Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Światła 2017. Light Move Festival w ostatni weekend września

Darek Matyjaszczyk
Light Move Festival 2017: Festiwal Światła w Łodzi rozpocznie się wcześniej
Light Move Festival 2017: Festiwal Światła w Łodzi rozpocznie się wcześniej materiały prasowe
Light Move Festival 2017 organizowany to jeden z największych festiwali światła w Europie. Siódma już edycja Festiwalu Światła w Łodzi rozpocznie się 29 września. Hasło tegorocznej imprezy „No limits - szlakiem awangardy”.

Light.Move.Festival. w 2017 roku rozpocznie się wcześniej. Organizatorzy przez wzgląd na jesienną aurę postanowili, że siódma edycja rozpocznie się w piątek 29 września , a zakończy w niedzielę 1 października.

Beata Konieczniak pomysłodawca Light.Move.Festival zapowiada, że w ostatni weekend września w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej podświetlonych zostanie aż 55 kamienic. Na festiwalowej mapie pojawi się aż 38 instalacji świetlnych, projekcji wielkoformatowych i animacji. Ci z uczestników, którzy zechcą zobaczyć wszystkie atrakcje na najdłuższej trasie, do pokonania będą mieli aż 15 kilometrów.

Festiwal Światła wkroczy ze swoimi pokazami na ulicę Kilińskiego i Traugutta. Na cerkwi Aleksandra Newskiego pokażemy „Zawiłości”, czyli niesamowite widowisko audiowizualne, w którym wielkoformatową projekcję uzupełnią pokazy świateł i laserów. W skład animacji wejdzie 15 tysięcy kamieni „ożywionych” za pomocą nowoczesnej muzyki elektronicznej. Autorem „Zawiłości” jest Yann Nguema, francuski artysta znany z niezwykłych projekcji w technologii 3D, który swoje dzieła prezentował m.in. na festiwalach światła w Lyonie, Singapurze i Montrealu.

Organizatorzy zapowiadają również niespodziankę w okolicy Łódzkiego Domu Kultury. LMF 2017 wróci do parku Staromiejskiego oraz parku Sienkiewicza, gdzie pokazany zostanie nietypowy, przestrzenny mapping na drzewie, uzupełniony o animację, efektowne elementy taneczne.

Zaskoczą nas w tym roku również instalacje świetlne. Dwie gigantyczne, kolorowe, wielkoprzestrzenne rzeźby staną m.in. w pasażu Schillera, każda o wysokości 12 metrów!

Twórcy zaproszeni do udziału w LMF 2017 przybliżą dorobek awangardy w sztuce m.in. takich artystów jak Władysław Strzemiński, Wassily Kandinsky czy Salvador Dali. Wykorzystując ich poszukiwania i oryginalne rozwiązania artystyczne zaproszeni artyści pokażą, jak wielkie znaczenie nurt awangardy miał dla rozwoju sztuk wizualnych.

Zaproszenie na warsztaty

Festiwal poprzedzi cykl otwartych warsztatów iluminacji przestrzeni miejskiej „Światło, którym oddychasz”.

W środę i czwartek 23 i 24 sierpnia, przy ul. Piotrkowskiej 113, uczestnicy pod okiem specjalistów zaproszonych przez Fundację Lux Pro Monumentis zaprojektują artystyczną iluminację przestrzeni zielonej. Efekt ich pracy zobaczymy w najbliższy czwartek podczas pokazu w parku Staromiejskim.

Kolejne warsztaty w dniach 30 - 31 sierpnia (projekt artystycznej iluminacji fasady) oraz 6 -7 września (projekt artystycznej iluminacji placu).

- Na warsztaty, podobnie jak na festiwal, zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Dedykujemy je tym osobom, które chcą mieć wpływ na rozwój i sposób postrzegania swojego miasta - mówi Beata Konieczniak.

Zapisy na warsztaty: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto