Wybierz region

Wybierz miasto

  Teatralny Pasaż Róży 2019

  Pasaż Róży
  Łódź, ul. Piotrkowska/3

  20:30 Od 5.07.2019 do 30.08.2019

  Teatralny Pasaż Roży to cykl 8 plenerowych spektakli w piątkowe wieczory lipca i sierpnia, ktory na stałe wpisał się w kalendarzu letnich imprez zyskując opinię jednej z najlepszych teatralnych inicjatyw w Łodzi. Wspołpraca z uznanymi polskimi teatrami i udział takich aktorow jak: Krzysztof Materna, Olga Bołądź, Jowita Budnik, Olga Borys, Michał Zieliński, Przemysław Bluszcz pozwoliły rozwinąć program wydarzenia o więcej spektakli, gwarantując przy tym wysoką jakość produkcji. Dodatkowym walorem jest prezentowanie widowisk teatralnych poza budynkiem teatru. Latem, kiedy pogoda zachęca do spędzania czasu na zewnątrz, odbior sztuki wystawionej w atrakcyjnej przestrzeni miejskiej, na świeżym powietrzu, jest jeszcze przyjemniejszy!
  Tegoroczny program zawiera propozycje zarowno pełne groteski i humoru, jaki i przedstawienia refleksyjne, skłaniające do przemyśleń. Program przygotowany przez Łodzkie Centrum Wydarzeń przy wspołpracy z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych to starannie opracowana układanka, w ktorej każdy znajdzie coś dla siebie. Wśrod aktorow, ktorzy wystąpią tym roku: Adam Ferency, Izabela Noszczyk, Piotr Cyrwus, Katarzyna Pakosińska, Sonia Bohosiewicz, Olga Borys.

  Cykl trwać będzie od 5 lipca do 30 sierpnia 2019 r.

  Pierwsza pula biletow będzie do nabycia już od poniedziałku (13 maja) w Łodzkim Centrum Wydarzeń, ul. Piotrkowska 87 oraz online WWW.LCW.LODZ.PL.
  Druga pula będzie dostępna w sprzedaży na dwa dni przed każdym spektaklem, kiedy zaistnieje pewność wystawienia spektaklu w plenerze.
  Cena biletu: 20 zł.
  Czas: piątek, godz. 20.30
  Lokalizacja: Pasaż Roży, Piotrkowska 3

  W przypadku złej pogody, wydarzenie przeniesione zostanie do budynku AOIA, ul. Zachodniej 54/56.
  Organizatorem Teatralnego Pasażu Roży jest Łodzkie Centrum Wydarzeń.


  5 lipca "Ratuj się kto rodzi!"

  Występują: Marek Pituch, Jakub Wons
  Reżyseria: Marek Pituch

  Głownymi bohaterami sztuki są Andy i Roger. Andy to mężczyzna, jeszcze dosyć młody, mający za sobą hulanki i swawole, a przed sobą odpowiedzialność przez duże „O”. Wszystko za sprawą przyszłego potomka. I niby wszystko powinno być dobrze, gdyby nie jego najserdeczniejszy przyjaciel, Roger. Roger to penis. Błyskotliwy, inteligentny, śmiały, o wielu twarzach wystawiający swojego właściciela na wiele prob. Andy prowadzi rozmowy ze swoim spersonifikowanym przyjacielem. Wspolnie szukają sposobu, jak poradzić sobie z osamotnieniem, humorami ciężarnej żony i czekającym go ojcostwem.

  12 lipca "Dziennik przebudzenia"

  Występują: Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz
  Scenariusz: Magda Kupryjanowicz na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha
  Reżyseria: Adam Ferency
  Muzyka: Piotr Łabonarski
  „Dziennik przebudzenia” to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu – spektakl w całości posypany pilchowskim poczuciem humoru, zarazem nie uciekający od tematow ostatecznych, przedstawiający proby ich obłaskawienia. Przedstawienie miejscami pełne jest ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny, inteligentny, lokujący go w czołowce pisarzy modnych, czytanych, wręcz rozchwytywanych. Spektakl dopełniają nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, ktore podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensow.

  19 lipca "Grubaska"

  Występuje: Izabela Noszczyk (Teatr Miejski w Lesznie)

  Wystawiony w Lesznie monodram o kobiecie, ktora zmaga się z nadwagą i pokusą zajadania stresu,
  to sprawne przedstawienie, mimo że konsekwentnie omija momenty poważne albo wręcz tragiczne, chwilami uporczywie dążąc do opowieści o łapczywości zamiast realnym problemie. Nie sposob jednak nie docenić, że w teatrze w niewielkiej miejscowości publiczność otrzymuje spektakl, ktory probuje nawiązać z nią dialog, stworzyć wspolnotę i oswajać codzienne, wydawałoby się banalne, lęki.

  2 sierpnia "Małe zbrodnie małżeńskie"

  Występują: Iwona Konieczkowska (Teatr STU), Maciej Jackowski (Teatr Słowackiego)
  Zespoł muzyczny w składzie: Grzegorz Frankowski – kontrabas, Jacek Bylica – piano, Piotr Kopietz – bandoneon, Iwona Konieczkowska – śpiew
  Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
  Reżyseria: Marek Pasieczny

  Spektakl przedstawia małżeństwo po 15 latach wspolnego życia. Ukazuje relacje między małżonkami. W sposob zabawny i poważny poznajemy historię miłości Gila i Lisy. Widzimy jak brak komunikacji wpływa na ich życie i w jaki sposob uczą się dialogu.
  Zaskakujący finał tej historii będzie niespodzianką.

  9 sierpnia "10 sekretow Marylin Monroe"

  Występuje: Sonia Bohosiewicz

  Oczywiście wiecie, że była najsłynniejszą blondynką świata, symbolem seksu, ikoną, najjaśniejszą z hollywoodzkich gwiazd, że popełniła samobojstwo, że śpiewała prezydentowi Kennedy’emu Happy Birthday, że prawdopodobnie była jego kochanką, że w ogole miała facetow na pęczki, że tak pięknie podmuch wiatru unosi jej sukienkę, że miała najpiękniejszy uśmiech świata, że... Wielu rzeczy jednak o niej nie wiecie... Sekrety wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz. Marilyn Monroe i Sonia Bohosiewicz – jakich jeszcze nie znacie. W repertuarze utwory Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald czy Franka Sinatry, w tym piosenki znane publiczności z filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, m.in. "I wanna be loved by you", „On the Sunny Side of the Street”, „New York, New York”, „I’ve got you under my skin” czy „I’m beginning to see the light”.

  16 sierpnia "Emigranci"

  Występują: Piotr Cyrwus i Szymon Kuśmider
  Autor: Sławomir Mrożek
  Reżyseria: Piotr Cyrwus
  Tytułowymi emigrantami i zarazem jedynymi osobami dramatu są AA i XX. Zamieszkują wspolnie suterenę w nieokreślonym kraju Europy Zachodniej. Wyalienowany intelektualista AA wybrał emigrację z powodow politycznych, z kolei XX, robotnik, wyjechał wyłącznie dla zarobku. Skazani na własne towarzystwo, żyją wśrod ciągłych utarczek i konfliktow, pogłębiających obustronne antagonizmy...

  23 sierpnia "Dobry wieczor z Pakosińską"

  Występuje: Katarzyna Pakosińska
  Multimedialny udział Grupy MoCarta

  Jak powiedział jeden z krytykow: Jeżeli śmiech to zdrowie, to ta kobieta jest nieśmiertelna, a my wraz z nią! Podczas monodramu usłyszeć będzie można specjalnie wybrane utwory w oryginalnych aranżacjach Grupy MoCarta, z multimedialnym udziałem kwartetu smyczkowego. Katarzyna Pakosińska, jako dyplomowana polonistka sprawdzi znajomość ortografii, nauczy tańca gruzińskiego oraz zaprosi do wspolnego karaoke.

  30 sierpnia "Oboz przetrwania"

  Występują: Olga Borys, Marcin Sztabiński, Marek Pituch, Jakub Wons
  Reżyseria: Jakub Ehrlich
  Muzyka: Szymon Suchoń
  Grafika: Janusz Łach

  Gdy orzeczenie lekarskie brzmi jak wyrok śmierci, sknerowaty godzi się na pomysł przyjacioł, by wycisnąć życie do ostatniej kropli. Poligon, las, trzy skrajne, męskie charaktery oraz ONA - atrakcyjna „generałowa”, ktora potrafi zawrocić w głowie, ale i da nieźle popalić.
  Rywalizacja, czy wspołpraca, kłotnie, czy kumpelska zgoda? Wszystko w imię przyjacielskiej pomocy. Pojawi się rownież kusząca i niezwykle tajemnicza niewiasta, ktorej obecność nieźle namiesza w głowach trzech panow. Zakończenie? – jak w życiu, zaskakuje najbardziej.


  Bilety w cenie 20 zł będą do nabycia w Łodzkim Centrum Wydarzeń przy Piotrkowskiej 87 lub na www.lcw.lodz.pl

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Optymista czy pesymista? Sprawdź, jakim typem człowieka jesteś! TEST