Polecamy

Trekking  w głąb dżungliChoć Tajlandię każdego roku odwiedzają miliony turystów, tylko część z nich decyduje się na wizytę w Khao Sok © Kira Miler
[2/6]

Khao Soak - ostatnia dżungla Tajlandii. Mało znana perła Tajlandii

Trekking w głąb dżungli

Choć Tajlandię każdego roku odwiedzają miliony turystów, tylko część z nich decyduje się na wizytę w Khao Sok. Jednak jest to idealne miejsce na urlop dla osób, które kochają bliskość dzikiej przyrody, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz aktywność fizyczną. Na miejscu bowiem można wybrać się na trekking w dżunglę, przeprawę kajakiem, rafting lub górską wspinaczkę. Najczęściej jednak turyści decydują się na pieszą wycieczkę przez dżunglę lub nocne safari z doświadczonym przewodnikiem. Nie trudno bowiem zgubić drogę w zielonej gęstwinie potężnych palm, bambusów i lian .

Niewiarygodne połączenie dżungli, wapiennych skał i wody. Tymi słowami można opisać jeden z najstarszych lasów deszczowych na świecie, mieszczący się na terenie Tajlandii. Park Narodowy Khao Sok porasta dziewicza dżungla od niemal 160 milionów lat. Zajmuje on aż 739 km² i położony jest w południowo-centralnej części Tajlandii, w prowincji Surat Thani.

Najnowsze wiadomości

reklama