Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kiedy zniknie dziura po kamienicy przy Piotrkowskiej? Łodzianie żądają odpowiedzi

Emilia Białecka *Emkanabe*
Emilia Białecka *Emkanabe*
Maleją szanse, by dziura po kamienicy przy Piotrkowskiej 58 szybko została zabudowana. Łodzianie mają dosyć czekania i planują protest.

Zobacz, jak miała wyglądać odremontowana kamienica przy Piotrkowskiej 58


Łodzianie chcą wiedzieć, kiedy zostanie zrekonstruowana kamienica przy Piotrkowskiej 58, którą PGE wyburzyła 2 lata temu, omamiając obietnicą jej rekonstrukcji do końca 2011 roku.

PGE milczy, a podmioty, które były świadkami obietnic spółki, załamują ręce. - 17 grudnia napisałem do PGE pismo wyrażające mój niepokój odnośnie braku działań w kwestii rekonstrukcji, chcę bowiem wiedzieć, jaki jest harmonogram prac, jednak do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi - przyznaje Wojciech Szygendowski, Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

W tym temacie żadnych wieści od PGE nie mają także władze Łodzi. - Władze miasta wyrażają nadzieję, że inwestycja zostanie zakończona jak najszybciej i kamienica po rekonstrukcji odzyska dawny blask - informuje nas Halszka Karolewska, rzecznik prasowy prezydenta.

Konserwator zapowiada, że sprawy tak nie zostawi. - Wyburzenie było warunkowane rekonstrukcją i będę to egzekwować - mówi stanowczo.

PGE obiecywało zrekonstruowanie kamienicy, tymczasem przy Piotrkowskiej 58 wciąż straszy dziura

Kiedy kamienica przy Piotrkowskiej 58 wróci na swoje miejsce?

Brak jakichkolwiek konkretów ze strony Polskiej Grupy Energetycznej zaniepokoił łodzian. Teraz to oni zapytają spółkę o to, kiedy zniknie dziura na Piotrkowskiej 58. Łodzianie postanowili zamanifestować swoje zainteresowanie i troskę o zabytek organizując na facebooku akcję "Łodzianie pytają PGE o niespełnioną obietnicę".

Podczas tego swoistego happeningu każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z tabliczką z napisem "kiedy?" z dziurą po kamienicy w tle. Zdjęcia zostaną załączone do listu, który następnie zostanie wysłany do spółki.

- Jest to dobra forma pokazania, że ludziom zależy. Zwykły list się podpisze, wyśle i mało kto to zauważy. Efekt naszej akcji ma szansę bardziej przemówić do wyobraźni - tłumaczy Michał Gruda, jeden z organizatorów facebookowej akcji "Łodzianie pytają PGE o niespełnioną obietnicę".

Co ma na celu akcja? - Chcielibyśmy uzyskać odpowiedź na nasze pytanie: kiedy zostanie wybudowana kamienica według pierwotnego projektu? Nadzieja, że stanie się to, zgodnie z obietnicami PGE, czyli do końca tego roku jest płonna, ponieważ nie da się tego zrobić w 9 miesięcy. Jednak dajemy spółce jeszcze szansę na spełnienie obietnic - mówi Michał Gruda.

Akcja odbędzie się w miejscu, gdzie stała zabytkowa kamienica Izraela Dawida Freinda, czyli na Piotrkowskiej 58 w piątek (11 lutego) w godzinach 15-17.

Czytaj także:
- Ruszył remont biurowca przy ul. Traugutta 21
- Co dalej z willą Grohmana przy Kilińskiego?

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pierwsza wielka wymiana książek w Chojnicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto