Koszykówka: ŁKS Łódź wygrywa z Tęczą Leszno, ale odpada z Pucharu Polski [zdjęcia]

Koszykarki ŁKS-u Łódź pokonały Tęczę Leszno 67:63. Łodzianki ...
Koszykarki ŁKS-u Łódź pokonały Tęczę Leszno 67:63. Łodzianki ... Robert Zwoliński
Koszykarki ŁKS-u Łódź pokonały Tęczę Leszno 67:63. Łodzianki odpadły jednak z rozgrywek o Puchar Polski.
Sportowy tydzień łódzkich drużyn - zobacz kto, gdzie i kiedy

- Traktowałyśmy ten mecz czysto szkoleniowo, bardziej jako trening - nie ukrywała Angelika Kowalska po wczorajszym (18 stycznia) meczu ŁKS-u Łódź z Tęczą Leszno. Łodzianki, żeby awansować do dalszej rundy Pucharu Polski, musiały wygrać minimum 21 punktami.

Początek wskazywał na to, że może się udać. Po 3 minutach drugiej kwarty na tablicy wyników było już 27:11. Później było już jednak gorzej. Trener Jarosław Zyskowski dał szansę rezerwowym i juniorkom, które niedawno dołączyły do składu. - Były momenty bardzo dobre, ale nie wszystkie zawodniczki zaliczyły ten test - przyznał szkoleniowiec.

Nieźle spisały się Angelika Kowalska (10 punktów) i Agnieszka Modelska (11 pkt.), a przez pełne 40 minut swoje umiejętności mogła pokazać Amerykanka - Jetta Archell McIntyre. Rozgrywająca, która w styczniu dołączyła do ŁKS-u zaprezentowała niezłą szybkość, dużą walkę i spryt, ale widać, że brakuje jeszcze zgrania z partnerkami.

Choć w drugiej połowie lesznianki się odrodziły i zdołały nawet wyjść na prowadzenie (57:56), koszykarkom ŁKS-u udało się wygrać. Największa w tym zasługa Olgi Urbanowicz, która spędziła na parkiecie 30 minut i zdobyła 18 punktów. W końcówce meczu do walki zachęcała koleżanki przede wszystkim Kowalska. - Trener Zyskowski, w przeciwieństwie do poprzedniego, daje mi dużą szansę. Staram się to wykorzystać i dać z siebie wszystko - tłumaczyła.

ŁKS Siemens AGD Łódź wygrał z MKS-em Tęczą Leszno 67:63, ale pożegnał się z Pucharem Polski.