dla łodzian, chociaż Panka z Maderą byli blisko skierowania piłki w stronę bramki. Do wejścia przygotowany Grzelczak.
73' Darvydas Sernas trafia...ale tylko w dwóch rywali w murze. Będzie jedynie rzut rożny dla Widzewa.
71' Po straconym golu, łodzianie coraz dłużej utrzymują się przy piłce. Żółta kartka dla Jędrzejczyka, który faulował wychodzącego na dobrą pozycję Oziębałę. Rzut wolny dla Widzewa z ok. 18 metrów.
Kolejna akcja Legionistów lewą stroną przyniosła w końcu oczekiwany przez nich efekt. Jakub Wawrzyniak wbiegł tą stroną boiska w pole karne i kopnął piłkę po ziemi wzdłuż bramki, a niepilnowany Cabral z 4 metrów skierował ją do siatki.
65' 1:0 Alejandro Cabral
63' Michał Kucharczyk wchodzi za Macieja Rybusa. Ta zmiana spotkała się z dobrym przyjęciem ze strony kibiców.
58' Znów groźna sytuacja warszawian. Manu dośrodkowywał z prawej strony, a Hubnik minimalnie minął się z piłką. Po chwili Ostrowski zmienia Nakoulmę.
57' Cabral zastępuje Gola, który opuszcza plac gry przy przeraźliwych gwizdach kibiców.
56' Świetna okazja Hubnika. Napastnik Legii nie trafia jednak w bramkę po uderzeniu głową z dośrodkowania Wawrzyniaka.
54' Sernas trafia w boczną siatkę. "Sernik" sprytnie rozegrał rzut wolny z boku pola karnego i strzelił z ok. 15 metrów.
53' Hubnik trafia w słupek, ale wcześniej napastnik Legii faulował Macieja Mielcarza.
49' Pierwsza żółta kartka - ukarany nią Mindaugas Panka za faul na 25 metrze od własnej bramki.
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Jedna zmiana w zespole Legii - Dicksona Choto zastąpił Marcin Komorowski.
Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Legia Warszawa - Widzew Łódź 0:0.
45' Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
43' Duże problemy Widzewiaków w ataku pozycyjnym. Łodzianie nie byli w stanie wyprowadzić piłki z własnej połowy i się przy niej utrzymać.
41' Przy linii bocznej Łukasz Broź zwija się z bólu, ale chyba będzie zdolny grać dalej.
37' Bieniuk strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Budki. Piłka przeleciała kilka metrów obok bramki. Po chwili Manu wkręcił w ziemię Szymanka, ale skończyło się tylko na strachu.
33' Od kilku minut gospodarze konstruują akcje, a łodzianie pressingiem napastników je rozbijają. Na "Żylecie" cały czas głośny doping.
28' Kolejny bezradny strzał z dalszej odległości. Tym razem próbował Rybus, ale piłka przeleciała daleko obok bramki. Wcześniej kontrę Legionistów zwolnił Nakoulma, a piłkę na korner wybił na koniec Szymanek.
25' I znów na murawie leży Dzalamidze. Gruzinowi, który trzyma się za prawą nogę, udzielana jest pomoc medyczna.
22' Wyjście z kontrą Sernasa i Dzalamidze. Gruzinowi przeszkadzał Astiz, który zagarnął piłkę ręką. Rzut wolny dla Widzewa z kilkudziesięciu metró i brak kartki dla Hiszpana.
20' Wyraźnie widać podział między atakiem a obroną w Widzewie. Za ofensywę odpowiedzialni są przede wszystkim Nakoulma, Dzalamidze, Sernas i Oziębała. Reszta wyraźnie asekuruje tyły. Legioniści atakują przede wszystkim skrzydłami.
15' Świetne prostopadłe podanie Dzalamidze do Oziębały, ale ten nie doszedł do piłki.
13' Jędrzejczyk pada w polu karny, ale sędzia pokazuje gramy dalej. Radovic omal nie dostał żółtej kartki za dyskusje z arbitrem.
12' Strzał Manu z 25 metrów...ale równie niecelny jak wcześniej Nakoulmy.
8' Pierwszy strzał Widzewiaków w stronę bramki - Nakoulma uderzył z ponad 30 metrów, ale piłka przeleciała daleko od celu.
3' Na murawie leżał już Dzalamidze, ale Gruzin w grze. Na lewej stronie obrony Widzewa występuje Szymanek, a z prawej gra Budka. W środku pomocy duet Panka-Broź, a po bokach Oziębała (prawa) i Nakoulma (lewa). Sernas jest trochę cofnięty, natomiast Dzalamidze z przodu.
1' Z czterominutowym opóźnieniemrozpoczęło się potkanie Legii Warszawa z Widzewem Łódź. Maciej Mielcarz stoi na bramce, za którą jest popularna "Żyleta".
Godzina 20.00 - Zawodnicy Legii i Widzewa pojawiają się na murawie. Mecz będzie rozgrywany bez udziału łódzkich kibiców.
Godzina 19.50 - Do pierwszego gwizdka ok. 10 minut. Piłkarze udali się do szatni na ostatnią odprawę, a my przypominamy jesienny mecz Widzewa z Legią.
Godzina 19.40 - Rezerwowi w obu zespołach:

Widzew: B. Kaniecki (bramkarz), Bruno Pinheiro, R. Grzelak, K. Ostrowski, P. Grzelczak, D. Radowicz, S. Radzio

Legia: M. Antolovic (bramkarz), T. Kiełbowicz, M. Komorowski, M. Kucharczyk, S. Szałachowski, A. Cabral, Bruno Mezenga
Godzina 19.35 - Piłkarze obu drużyn już intensywnie się rozgrzewają. Początek spotkania za ok. 25 minut. Za chwilę podamy zawodników rezerwowych.
Godzina 19.20 - Znamy już pierwsze składy obu drużyn. Trener Czesław Michniewicz znów zaskakuje. Choć w porównaniu z ostatnim spotkaniem z Polonią Bytom jest tylko jedna zmiana, to za nieobecnego z powodu kartek Dudu w składzie jest Przemysław Oziębała. Widzew będzie grał czterema (!) nominalnymi napastnikami.
19.07 - Jesteśmy już na stadionie. Przed chwilą na murawie pojawili się bramkarze Widzewa. Zostali przywitani przez kibiców tutejszych głośnym: "wypier...ać!"
Godzina 14.45 - Pierwszy gwizdek sędziego za ok. 5 godzin i 15 minut. Czujecie już emocje związane z tym spotkaniem? Jeśli nie, to przypominamy pamiętny mecz Legii z Widzewem z sezonu 1996/97. - Wideo z meczu Legia Warszawa - Widzew Łódź z 1997 roku
Godzina 12.02 - Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze ok. 8 godzin (początek o godzinie 20). Jaki obstawiacie wynik spotkania?