Finał rozgrywek siatkarzy amatorów

wojtulat
wojtulat
W dniu 24 kwietnia odbyło się zakończenie XIII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Przypomnijmy, że w największych łódzkich rozgrywkach startowało 530 zawodników (90 zawodniczek), którzy występowali w 42 drużynach (34 męskich i 8 kobiecych).

Całość miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 205, a impreza organizowana była pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.Przez siedem miesięcy rozegrano 378 meczów. Najmłodszy uczestnik miał 15, a najstarszy 60 lat.

Niezwykle emocjonujący okazał się finisz rozgrywek. Zgodnie z regulaminem o podziale medali zarówno w ekstraklasie kobiet jak i mężczyzn miał zadecydować jeden mecz finałowy. Rywalizację rozpoczęły zawodniczki Dream Team, które pokonały w meczu o trzecie miejsce zespół Salos św. Teresa (3:0). W kolejnym spotkaniu decydującym o brązowym medalu, tym razem wśród mężczyzn, zmierzyły się drużyny Lozamet oraz ACERO Lamia ElmaRK. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy po trzech latach przerwy znów znaleźli się w pierwszej trójce najlepszych zespołów ekstraklasy.

Po tej przygrywce na parkiet wyszły najlepsze drużyny kobiet. W stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu, podobnie jak w ubiegłym sezonie spotkały się drużyny Lider oraz TKKF Dzikusy I (poprzednio Borsuk`s Team) i… podobnie jak rok temu po zwycięstwie 3:1 mistrzem ligi zostały panie z TKKF Dzikusy I.

Ostatnim akcentem sezonu 2009/2010 było spotkanie najlepszych drużyn męskich. Przy ogromnym dopingu ponad 300 kibiców na parkiecie spotkały się zespoły Superaty (dziewięciokrotnego mistrza i ubiegłorocznego wicemistrza ligi amatorskiej) oraz TKKF Dzikusy (debiutanta w finale, ubiegłorocznego brązowego medalisty). Mecz rozpoczął się niezwykle pechowo dla Superaty, która z powodu kontuzji straciła swojego rozgrywającego Piotra Łagodzińskiego. Pomimo osłabienia niezwykle doświadczonym zawodnikom udało się wygrać pierwszego seta. W dwóch następnych bezkonkurencyjni okazali się jednak zdecydowanie młodsi siatkarze Dzikusów. Set czwarty to wspaniały popis umiejętności siatkarskich „wyjadaczy” i pewne zwycięstwo do 20. O wszystkim więc miał zadecydować piąty set. Od samego początku dominowali zawodnicy Superaty, którzy jednak w końcówce nie dali kondycyjnie rady blisko o połowę młodszym rywalom i ostatecznie przegrali te partię 17:19!, a w konsekwencji całe spotkanie 2:3. Było to w pełni zasłużone zwycięstwo zawodników TKKF Dzikusy, którzy od początku rozgrywek prezentowali wysoki i najbardziej wyrównany poziom.
Podwójne zwycięstwo drużyn reprezentujących Ognisko TKKF „Dzikusy”, to ogromny sukces tej organizacji na czele z Prezesem Władysławem Stępniem, który osobiście zadbał o właściwe warunki rozwoju uzdolnionej siatkarsko młodzieży.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyła się uroczystość dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek spośród wszystkich drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Wspaniałe puchary i medale wręczyła Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi p. Luiza Staszczak – Gąsiorek w asyście Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 205 p. Magdaleny Czwartosz-Bujnowicz, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego TKKF p. Władysława Stępnia, oraz Członków Zarządu Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej - Prezesa p. Wojciecha Ulatowskiego i Wiceprezesa p. Jarosława Skury. Ceremonię zakończenia uświetnił zespół raperów Rap–Te(a)m, który występuje przed meczami Skry Bełchatów, a który już za tydzień zaprezentuje się łódzkiej publiczności podczas meczów Final Four w Atlas Arenie.

