Grembach Łódź mistrzem Polski w piłce nożnej na plaży

Dariusz Kuczmera
Grembach Łódź po raz drugi z rzędu został Mistrzem Polski w piłce nożnej na plaży. To siódmy mistrzowski tytuł w trzynastoletniej historii łódzkiego zespołu

W finale rozgrywanego w Gdyni turnieju Mistrzostw Polski w beach soccerze Grembach Łódź pokonał KP Łódź 3:1.

Finał: Grembach Łódź - KP Łódź 3:1

Bramki:
1:0 - Adam Bogacz
2:0 - Tomasz Wydmuszek
2:1 - Bogusław Saganowski
3:1 - Tomasz Wydmuszek

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Maciej Marciniak, który swoją nagrodę przekazał drugiemu bramkarzowi Grembacha - bohaterowi pierwszego meczu, Portugalczykowi Nuno Hidalgo. MVP, czyli tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Bogusławowi Saganowskiemu. Królem strzelców został grający od kilku sezonów z Grembachem Brazylijczyk Igor Rangel, który w czterech meczach zdobył 8 bramek.

Grembach Łódź jest najbardziej utytułowaną drużyną beach soccerową w Polsce - tegoroczny tytuł Mistrza Polski jest siódmym w historii tej drużyny. Oprócz tego, Grembach sześciokrotnie zdobywał Puchar Polski i dwukrotnie Superpuchar Polski. Grembach Łódź jest też jedyną polską drużyną, która trzykrotnie występowała w Europejskiej Lidze Mistrzów w beach soccerze (Euro Winners Cup), a w 2013 r. zajął w tym turnieju 6. miejsce w Europie.