Koszykówka: ŁKS Łódź - Polona 2011 Warszawa 78:56 [zdjęcia]

Studio MK
Koszykarze ŁKS-u Łódź pokonali wczoraj (26 lutego) Polonię 2011 Warszawa 78:56.

Koszykówka: ŁKS Łódź - Astoria Bydgoszcz 91:55

Koszykarze ŁKS-u Łódź odnieśli łatwe zwycięstwo

z drużyną z Warszawy, choć początek meczu był wyrównany. W pierwszej kwarcie trwała zacięta walka o każdy punkt i łodzianie prowadzili po niej tylko 17:16.

Druga kwarta to był już popis gry ŁKS-u a zarazem bezradności warszawskiej Polonii. Indywidualne błędy gości, niewymuszone straty piłki i słaba gra pod koszem pozwoliły Ełkaesiakom odskoczyć na kilkanaście punktów. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili już 40:27.

W przerwie szybciej zregenerowali się łodzianie. Już od początku trzeciej kwarty zaczęli powiększać swą przewagę. Szybko urosła ona do 20 punktów. Od tego momentu trener Piotr Zych dał wytchnienie podstawowym zawodnikom, m. in. Piotrowi Trepce, wprowadzając na parkiet zmienników. W tym momencie mecz się wyrównał, ale trzecia kwarta i tak zakończyła się na korzyść ŁKS-u (17:10).

W ostatniej części gry Polonia powoli zaczęła odrabiać straty. Gościom udało się zniwelować przewagę Ełkaesiaków do 11 "oczek". Spowodowało to reakcję Piotra Zycha, który z powrotem wprowadził pierwszą piątkę. To zdecydowanie ostudziło zapędy młodych koszykarzy z Warszawy.

ŁKS okazał się dużo dojrzalszą drużyną, w której można było znaleźć zawodników potrafiących wziąć ciężar gry na siebie i rozstrzygnąć na swoją korzyść sytuacje jeden na jeden. Dlatego też, to gospodarze zwyciężyli 78:56.

ŁKS Sphinx Łódź - Polonia 2011 Warszawa 78:56
(17:16, 23:11, 17:10, 21:19)

ŁKS: Krajewski 4, Dłuski 13, Trepka 7, Szczepaniak 11, Kalinowski 3, Kuczmera 4, Binkowski, Sulima 18, Morawiec 6, Salamonik 3, Kenig 9

Polonia: Holnicki-Szulc 2, Michalak 8, Kowalczyk 15, Kucharek 2, Zięba 6, Łańcucki 4, Olesiński 4, Jankowski 15