Wybierz region

Wybierz miasto

  Kto napiszę naszą historię - Kultura Dostępna

  Helios Sukcesja
  Łódź, ul. Al. Politechniki/1, +48 42 299 92 72

  13:00 - 18:00 Czwartek, 12 września

  • 10zł

  Kultura Dostępna to projekt, dzięki ktoremu szerokie grono odbiorcow może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głownych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletow.

  12 września – Kto napiszę naszą historię

  Reżyseria
  Roberta Grossman

  Scenariusz
  Roberta Grossman


  Obsada
  Joan Allen, Adrien Brody, Jowita Budnik

  Opis filmu
  „Kto napiszę naszą historię” w reżyserii Roberty Grossman to fabularyzowany film dokumentalny o bezprecedensowym przedsięwzięciu – podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego powstałym z inicjatywy Emanuela Ringelbluma w 1940 roku, ktore zajmowało się dokumentowaniem życia w getcie warszawskim. Tzw. Archiwum Ringelbluma wpisane zostało na listę UNESCO „Pamięć Świata” jako zabytek światowego dziedzictwa. Jest ono unikalnym zbiorem dokumentow stanowiących jedno z najważniejszych świadectw o zagładzie Żydow polskich.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Lubelskie czy lubuskie? Odróżnisz? Sprawdź się w podstępnym quizie geograficznym! QUIZ