Koszykówka: przegrana ŁKS-u ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia]

Koszykarze ŁKS-u nie rozpieszczają swoich kibiców. Kolejne spotkanie przed własną publicznością zakończyło się dla nich porażką.
Zobacz, jak dopingowali kibice w czasie koszykarskich Derbów Łodzi 2012 [zdjęcia]

Tuż przed rozpoczęciem spotkania mierzący 209 cm wzrostu Adam Wójcik został uhonorowany pamiątkową koszulką z okazji zdobycia przez niego 10000 punktów w lidze.

Początek meczu ze Śląskiem zapowiadał wyrównaną i emocjonującą walkę. Wszystko zmieniło się przy stanie 8-8, kiedy to goście narzucili swoje warunki gry, a gospodarze nie byli w stanie odpierać kolejnych ataków, które wyprowadziły wrocławian na prowadzenie 18-8. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończała się wynikiem 14-22.

Po rozpoczęciu drugiej kwarty to łodzianie rzucili się do ataku, odrabiając kilka punktów. Niestety nie ustrzegli się także kilku poważnych błędów, które bez litości wykorzystała drużyna Śląska, kończąc pierwszą część meczu wynikiem 20-41. Zorganizowany w przerwie konkurs rzutów dla kibiców, chociaż na moment odwrócił ich uwagę od tego dramatycznego wyniku.

Druga część spotkania nie różniła się od ostatniej kwarty. Wrocławianie cały czas utrzymywali bezpieczne prowadzenie, nie pozwalając gospodarzom odrobić zbyt wielu punktów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Śląska 86-64.

ŁKS - Śląsk Wrocław 64:86
(14:22, 15:21, 18:25, 17:18)

ŁKS: Michalak 14, Zyskowski 12, Sulima 12, Dłuski 8, Trepka 5, Binkowski 5, Kenig 5, Kuczmera 2, Szczepaniak 1, Bartoszewicz, Malesa

Śląsk: Mladenović 18, Graham 17, Diduszko 13, Bochno 9,, Buczak 8, Bogavac 7, Grzeliński 7, Sęk 4, Skibniewski 2, Makowski 1