IV kolejka rozgrywek siatkarzy amatorów

wojtulat
wojtulat
W dniu 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się IV kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

W Ekstraklasie mężczyzn w meczu na szczycie Lozamet nadspodziewanie łatwo pokonał Lamię ElmaRK Acero (3:0) i umocnił się na pozycji lidera. Największą niespodziankę sprawił beniaminek ekstraklasy Fantom, który pokonał Superatę (3:1). W dalszym ciągu nie może odnaleźć się ubiegłoroczny mistrz LUKS Sokół Rzgów, który przegrał kolejne spotkanie, tym razem z TKKF Dzikusy (0:3) i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym.

W I lidze mężczyzn niespodziewane, choć w pełni zasłużone zwycięstwo nad spadkowiczem z ekstraklasy drużyną Cyrańscy Team odniosła Iskra (3:1). Bardzo słabo prezentuje się zespół Popularnych – jeden z najbardziej doświadczonych zespołów ligi, wielokrotny medalista, przegrał kolejny mecz (z Filar Pajszczyk 1:3) i po ubiegłorocznym spadku z ekstraklasy nie zdobył w tym sezonie jeszcze żadnego punktu.

W II lidze mężczyzn niezwykle emocjonujące spotkanie, w którym zajmujący drugie miejsce w tabeli Brukland przegrał z trzecią w tabeli SWSPiZ. Mecz rozpoczął się od prowadzenia 2:0 w setach dotychczasowego wicelidera. W secie trzecim zupełna zmiana taktyki w grze SWSPiZ pozwoliła tej drużynie wygrać trzy kolejne partie, całe spotkanie 3:2 i w konsekwencji przesunąć się na drugie miejsce w tabeli. Największym dotychczas rozczarowaniem jest postawa Volley Team, któremu w ubiegłym sezonie niewiele zabrakło do awansu do I ligi, a w bieżącym udało się wygrać w czterech meczach zaledwie dwa sety.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek,**która odbędzie się 14.11.2009 (sobota) w godzinach 9-15 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).