Lechia Gdańsk wygrała 2:0 w sparingu z ŁKS Łódź

Kolejna wygrana piłkarzy Tomasza Kafarskiego, którzy w czwartym sparingu pokonali ŁKS Łódź 2:0, po bramkach Pawła Nowaka i Oleksandra Pyszczura.

Wygraną 2:0 Lechia żegna się z Gutowem Małym, gdzie piłkarze przebywali przez ostatnie dziesięć dni. Pierwszego gola w 38. minucie zdobył Paweł Nowak, natomiast wynik ustalił Oleksander Pyszczur w 79. minucie. 29-letni Ukrainiec strzelił gola w drugim kolejnym sparingu, ale cały czas stara się o angaż w Lechii.

Natomiast kontrakt podpisał Vytautas Andriuskevicius, który związał się z gdańskim klubem na kolejne trzy lata. Lechia zapłaciła za niego FBK Kowno 150 tys. euro. Lewy obrońca ma 20 lat i jest kapitanem młodzieżowej reprezentacji Litwy.

Kolejny obóz, tym razem w Grodzisku Wielkopolskim, Lechia rozpocznie 15 lipca. Cały czas testowani są inni zawodnicy, którzy mogliby wzmocnić gdański klub. W meczu z ŁKS szansę pokazania się otrzymali Amerykanin Johny Arteaga, a także pomocnicy Ted Niziołek i Brazylijczyk Deleu. Pierwsza dwójka nie przypadła do gustu sztabowi szkoleniowemu, natomiast 26-latek prawdopodobnie podpisze kontrakt.

- W ciągu kilku dni zajęć i w sobotnim meczu nie pokazali takich umiejętności, które przekonałyby mnie do tego, by dać im jeszcze szansę - ocenił Niziołka i Arteaga szkoleniowiec Lechii.

Po powrocie z Gutowa Małego, do zespołu dołączy Filip Vujić, 22-letni napastnik drugoligowego bośniackiego Radnika Bijelina. Opóźnia się natomiast przyjazd Danny'ego Szeteli, który niedawno przeszedł operację kolana.

Tymczasem najważniejszą informacją, która pojawiła się w ostatnich dniach, to mecz towarzyski, który Lechia rozegra z Villarealem, czołowym hiszpańskim klubie, w którym występuje m.in. finalista Mistrzostw Świata Joan Capdevila. Spotkanie odbędzie się 31 lipca na stadionie przy ul. Traugutta.

Lechia Gdańsk 2:0 ŁKS Łódź

Bramki: Paweł Nowak (38') i Oleg Pyszczur (79').

Lechia (I połowa): Małkowski - Deleu, Wołąkiewicz, Kożans, Bąk - Bajić, Surma, Nowak - Dawidowski, Buzała, Lukjanovs.

Lechia (II połowa): Pawłowski - Wołąkiewicz (70' Kawa), Janicki, Niziołek, Deleu – Pietrowski, Popielarz, Wiśniewski - Wójcicki, Pyszczur, Artega.