Koszykówka: Widzew Łódź - KK ROW Rybnik 57:84 [zdjęcia]

Adrian_Somorowski
Koszykarki łódzkiego Widzewa przegrały w poniedziałek (31 października) we własnej hali, z rewelacją tegorocznych rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy ROW Rybnik, aż 57:84.
Są trzy koncepcje stadionu miejskiego

Widzewianki zdecydowanie źle weszły we wczorajszy mecz i praktycznie przegrały go zanim jeszcze się rozpoczął. Zespół z Rybnika, od początku meczu dominował, szybko uzyskując przewagę - już na wstępie 0:11. Dopiero przy takim stanie, zespół z Łodzi, zanotował pierwsze punkty za sprawą Leony Jankowskiej, jednak to były zaledwie 2 z 7 oczek trafionych w pierwszej kwarcie. Zespół z Rybnika narzucił swoje tempo gry i był o wiele lepszy w wykańczaniu akcji, czego brakowało łodziankom. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Amerykanek - Sybil Dosty i Rebecci Harris, które były typowymi liderkami w drużynie z Rybnika. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 7:23.

Druga kwarta ukazała kolejne braki koszykarek Widzewa. Błędy indywidualne i co najważniejsze słaba skuteczność dały się odczuć. Po drugiej kwarcie mieliśmy wynik, 20:47 i zespół trenera Piotra Neydera mógł już chyba zapomnieć o pomyślnym rezultacie w spotkaniu. Skuteczność rzutów z gry łodzianek wynosiła zaledwie 32 procent, a grały przecież we własnej hali, gdzie kosze, znają jak żadne inne. Kibice z chusteczkami w rękach śpiewali "Zmiany trenera, rządamy zmiany trenera", ale chyba problem tkwi w czym innym.

Druga połowa, wyglądała już o wiele lepiej, zarówno w trzeciej i czwartej kwarcie łodzianki dotrzymywały rybniczankom kroku, przegrywając w stosunku 19:20 i wygrywając ostatnią kwartę 18:17.

W drużynie Widzewa, możemy wyróżnić Leone Jankowską oraz Aleksandrę Pawlak, które podtrzymywały punktowo zespół, chociaż to i tak za mało jak na ich możliwości. Tymczasem, w drużynie Rybnika, szczególnie zasługuje na pochwałę tercet Amerykanek, Harris, Dosty, Rack, oraz Katarzyna Suknarowska. Kilka trafionych trójek, dobre wykończenie akcji oraz dobre zbiórki pod koszem tej czwórki spowodowały, że mecz ułożył się tak, a nie inaczej.

Kolejny mecz, zespół Widzewa zagra 5 listopada, na wyjeździe, z, KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp .

Widzew Łódź – ROW Rybnik 57:84
(7:23, 13:24, 19:20, 18:17)