ŁALS: Druga kolejka rozgrywek XIX edycji

Kamil Ignatowski
10 października w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie kobiet sprawczyniami pierwszej niespodzianki w sezonie okazały się siatkarki z Sulejowa. Po bardzo zaciętym spotkaniu UKS Fuks pokonał 3:2 obecne mistrzynie, czyli zespół Bez nazwy. Również pięć setów trwało interesujące widowisko pomiędzy beniaminkiem ligi – TKKF Dzikusy I a Solum Service Jutrzenką Bychlew. Grę nerwów, jaką jest tie-break, lepiej zniosły zawodniczki z Bychlewa zwyciężając spotkanie. Po drugiej kolejce, z kompletem punktów na prowadzenie w tabeli wysunęła się drużyna Żużel-Fan.pl po wygranej 3:1 nad Dream Team Manekin.

Drugą porażkę i ponownie z beniaminkiem ponieśli brązowi medaliści ubiegłego sezonu Ekstraklasy mężczyzn. Tym razem siatkarze Bakallandu Ba! po czterech setach musieli uznać wyższość Bejłoczu. W świetnej formie już na starcie rozgrywek są natomiast wicemistrzowie z drużyny Coffee Factory, którzy w tej kolejce bez straty seta pokonali Lozamet i przewodzą najwyższej klasie rozgrywkowej ŁALS.

Spotkaniu w I lidze kobiet pomiędzy ŁKS Głuchych a UKS Novamed towarzyszył dodatkowy podtekst za sprawą trenera Ryszarda Garnysa. Obecny szkoleniowiec UKS, w przeszłości był wieloletnim trenerem reprezentacji Polski niesłyszących oraz trenerem w Łódzkim Klubie Sportowym Głuchych. Sentymentów na boisku nie pokazały zawodniczki ŁKS, które nie dały większych szans młodym podopiecznym swojego byłego trenera, pewnie zwyciężając 3:0. Drugą wygraną bez straty seta odnotowała drużyna TKKF Dzikusy II. Liderki tabeli tym razem nie miały problemów z pokonaniem ZSO nr 8. Również komplet punktów na koncie zawodniczek z Salos Wodna, które zwyciężyły 3:1 Energię.

W I A lidze mężczyzn emocjonujące widowisko stworzyli siatkarze LUKS Sokół Rzgów oraz Szkoły Marcina Gortata. Mecz pomiędzy spadkowiczem z Ekstraklasy oraz beniaminkiem ligi zakończył się remisem 2:2 a tym samym podziałem punktów. Również zacięty pojedynek stoczyły drużyny, które w ubiegłym sezonie rywalizowały wspólnie niższej lidze, czyli UKS Fuks Sulejów oraz Koluszki. Niewiele brakowało, a ten mecz także zakończyłby się remisem, jednak minimalnie lepsi, podobnie jak w ubiegłym sezonie okazali się siatkarze z Sulejowa zwyciężając 3:1.

Już sam początek sezonu wskazuje, że rywalizacja w I B lidze mężczyzn będzie niezwykle ciekawa i obfitująca w wyrównane pojedynki. Takie też spotkania rozegrali zawodnicy Qmed i AMC oraz mŁodzianie i Brukland. Obie konfrontacje nie przyniosły rozstrzygnięcia i zakończyły się remisami 2:2. Po dokonanych latem wzmocnieniach, mocne aspiracje do awansu prezentuje natomiast Euro-Ekol, który w bieżącej kolejce bez straty seta uporał się ze Społeczną Akademią Nauk i już z dwu punktową przewagą prowadzi w tabeli.

W II lidze mężczyzn rzadka sytuacja, kiedy to wszystkie spotkania kończą się zwycięstwami 3:0. Drugą w tym sezonie wygraną bez straty seta odniosła drużyna ZWiK, tym razem pokonując Energeo i dzięki temu zasiada w fotelu lidera z kompletem punktów. Na razie bez punktowej zdobyczy drużyny Febrisanu oraz Orto Med Sport. W tej klasie rozgrywkowej w obecnym sezonie system rozgrywek nie przewiduje fazy play-off, dlatego pod koniec sezonu każdy zdobyty punkt może być „na wagę złota”

W III lidze mężczyzn drugie zwycięstwo siatkarzy LUPI tym razem 3:1 nad Merrid Controls. Jak widać pozyskanie trenera Jarosława Skury przynosi zamierzone efekty. Zacięte pięciosetowe pojedynki stoczyły natomiast drużyny Szybkich i wściekłych oraz Kadry B a także Terwo i INS-EL. W obu przypadkach zwyciężali ci drudzy.

Następna kolejka rozgrywek odbędzie się 17.10.2015 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 w godz. 8-18. Więcej informacji na stronie www.siatka-lodzkie.org