Legia Warszawa vs Widzew Łódź: anonimowi łodzianie poza Pucharem Polski

Przemysław Oziębała i Manu
Przemysław Oziębała i Manu studiomk (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze Widzewa Łódź przegrali dzisiaj (26 października) z Legią Warszawa 0:3. Łodzianie tym samym odpadli z Pucharu Polski.
Wygraj bilety na mecz Widzewa z Cracovią

Początek spotkania był spokojny. Grę kontrolowali warszawianie, a piłkarze Widzewa wyróżniali się tylko tym, że mieli koszulki bez nazwisk, a niektórzy występowali z innymi numerami niż w lidze.

Pierwszy groźny strzał oddał Michał Żyro w 20 minucie, ale czujny w bramce był Bartosz Kaniecki. Już trzy minuty później mogło być 0:1. Igor Alves najpierw wywalczył rzut wolny, a później przymierzył z ok. 20 metrów. Wojciech Skaba sparował jednak piłkę na poprzeczkę, a próbę dobitki Abbesa zablokowali rywale.

Kolejne minuty nie przynosiły bramkowych sytuacji. Przy piłce dłużej utrzymywali się gospodarze, ale nic z tego nie wychodziło. Łodzianie próbowali kontrować, jednak również bezskutecznie. Legioniści dopiero w 43. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Manu dobrze dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale nabiegający Rafał Wolski nie zdołał dobrze uderzyć piłki głową.

Chwilę później młody pomocnik Legii wywalczył jednak rzut wolny 18 metrów przed bramką Widzewa. Nad piłką przebiegł Żyro, a strzałem w okienko popisał się Jakub Wawrzyniak. Były widzewiak nie dał żadnych szans Kanieckiemu.

Po zmianie stron trener Radosław Mroczkowski postanowił wzmocnić środek, wprowadzając za zupełnie bezproduktywnego Piotr Mrozińskiego - Mindaugasa Pankę. Na niewiele się to zdało. Legioniści bezkarnie atakowali środkiem. W 55. minucie Janusz Gol, zupełnie nieatakowany, oddał strzał po ziemi. Kaniecki źle sparował do boku, a skuteczną dobitką popisał się Manu.

W 62. minucie było już 3:0. Manu i Wolski ośmieszyli widzewiaków, ogrywając przed polem karnym 5 rywali, po czym ten drugi uderzył po ziemi. Kanieckiemu piłka przeleciała po rękawicach i zatrzepotała w siatce.

Do końca spotkania przebieg gry kontrolowali gospodarze. Łodzianie nie potrafili stworzyć dobrej sytuacji do zdobycia gola. Legia Warszawa wygrała z Widzewem Łódź 3:0 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 J. Wawrzyniak (45. min.) 2:0 Manu (55. min.) 3:0 R. Wolski (62. min.)
Żółte kartki: Jędrzejczyk (Legia) Dzalamidze, Panka (Widzew)

Legia: W. Skaba - J. Rzeźniczak, D. Choto, M. Komorowski, J. Wawrzyniak (71. T. Kiełbowicz), Manu, J. Gol (70. D. Łukasik), I. Vrdoljak (81. A. Jędrzejczyk), R. Wolski, M. Żyro, M. Kucharczyk

Widzew: B. Kaniecki - J. Bartkowski, S. Madera, B. Pinheiro, H. Abbes, N. Dzalamidze, S. Radzio (57. K. Ostrowski), P. Mroziński (46. M. Panka), I. Alves, P. Oziębała (61. A. Budka), P. Grzelczak