Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ile pacjenci muszą czekać, aby dostać się do lekarza specjalisty w Łodzi?

Maciej Kałach (opr. em)
Pacjenci z Łodzi zbyt często muszą się uzbrajać w cierpliwość... albo płacić specjalistom za prywatne wizyty
Pacjenci z Łodzi zbyt często muszą się uzbrajać w cierpliwość... albo płacić specjalistom za prywatne wizyty Przemek Świderski
196 dni- tyle musi czekać pacjent, który chciałby skonsultować się w poradni endokrynologicznej w Jonscherze. Nie wiele lepiej jest z rehabilitacjami.

Drugą przychodnią, do której łodzianie niestety nie dostaną się dość prędko jest przychodnia okulistyczna w szpitalu im. Jonschera (trzeba czekać193 dni). Jedyną nadzieją na szybkie leczenie w tej dziedzinie jest poradnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika, gdzie zapisy są przyjmowane na przełom października i listopada.

Problem dotyka także pacjentów, którym zaleca się rehabilitacje. Chociaż łódzkiemu magistratowi podlega aż 10 poradni rehabilitacji i fizjoterapii, średni czas oczekiwania na wizytę wynosi we wszystkich 69 dni.

Jak podaje Urząd Miasta Łodzi do poradni kardiologicznej w podlegającym mu "Jonscherze" czeka się 184 dni, natomiast w ZOZ Łódź-Bałuty "tylko" 42 dni.

Magistrat wylicza, że lekarz specjalista przyjmie pacjenta z dnia na dzień m.in. w poradni chirurgii ogólnej w ZOZ Łódź-Bałuty. Tam bez czekania przyjmuje ginekolog-położnik (podobnie jak w trzech innych miejskich poradniach) oraz dziecięcy neurolog i otolaryngolog.

Miejski dermatolog w PalMie przyjmie pacjenta po tygodniu.

Niestety jak informuje Adriana Sikora, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi do niektórych specjalistów na konsultacje zapiszemy się dopiero w 2015 r.

Dość długi czas oczekiwania mamy do poradni neurologicznej, z zapisami na koniec marca, urologicznej, na koniec lutego, oraz chirurgii naczyniowej, bo na luty

Natomiast w "Koperniku" szybkiej pomocy mogą się spodziewać pacjenci potrzebujący okulisty oraz zgłaszający się do poradni neurochirurgicznej (zapisy na listopad). A z dnia na dzień w "Koperniku" przyjmują poradnie onkologiczne: onkologii ogólnej, chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej.

Po porównaniu danych magistratu z końca września bieżącego roku z danymi za listopad 2013 r., możemy stwierdzić, że pacjenci czekają dłużej średnio o 16 dni do przychodni diabetologicznej i o 18 dni do endokrynologicznej.

W listopadzie 2013 r. do obleganych poradni rehabilitacji i fizjoterapii pacjenci czekali o 13 dni dłużej niż obecnie.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto