Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kultura na bruku - lato na Piotrkowskiej [PROGRAM]

Darek Matyjaszczyk
Spektakl "Lament na placu Konstytucji" warszawskiego Teatru Polonia zobaczą łodzianie w pasażu Róży
Spektakl "Lament na placu Konstytucji" warszawskiego Teatru Polonia zobaczą łodzianie w pasażu Róży teatrpolonia.pl
Spektakle teatralne, pokazy filmowe oraz koncerty to wydarzenia, które latem będą odbywać się na Piotrkowskiej oraz w pasażach Róży, Rubinsteina i Schillera.

PIOTRKOWSKA KAMERALNIE, PASAŻ RUBINSTEINA, ŚRODY GODZ. 20

5 lipca
Apertus Quartet
wystąpił m. in. podczas Letniego Festiwalu Muzycznego w  Gironie (Hiszpania 2008), festiwalu "Łódź Czterech Kultur" (2010 - koncert finałowy), Festiwalu Partnerstwa we Lwowie (2012), festiwalu "Świdnickie  Noce Jazzowe" (2011), dwukrotnie w ramach Festiwalu Filmów Polskich "Pod Wysokim Zamkiem" we Lwowie (2013, 2014 - Filharmonia Lwowska), podczas  trzech edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" (2008, 20012, 2014), z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej pod batutą Daniela  Raiskina w koncercie na klarnet, kwartet smyczkowy i orkiestrę smyczkową K. A. Hartmanna (2014), podczas festiwalu "Strefa Ciszy" - Royal Łazienki Music  Festival w Warszawie (2015), Festiwalu Najnowszych Filmów Polskich w Iwano-Frankiwskiej Filharmonii Obwodowej (Ukraina 2015), a także w ramach festiwalu Mes da Musica w Barreiro (Portugalia 2016).

12 lipca
Ars Harmonica
to trio akordeonowe, które prowadzi działalność koncertową od przeszło dziesięciu lat. Repertuar zespołu w głównej mierze opiera się o własne kompozycje nawiązujące stylistycznie do etnicznej i transowej muzyki krajów słowiańskich i bałkańskich. Na koncertach muzycy kreują niepowtarzalny klimat nasycony kolorytem specyficznej harmonii, pulsem nieregularnych rytmów i wyrazistą, porywającą energią przekazu muzycznego.

19 lipca
Mellow Five
członkowie są członkami orkiestr symfonicznych Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, Teatru Wielkiego w Łodzi, jak również wykładają w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi i  szkołach muzycznych. Na co dzień więc zajmują się głównie muzyką klasyczną, nieustannie doskonaląc swój warsztat i rozwijając artystyczne horyzonty. Rozszerzyli zakres poszukiwań inspiracji o jazz i muzykę filmową, której wpływy już od wielu lat coraz wyraźniej zapisują się w partyturach klasycznych utworów. Jednakże w tym przypadku zaskakujący jest dobór instrumentów. Mellow Five jest jedynym w Polsce klasycznym kwartetem dętym drewnianym: flet, obój, klarnet i fagot z towarzyszeniem fortepianu, wykonujący poza utworami klasycznymi, skomponowanymi oryginalnie na ten skład, również standardy jazzowe i filmowe we własnych aranżacjach.

26 lipca
Hot d’Jazz Trio
- muzycy zespołu mogą poszczycić się współpracą z takimi artystami
jak: Annie Hilsberg, Robert Matt (YULARA),  Nigel Kennedy, Marek Sośnicki (Tamerlane), Aldona Jankowska, Ronald Anderssen, Gustav Lundgren, Ryszard Kwaśniewski (OLD METROPOLITAN BAND). Brali także udział w wielu nagraniach jako muzycy sesyjni.

2 sierpnia
Strzelczyk, Erenc, Rodowicz
– to trio grające muzykę Chopina. Maciej Strzelczyk od wielu lat zaliczany jest do elity polskich i europejskich wiolinistów jazzowych. Romuald Erenc gra na gitarze, tworzył m.in. duet Entr Acte z flecistką Filharmonii Łódzkiej, Urszulą Urbaniak. Leszek Kułakowski jest pomysłodawcą i inspiratorem Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy i Komeda Jazz Festival.

16 sierpnia
Zespół Kameralny MULTICAMERATA
- dał ponad 600 koncertów w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwie, Łotwie, Estonii, Rosji, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Słowenii, we Włoszech oraz w Watykanie.

23 sierpnia
Siergiej Wowkotrub Quartet
- Wowkotrub jest laureatem konkursów "Debiut w Jazzie Tradycyjnym" (Warszawa, 2005) oraz "Złotej Tarki" (OJM, Iława 2006). Współpracował z "Jazz Band Ball Orchestra" (Kraków), "Swing Workshop Wojtka Kamińskiego" (Warszawa), "Five O'Clock Orchestra" (Częstochowa), "Hot D'Jazz Trio" (Kraków) oraz Joscho Stephan (Mönchengladbach). Występował w kraju i za granicą (Niemczech, Francji, Belgii, Słowacji
i Węgrzech). Brał udział w nagraniach płyt "Bix & Henryk" (2006), "Suita Nowoorleańska" (2007) a także wydał płytę swojego tria "Happy Times" (2007).

30 sierpnia
Big Band Fabryka Wełny
- jest to zupełnie nowa inicjatywa łódzkich muzyków, którzy postanowili założyć dużą orkiestrę jazzową grającą w składzie charakterystycznym dla klasyczny big bandów: saksofony, puzony, trąbki i sekcja rytmiczna.

KINO TROTUAR, CZWARTEK GODZ. 21, PIOTRKOWSKA ODCINEK 6 SIERPNIA/ZIELONA

6 lipca
Kingsajz
(1987 r.) reżyseria i scenariusz: Juliusz Machulski
Przed seansem: prelekcja, prezentacja oryginalnych rekwizytów z filmu, konkurs filmowy z nagrodami

13 lipca
Sami swoi
(1967) Reż. Sylwester Chęciński
Przed seansem: prelekcja, film krótkometrażowy zrealizowany w Łodzi (PWSFTviT, Wytwórnia Filmów Oświatowych) oraz konkurs filmowy z nagrodami.

20 lipca
Nie ma róży bez ognia
(1974) Reż. Stanisław Bareja
Przed seansem: prelekcja, film krótkometrażowy, konkurs filmowy z nagrodami

27 lipca
Vabank
(1981) Reż. Juliusz Machulski
Przed seansem: prelekcja, pokaz etiudy, konkurs filmowy z nagrodami

3 sierpnia
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
/ Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann (2013), Reż. Felix Herngren
Przed seansem: film krótkometrażowy, prelekcja, konkurs filmowy z nagrodami

10 sierpnia
Nietykalni / Intouchables
(2011), reżyseria i scenariusz: Olivier Nakache, Eric Toledano
Przed seansem: prelekcja, film krótkometrażowy, konkurs filmowy z nagrodami

17 sierpnia
Postrzyżyny / Postřižiny
(1981), reżyseria i scenariusz: Jiří Menzel
Przed seansem: film krótkometrażowy, prelekcja, konkurs filmowy z nagrodami

24 sierpnia
Jak zostać królem
(2010), Reż. Tom Hooper
Przed seansem: prelekcja, film krótkometrażowy, konkurs filmowy z nagrodami

31 sierpnia
Lokator
(1926), Reż. Alfred Hitchcock
Przed seansem: wprowadzenie do film, Improwizacja muzyczna na żywo do filmu w wykonaniu tapera, konkurs filmowy z nagrodami

TEATRALNY PASAŻ RÓŻY, PIĄTEK GODZ. 20, PIOTRKOWSKA 3

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Łódzkim Centrum Wydarzeń (ul. Piotrkowska 87 I piętro) lub na stronie www.e-bilet.pl

7 lipca
„Chamlet”
- Och Teatr (Warszawa) to monolog grany od lipca 2016 roku. Występuje w nim Michał Zieliński, znany szerokiej publiczności m.in. z programu rozrywkowego emitowanego przez telewizję TVN Szymon Majewski Show, gdzie wcielał się w role Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego czy Bronisława Komorowskiego. Zieliński słynie wśród szerokiej publiczności z talentu parodystycznego, czym przyciąga wielu widzów.

14 lipca
„Lament na placu Konstytucji”
– Teatr Polonia (Warszawa) to zdarzenie teatralno-uliczne przygotowane w ramach Akcji letniej Teatru Polonia, Miasta St. Warszawa i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl grany na ulicy Warszawy z powodzeniem od 2007 roku. Podstawą przedstawienia, nad którym opiekę artystyczną sprawuje Krystyna Janda jest tekst Lament młodego dramatopisarza Krzysztofa Bizio. Propozycja teatru ulicznego czy raczej chodnikowego, bez efektów i bez inscenizacji, prostego, proponującego przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog, ofiarowującego aktorów z ich umiejętnościami zainteresowania słuchaczy.

21 lipca
„Kredyt zaufania”
– Teatr KTO (Kraków) jest wielokrotnie nagradzanym spektaklem wystawianym od 2014 roku. Utrzymany w konwencji „one woman show” zdobył uznanie nie tylko publiczności, ale i krytyków. Otrzymał wiele nagród: I miejsce na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie WLKP, Ostrów 2013; Nagroda specjalna za oryginalny scenariusz autorski dla Anety Wróbel na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie WLKP, Ostrów 2013; Nagroda dla Najlepszej Aktorki na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym WrzAWA, Warszawa 2013; I miejsce na Mulatce (Mazurskie Lato Kabaretowe), Ełk 2013. Wyróżnienie jury na 11. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego, Warszawa 2013; Strzała Północy i Nagroda Publiczności I-szych Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu – Debiuty, Koszalin 2013.

11 sierpnia
„One mąż show”
Och Teatr (Warszawa) jest spektaklem granym w konwencji stand-up. Jest to monolog Szymona Majewskiego oparty na jego własnych doświadczeniach, poparty poczuciem humoru komika i prezentera. Spektakl grany jest w Och Teatrze od 2014 roku i cieszy się ogromną popularnością wśród widzów.

18 sierpnia
IMPRO ATAK!
To zdobywająca sceny całego świata szalona zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale „publiczność rządzi”, czyli decyduje o przebiegu całego przedstawienia. Każdy wieczór jest dlatego jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Zadaniem aktorów  staje się  zagranie postaci, jakie widzowie wymyślą i scen, o jakie poproszą. Prowadzi to często do komicznych, groteskowych, absurdalnych sytuacji. Ale aktor musi się w tym odnaleźć. Ad hoc, błyskotliwie, inteligentnie, dowcipnie. Podglądanie aktora i procesu tworzenia to jedna z dodatkowych przyjemności towarzyszących uczestnictwu w widowiskach teatru improwizowanego.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto