Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koniec nauki zdalnej w podstawówkach. Uczniowie klas I-III wrócili do szkół w poniedziałek. Najmłodsze klasy w podstawówkach 18.01.2021

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Zdjęcie z SP nr 111 w Łodzi z poniedziałku (18.01.2021)
Zdjęcie z SP nr 111 w Łodzi z poniedziałku (18.01.2021) Krzysztof Szymczak
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili w poniedziałek (18 stycznia) do swoich szkół podstawowych w związku z końcem ferii zimowych oraz za sprawą decyzji rządu o powrocie tej grupy dzieci do nauki stacjonarnej. Dotyczy ona także młodzieży ze szkół zawodowych - ale tylko w zakresie uczestnictwa w zajęciach praktycznych. Większość uczniów wciąż edukuje się zdalnie.

W Łodzi, jak wyliczyła Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta odpowiedzialna za edukację, jest 14,5 tys. uczniów klas I-III z miejskich podstawówek. W poniedziałek stacjonarnie ruszyło dla tych dzieci 90 ze szkół tego typu - czyli wszystkie z podległych samorządowi.

Uczniowie klas I-III wrócili do szkół. W Łodzi pełny raport z tego powrotu będzie w piątek

"Koło piątku zbierzemy informacje, ile tak naprawdę dzieci wróciło do szkół, ponieważ dostajemy pojedyncze sygnały, że są rodzice, którzy obawiają się, mimo, iż nasze szkoły są bezpieczne, puścić je na zajęcia, ale mam nadzieję, że będzie pozytywnie. Ja tylko ubolewam, że nauczyciele nie zostali zaszczepieni. Mówi się o kwietniu, maju, czerwcu. W maju mamy już matury i egzaminy ósmych klas" - mówiła w poniedziałek Małgorzata Moskwa-Wodnicka, stojąc rano przed siedzibą SP nr 14 w Łodzi.

Paulina Waszczykowska, wicedyrektor tej podstawówki, wyliczyła, iż w poniedziałek przyszła do niej "większość" uczniów klas I-III.

Powrót do nauki stacjonarnej. Każda klasa powinna mieć swoją pracownię. A nawet świetlicę.

Rządowe wytyczne (to zalecenia - nie obowiązek) dla podstawówek w związku z powrotem do nich najmłodszych dzieci to w dużej części powtórka zasad do wdrożenia przed 1 września 2020 r.

M.in. każdy oddział powinien mieć swoją pracownię i – w miarę możliwości – stałych nauczycieli nieprowadzących zajęć dla innych grup. Tym razem autorzy wytycznych grubym drukiem podkreślili zasadę, zgodnie z którą dana klasa w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi oddziałami.

Władze Łodzi zaznaczają, że w dużych podstawówkach może okazać się niemożliwe do wypełnienia zalecenia, zgodnie z którym "zajęcia świetlicowe powinny odbywać się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy" (zatem każdy oddział miałby swoją świetlicę).

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto