Kolejne wysokie zwycięstwo koszykarzy ŁKS-u Łódź ze Startem Lublin

Koszykarze ŁKS-u Łódź pokonali Start Lublin 69:55. Dla łodzian ...
Koszykarze ŁKS-u Łódź pokonali Start Lublin 69:55. Dla łodzian ... robert_zwolinski
Koszykarze ŁKS-u Łódź pokonali Start Lublin 69:55. Dla łodzian to drugie zwycięstwo nad lublinianami w tym sezonie I ligi.

Przypomnij sobie jak wyglądał pierwszy mecz ŁKS-u Łódź ze Startem Lublin w tym sezonie

Wyrównane trzy kwarty i pogrom w ostatniej, czwartej - tak koszykarze ŁKS-u Łódź pokonali Start Lublin we wczorajszym (5 marca) wyjazdowym spotkaniu. W pierwszej części lepsi byli gospodarze 16:15, ale do przerwy prowadzili już podopieczni Piotra Zycha (35:32). Przed decydującą kwartą lublinianie doprowadzili jednak do wyrównania (47:47).

Czwarta część gry należała już zdecydowanie do koszykarzy ŁKS-u Łódź. Stopniowo powiększali oni prowadzenie i ostatecznie wygrali 14 "oczkami". Drużynę do zwycięstwa poprowadzili Piotr Trepka i Bartłomiej Szczepaniak (obaj po 14 pkt.) oraz Krzysztof Sulima i Marcin Salamonik (po 11 pkt.).

Mimo zwycięstwa trzeba zauważyć, że Ełkaesiacy znów bardzo słabo wykonywali rzuty osobiste - zaledwie 6 trafień na 13 prób. Wygrali za to walkę na tablicach (37 do 32 zbiórek) i grali bardziej zespołowo (14 do 7 asyst). Wygrana ze Startem była już drugą w tym sezonie i prawie równie wysoką. W Łodzi gospodarze triumfowali 75:59.

Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej, koszykarze ŁKS-u zajmują 4. pozycję w lidze, ale mają jeszcze szansę przegonić drugą Rosę Radom, do której tracą 2 punkty. Kolejny mecz łodzianie rozegrają 13 marca we własnej hali z SKK Siedlce.

Olimp MKS Start Lublin - ŁKS Sphinx Łódź 55:69
(16:15, 16:20, 15:12, 8:22)

Start: P. Łuszczewski (11 punktów), S. Prażmo (10 pkt.), P. Kowalski (8 pkt.), M. Sikora (8 pkt.), M. Aleksandrowicz (7 pkt.), A. Myśliwiec (6 pkt.), S. Szymański (5 pkt.)

ŁKS: P. Trepka (14 pkt.), B. Szczepaniak (14 pkt.), K. Sulima (11 pkt.), M. Salamonik (11 pkt., 9 zbiórek), K. Morawiec (8 pkt.), J. Dłuski (7 pkt.), M. Krajewski (2 pkt.), D. Kalinowski (2 pkt.)