Jerzy Janowicz znów zwycięski. Wygrał z Gaelem Monfilsem

Adam Tubilewicz
archiwum Dziennika Łódzkiego
Janowicz pokonał Francuza 3:2 i awansował do trzeciej rundy Australian Open.

22 stycznia Jerzy Janowicz wygrał z Gaelem Monfilsem 3:2 w drugiej rundzie tenisowego turnieju Australian Open.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 7:50 czasu polskiego. Pojedynek Polaka z Francuzem był niezwykle wyrównany. Pierwszego seta wygrał Janowicz 6:4. Dwa kolejne należały do Monfilsa, który zwyciężył kolejno 6:1 i 7:6. W czwartej partii łodzianin wrócił do gry wygrywając 6:3. Takim samym wynikiem zakończył się ostatni set, który dał Polakowi zwycięstwo i awans do trzeciej rundy.

W 1/16 finału Jerzy Janowicz zagra z Hiszpanem Feliciano Lopezem. Mecz odbędzie się 24 stycznia.