Finałowe Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych i Nordic Walking [zdjęcia+wideo]

Łukasz Ratajczyk
W Parku 3 Maja zakończyło się Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych i Nordic Walking 2011/2012.

W niedzielę (1 kwietnia) odbył się ostatni z biegów w ramach trwającego od listopada 2011 r. cyklu imprez biegowych Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych i Nordic Walking. Podczas szóstej już eliminacji na starcie stanęło blisko 200 biegaczy i 42 zawodników Nordic Walking.

Dodatkową atrakcją ostatniej eliminacji były Faas Testy, podczas których każdy z uczestników mógł sprawdzić swą szybkość na krótkim dystansie. Jeszcze przed startem gorącą atmosferę wzmagała rywalizacja pomiędzy Krzysztofem Pietrzykiem i Marcinem Puszewkiewiczem (obaj z LKS Koluszki), których różnica czasów ze wszystkich poprzednich pięciu wyścigów wynosiła zaledwie cztery sekundy. Co równie interesujące podobnie wyglądała sytuacja w rywalizacji kijkarzy gdzie o wygraną walczyli Józef Brzezina i ubiegłoroczny zwycięstwa Arkadiusz Koselski. Inaczej sytuacja wyglądała wśród pań gdzie reprezentantka Szakali Bałuty Monika Kaczmarek wywalczyła zwycięstwo w całym cyklu już podczas poprzedniej rundy zmagań.

Zakończyło się Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych i Nordic Walking

W dzisiejszym Grand Prix najszybciej finiszował Michał Olejnik wyprzedzając Marcina Puszewkiewicza i Krzysztofa Pietrzyka. Wśród Pań kolejny raz triumfowała Monika Kaczmarek pieczętując tym samym swoją dominację w całym cyklu. Za nią w dzisiejszym Grand Prix na podium uplasowały się Monika Glonek i Sylwia Badowska.

Koniec cyklu Grand Prix Łodzi to nie koniec biegowych atrakcji. Kwiecień obfitować będzie w biegowe imprezy zarówno w samej Łodzi jak i w województwie. Organizatorzy przygotowali ich w tym miesiącu aż dziesięć.