Koncert "tylko spokój nas"
[5/16]

Koncert "tylko spokój nas"

Koncert tylko spokój nas ponownie gości w Muzeum Książki Arystycznej w Łodzi.

Na scenie Muzeum zagrają Hani Rani w towarzystwie Staszka Czyżewskiego na kontrabasie oraz: Light Star Guiding.

Hania Rani jest kompozytorką, pianistką, aranżerką, laureatką licznych muzycznych nagród ogólnopolskich i międzynarodowych, twórczynią Piano Day Poland. Na scenie Muzeum wystąpiła już w duecie z Dobrawą Czocher (wiolonczela), prezentując niecodzienne aranżacje utworów Republiki oraz z zespołem tęskno. Hania zabierze nas we wzruszającą podróż dźwiękową, która stanowić będzie zapowiedź jej pierwszego solowego albumu.

Tego samego wieczoru, w zupełnie inne rejony zaprowadzi nas niezwykle ciekawy, nowy zespół - Light Star Guiding. To pogranicze muzyki funkowej i jazzowej, którą ciężko jest skategoryzować w jednych sztywnych ramach. Jedno co jest pewne, to spontaniczność porywająca ze sceny i przemyślana improwizacja, której oddaje się zespół w składzie: Staszek Czyżewski (kontrabas; tęskno, Domowe Melodie), Ray Dickaty (saksofon), Mikołaj Poncyliusz (gitara) i Dominik Mokrzewski (perkusja)

Koncert w niedzielę, o godzinie 20. Wstęp na koncert jest "co łaska". Sugerowana kwota wynosi 20 zł.

Motoserce na rynku Manufaktury, Festyn Nauki, Dzień Ziemi w EC1, Street Food Festiwal, Festiwal Rockowanie, Dzień Wolnej Sztuki, "tylko spokój nas". W opisach zdjęć znajdziecie propozycje weekendowych imprez w Łodzi.