Wyniki końcowe Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki sezon 2009/2010:
Ekstraklasa Kobiet

1 TKKF Dzikusy I (Anna Bergman, Edyta Biernat, Paulina Dyszerowicz, Natalia Festinger, Alicja Figiel, Magda Kamińska, Agnieszka Kraszewska, Justyna Marczak, Anna Opłatek, Zuzanna Sieradzka i Wioleta Sokół.)
2 Lider
3 Dream Team
4 Salos św. Teresa
5 Volleydolls
6 Jutrzenka Bychlew
7 TKKF Dzikusy II
8 Lejdis

Ekstraklasa mężczyzn
1 TKKF Dzikusy (Cyprian Andrzejczak, Konrad Andrzejczak, Kamil Antosiak, Przemysław Antosiak, Michał Bedyk, Piotr Drzewiecki, Karol Dziuba, Radosław Górski, Bartosz Krawczyk, Ernest Kuczyński, Piotr Kłaczek, Paweł Rohacewicz, Tomasz Sińczak i Michał Wiatr. Trener: Marek Sińczak.)
2 Superata
3 Lozamet
4 Acero Lamia ElmaRK
5 Fantom
6 PGE Łódzki Zakład Energetyczny & Dystrybucja
7 Uniwersytet Medyczny
8 LUKS Sokół Rzgów

I Liga mężczyzn

1 Cyrańscy Team (Waldemar Cyrański, Adam Percho, Maciej Han, Adam Koperkiewicz, Arkadiusz Mordal, Piotr Nockowski, Kamil Palmowski, Aleksander Sitkowski, Adam Szymajda i Damian Tomczak.)
2 Bejłocz
3 Iskra
4 Venta PAO
5 Filar Pajszczyk Co
6 PKO BP Bankowy OFE
7 Popularni
8 Dalkia Łódź

II liga mężczyzn

1 Piwożłopy (Daniel Dobiński, Michał Dobiński, Marcin Kowalski, Robert Majewski, Szymon Okła, Michał Ornatowski i Rafał Wykrota.)
2 Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania
3 AMC
4 Brukland
5 Volley Team
6 Easy
7 Energeo
8 Zakład Wodociągów i Kanalizacji

III liga mężczyzn

1 Izba Celna (Marcin Grabarczyk, Marek Grabarczyk, Radosław Karliński, Paweł Leśniewski, Romuald Małkus, Jacek Nowicki, Krzysztof Stanek, Tomasz Wirkus i Joanna Zatorska)
2 Pickup Diablo
3 Dirty Dozen
4 Smartshop Boyz
5 Delecta
6 Dell
7 Blachy Pruszyński VT
8 LUKS Sokół Rzgów II
9 Frontica
10 Bytnarówka 29 LO

Indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek i zawodników poszczególnych drużyn:
Joanna Rzepecka-Dream Team
Ewa Kloze - Jutrzenka Bychlew
Sylwia Wijata - Lejdis
Dominika Zwolińska - Lider
Aleksandra Fabjańska - Salos św. Teresa
Alicja Figiel - TKKF Dzikusy I
Martyna Witkowska - TKKF Dzikusy II
Agata Skura - Volleydolls
Bartosz Chmielecki - ACERO Lamia ElmaRK
Jakub Paprocki - Fantom
Karol Blaźniak - Lozamet
Szymon Śpionek - LUKS Sokół Rzgów I
Daniel Kubik - PGE ŁZE S.A.
Piotr Łagodziński - Superata
Tomasz Sińczak - TKKF Dzikusy
Rafał Długozima - Uniwersytet Medyczny
Sebastian Lisiecki - Bejłocz
Maciej Han - Cyrańscy Team
Michał Górecki - Dalkia Łódź
Witold Kosowski - Filar Pajszczyk Co.
Piotr Łazicki - Iskra
Michał Witych - PKO BP Bankowy OFE
Jarosław Balcerek - Popularni
Michał Strycharek - Venta PAO
Krzysztof Wojtysiak - AMC
Krzysztof Hałaczkiewicz - Brukland
Tomasz Pilichowski - Easy
Jakub Wołowski - Energeo
Michał Dobiński - Piwożłopy
Andrzej Rosiński - SWSPiZ
Piotr Śmiechura - Volley Team
Jerzy Brzeziński - ZWiK
Witold Szymański - Blachy Pruszyński VT
Piotr Beta - Bytnarówka XXIX LO
Marcin Daroch - Delecta
Artur Kmieciak - Dell
Marcin Chmielewski - Dirty Dozen
Witold Kowalczyk - Frontica
Piotr Weder - Smartszop Boyz
Krzysztof Stanek-Izba Celna
Michał Sadło - LUKS Sokół Rzgów II
Maciej Wodziński - Pickup Diablo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup teraz

CENEO.PL

Realme C31 4/64GB Zielony

-

599,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Magazyn GOL24 - Jacek Paszulewicz o Santosie - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie