Wybierz region

Wybierz miasto

  Dywizjon 303. Historia prawdziwa - Kultura Dostępna

  Helios Sukcesja
  Łódź, ul. Al. Politechniki/1, +48 42 299 92 72

  13:00 - 18:00 Czwartek, 15 sierpnia

  • 10zł

  Kultura Dostępna to projekt, dzięki ktoremu szerokie grono odbiorcow może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głownych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletow.

  15 sierpnia – Dywizjon 303. Historia prawdziwa

  Reżyseria
  Denis Delić

  Scenariusz
  Jacek Samojłowicz, Krzysztof Burdza, Tomasz Kępski

  Obsada
  Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Krolikowski, Cara Theobold, Anna Prus, Jan Wieczorkowski

  Opis filmu
  Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asow przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Krolewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, ktory nie ma sobie rownych.

  W czasach, gdy każdy dzień mogł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polakow, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w ktorych brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje rownież ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Optymista czy pesymista? Sprawdź, jakim typem człowieka jesteś! TEST