III kolejka rozgrywek siatkarzy amatorów

wojtulat
wojtulat
W dniu 24.10.2009 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się III kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

W Ekstraklasie kobiet, tym razem bez niespodzianek - kolejne pewne zwycięstwo odniosły ubiegłoroczne mistrzynie drużyna TKKF Dzikusy I, tym razem z Lejdis (3:0). Był to trzeci zwycięski mecz tego zespołu bez straty seta.

W Ekstraklasie mężczyzn mieliśmy okazję obejrzeć najciekawszy mecz w tym sezonie. Przewodzące w tabeli drużyny Lozamet i TKKF Dzikusy stworzyły porywające widowisko, a poziomu spotkania nie powstydziłyby się zespoły grające w ligach zawodowych. Minimalnie lepsza okazała się drużyna Lozametu, która wygrała 3:2 (16:14 w piątym secie!). Z podziału punktów najbardziej skorzystała drużyna Lamia Elma-RK Acero, która po zwycięstwie nad PGE ŁZE S.A. (3:1) została samodzielnym liderem.

W I lidze mężczyzn również nie mniej emocji. W meczu na szczycie Venta PAO uległa drużynie Cyrańscy Team i straciła prowadzenie w tabeli. W tym spotkaniu sprawdziła się stara siatkarska prawda – Venta prowadziła już 2:0 w setach, w trzecim nie wykorzystała trzech piłek meczowych i przegrała 24:26, a w konsekwencji całe spotkanie 2:3.

Pod nową nazwą Filar Pajszczyk wystąpiła drużyna Sborna, która rozegrała kolejne udane spotkanie i pokonała beniaminka ligi Bejłocz (3:1).

W II lidze mężczyzn kolejne szybkie zwycięstwo odniosła drużyna SWSPiZ (3:0 z AMC) i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Zwycięstwa odniósł również lider Piwożłopy (3:1 z Easy) oraz wicelider Brukland (3:0 z Volley Team Łódź).

W III lidze w dalszym ciągu bez porażki i bez straty seta zespół Dirty Dozen,**który nie bez problemów pokonał Dell (26:24 w pierwszym secie i 32:30! w trzecim). Bardzo dobrze prezentują się drugie w tabeli zespoły Wild Boyz oraz Delecta**, które w tym sezonie również nie przegrały jeszcze meczu.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się dopiero za dwa tygodnie 07.11.2009 (sobota) w godzinach 9-15 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 na Olechowie.