IV liga: Zjednoczeni Bełchatów - RTS Widzew Łódź 1:0 [ZDJĘCIA]

Maciej Wiśniewski
Zjednoczeni Bełchatów - Widzew Łódź 1:0
Zjednoczeni Bełchatów - Widzew Łódź 1:0 Maciej Wiśniewski
Zjednoczeni Bełchatów pokonali RTS Widzew Łódź 1:0 w meczu 14. kolejki łódzkiej IV ligi. Mecz odbył się w Kleszczowie. Zwycięskiego gola dla "United" strzelił Daniel Dymek. Dzięki tej wygranej Zjednoczeni awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Spotkanie pomiędzy Zjednoczonymi Gmina Bełchatów a RTS Widzewem rozegrano na stadionie Omegi w Kleszczowie. Ze względu na zakaz wyjazdowy dla kibiców łódzkiego klubu spotkanie obejrzała tylko garstka widzów.

"United" od początku zagrali dobrze i pewnie. Gol padł po pół godzinie gry. Zjednoczeni wykonywali rzut wolny w okolicach pola karnego. W szesnastkę dośrodkował Bartłomiej Kondracki, a w podbramkowym zamieszaniu najprzytomniejszy był Daniel Dymek, z bliska pakując piłkę do bramki.

W drugiej połowie Zjednoczeni zagrali koncertowo w obronie, wyprowadzając kontry, które były groźniejsze niż atak pozycyjny RTS. Widzewiacy kończyli mecz w dziesiątkę. Na dziesięć minut przed końcem drugą żółtą kartkę obejrzał Bednar, podsumowując tym samym swój i całej łódzkiej drużyny słaby występ.

Zjednoczeni Bełchatów - RTS Widzew Łódź 1:0 (1:0)
1:0 Daniel Dymek (30')

Zjednoczeni: Paprocki - Turniak Ż, Kajdanek, Dolot, Niewiadomski - Rojek, Dymek, Serafin Ż, Kowalczyk (79. Kurzynoga), Kondracki - Wroński (84. Gołuch)

RTS Widzew: Sokołowicz - Pietras (80. Rachubiński), Maczurek, Bednar CZ (2xŻ), Milczarek - Bartos, Czaplarski, Okachi, Wielgus (80. Kasperczak) - Kralkowski, Zieliński.

Żółte kartki: Turniak, Serafin (Zjednoczeni) - Bednar (dwie, Widzew)
Czerwona kartka:** Bednar (Widzew)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0