Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kiedy będzie kamienica na Piotrkowskiej 58 - pytają łodzianie firmę PGE?

Anna Wójcik
Anna Wójcik
Czarny pijar zrobili łodzianie Polskiej Grupie Energetycznej za niespełnione obietnice. - Myślę, że firmie należy się odrobina złej opinii za to jak traktuje łodzian i Łódź - mówiła bez ogródek Urszula Niziołek-Janiak. Skąd tyle goryczy?

Kiedy zniknie dziura po kamienicy przy Piotrkowskiej? Łodzianie żądają odpowiedzi


Łodzianie podczas dzisiejszego (11 lutego) protestu, zaczęli pytać Polską Grupę Energetyczną, kiedy zniknie dziura po kamienicy na Piotrkowskiej 58, którą firma wyburzyła pod koniec 2009 roku, obiecując, że budynek odzyska swą świetność do końca 2011 roku.

W ramach akcji każdy łodzianin mógł zrobić sobie zdjęcie z tabliczką z napisem "kiedy?" z dziurą po kamienicy w tle. Efekt dzisiejszej pracy zostanie wysłany do PGE, zarówno do siedzib w Warszawie, jaki i w Lublinie. - Do zdjęć załączmy pytanie, kiedy te kamienice odzyskamy? Akcje będziemy prawdopodobnie powtarzać dopóki firma nie powie, kiedy zostanie odbudowana kamienica - zapewniła Urszula Niziołek-Janiak, jeden z organizatorów akcji.

W sam sukces manifestacji nie wierzy Andrzej Rozenkowski, prezes Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości w Łodzi, aczkolwiek ma nadzieję, że tego typu inicjatywa zmusi władze miasta do działania. - Może damy władzą miasta do myślenia, żeby konsekwencje egzekwowała to co powinno tutaj być. Piotrkowska powinna ładnie wyglądać, a nie zezwalamy na takie rzeczy - żalił się pan Andrzej, jeden z uczestników akcji. - Potężny zakład energetyczny kpi sobie z władz miasta - dodał rozgoryczony.

I chyba coś w tym jest, bo dziś możemy uznać, że firma PGE śmieje się z łodzian, kiedy widzimy na murach dawnej kamienicy napisy "Przywracamy XIX-wieczną świetność kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 58". - Zachowują się jak wielu inwestorów, którzy postanowili postawić coś w naszym mieście i nie dotrzymują słowa, bo nie muszą, bo tak zostały stworzona umowa - stwierdza Urszula Niziołek-Janiak. - Uważam, że to władze miasta powinni domknąć sprawę, bo to miasto zawarło umowę - dodaje po chwili.

A co na to władze miasta? Kilka dni temu Halszka Karolewska, rzeczniczka prasowa prezydenta, powiedziała tylko, że władze miasta wyrażają nadzieję, że inwestycja zostanie zakończona jak najszybciej i kamienica po rekonstrukcji odzyska dawny blask.

Czytaj także:
- Niezwykła rewitalizacja przy Piotrkowskiej 58
- Remont biurowca przy ul. Traugutta

GŁOSUJ NA 7 NADZIEI ŁODZI


Zobacz też na MM Łódź

Walentynki 2011 w Łodzi | Lodowiska w Łodzi | Rozdajemy akredytacje | Widzew Łódź | ŁKS Łódź

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto