Kristis Neiland wygrał wyścig Tour de la Region de Lodz - Grand Prix Pamapolu

Dariusz Piekarczyk (opr.wm)
W sobotę kolarze ścigali się na dystansie 99 kilometrów po łódzkiej Retkini
W sobotę kolarze ścigali się na dystansie 99 kilometrów po łódzkiej Retkini Jakub Pokora
W niedzielę zakończył się 4-etapowy 21. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów "Tour de la Region de Lodz - Grand Prix Pamapolu". Jego triumfatorem został Kristis Neiland, wicemistrz Łotwy w jeździe indywidualnej na czas.

Na drugim miejscu drugim uplasował się Przemysław Kasperkiewicz. On również jest specjalistą od jazdy na czas – jest wicemistrzem Polski w czasówce. Trzeci w klasyfikacji generalnej był Słowak Martin Otonicar.

Andrzej Syska, dyrektor "Tour de la Region de Lodz" tak podsumował zakończony wyścig: - To był niezwykle szybki wyścig. Średnia szybkość z czterech etapów to około 45 km/h. Tak jeżdżą zawodowcy. Takiego wyścigu jeszcze dotychczas nie mieliśmy. Do rywalizacji stanęli mistrzowie i wicemistrzowie Polski, Luksemburga, Słowacji, Estonii, Białorusi i Łotwy.

Na starcie wyścigu stanęło 156 kolarzy. Do mety dojechało 131. Rywalizowało 28 ekip, w tym 13 zagranicznych. Na nagrody dla najlepszych kolarzy organizatorzy przeznaczyli 22 tys. zł.