Koszykówka uliczna na Piotrkowskiej. Mistrzostwa Polski w Koszykówce 3x3

Darek Matyjaszczyk
Koszykówka uliczna na Piotrkowskiej. Mistrzostwa Polski w Koszykówce 3x3 Darek Matyjaszczyk
Koszykówka uliczna na Piotrkowskiej zagościła obok pasażu Schillera. Odbyły się tam Mistrzostwa Polski w Koszykówce 3x3.

W sobotę na Piotrkowskiej zostały rozegrane mecze Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3: finał U-15 mężczyzn oraz finał U-18. Popołudniu odbył się konkurs wsadów do kosza. W sobotę zawody zakończyły się przed czasem z powodu deszczu. Nawierzchnia boisk stała się śliska i nie pozwoliła dokończyć ostatnich meczów. Zostały przeniesione na niedzielny poranek.

W sobotę i niedzielę do godz. 17.30 każdy mógł spróbować swoich sił w rzutach z dystansu. Na śmiałków czekała maszyna do rzutów. Uczestnicy rzucali po 10 rzutów, osoby które trafiły minimum 8 rzutów otrzymały upominek.

Dla najmłodszych obok boiska nr. 4 była ustawiona strefa dla małych dzieci, w której wygrać mogły różne drobne upominki.

W niedzielę mecze koszykówki ulicznej na Piotrkowskiej rozpoczęły się się o godz. 9. W drugi dzień Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3 w Łodzi również przewidziane były liczne atrakcje i konkursy, także dla najmłodszych. O godzinie 13 odbył się mecz VIP. Podczas tego meczu w drużynie żółtej zaprezentowali się zawodnicy: Tomasz Trela - Wiceprezydent Łodzi, Eryk Rawicki - Dyrektor MOSiR i Elżbieta Nowak - Reprezentantka Polski '99.

Finałowe mecze Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3 w Łodzi - niedziela: U-15 Kobiet, oU-18 Kobiet, Open Kobiet, Open mężczyzn.

Turniej koszykówki ulicznej 3x3 w Łodzi wygrały drużyny Urbancity.pl w kategorii mężczyzn i daModa.pl w kategorii kobiet. Obie drużyny zdobyły Mistrzostwo Polski i pojadą na finały do Lozanny.

Zawody w koszykówce ulicznej na Piotrkowskiej zakończyły się w niedzielę około godz. 16:30.