Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Perspektywy 2017 w Łodzi odbędzie się w cyklach

Dariusz Pawłowski
Tegoroczna edycja Festiwalu Teatralnego Perspektywy trwać będzie od wiosny do jesieni w pięciu weekendowych odsłonach
Tegoroczna edycja Festiwalu Teatralnego Perspektywy trwać będzie od wiosny do jesieni w pięciu weekendowych odsłonach materiały prasowe
5 weekendowych odsłon tegorocznego Festiwalu Perspektywy. Wydarzenie będzie trwało od wiosny do jesieni.

Festiwal Perspektywy to przegląd zjawisk nowego teatru organizowany przez łódzki Teatr Chorea. Tegoroczna edycja ma odbywać się pod hasłem awangardy w teatrze. Festiwal odbędzie się w formie pięciu weekendowych cykli między kwietniem a listopadem, w Art_Inkubatorze w łódzkiej Fabryce Sztuki. „Podczas każdego z cykli zaprezentujemy dwa spektakle, sesje warsztatów prowadzonych przez zaproszonych artystów oraz spotkania i dyskusje z twórcami i teatrologami. Festiwal Perspektywy 2017 to dwie premiery, a pozostałe spektakle to produkcje z 2015 i 2016 roku, które będą pokazywane w Łodzi po raz pierwszy” - dodają organizatorzy.

"Czarownice z Salem" w reżyserii Mariusza Grzegorzka [RECENZJA]

Pierwszy cykl zaplanowano na 22 i 23 kwietnia. Widzowie zobaczą spektakl „Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3” Teatru 21 z Warszawy, w reżyserii Justyny Sobczyk, realizowany przez aktorów z zespołem Downa, oraz spektakl „Intro” Teatru Dada von Bzdülöw działającego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i prowadzonego przez duet choreograficzno-reżyserski Leszka Bzdyla i Katarzynę Chmielewską. Po każdym spektaklu odbędzie się rozmowa z twórcami. Organizatorzy przygotowują również dwa warsztaty. Pierwszy poprowadzi Justyna Sobczyk - reżyserka, pedagog, założycielka Teatru 21, którego członkami są osoby z zespołem Downa i autyzmem. Drugi poprowadzi Katarzyna Chmielewska tancerka, choreograf, dyrektor artystyczna Teatru Dada von Bzdülöw.

Na drugi cykl festiwal zaprosi 13-14 maja. Zaprezentowany zostanie spektakl „Nicea, 14 lipca 2016” powstały we współpracy Teatru Cinema z Michałowic i awangardowego AKHE Engineering Theatre z Petersburga, a także przedstawienie „Deadline” Studium Teatralnego z Warszawy. I tym razem planowane są warsztaty, które poprowadzi założyciel i dyrektor Studium Teatralnego, współpracownik Jerzego Grotowskiego - Piotr Borowski.

Na festiwalu pokazane zostaną dwie premiery oraz produkcje z ostatnich lat

Trzeci cykl odbędzie się po wakacjach, 23-24 września. Przygotowana zostanie premiera spektaklu muzyczno-tanecznego „Oratorium Ziemi”, powstałego w koprodukcji Teatru Chorea, kompozytora i muzyka Igora Gawlikowskiego i awangardowej grupy muzycznej Kormorany. Będzie można też zobaczyć spektakl „Nie mów nikomu”, z Poznania, w reżyserii Adama Ziajskiego, stworzony przez grupę osób niesłyszących.

„Lovecraft” w Teatrze Studyjnym [RECENZJA]

Podczas czwartego cyklu, 27-29 października, widzowie będą mogli uczestniczyć w premierze spektaklu „Ciemność”, realizowanego przez Janusza Adama Biedrzyckiego z Teatru Chorea z grupą osób niewidomych i niedowidzących. Pokazany będzie też spektakl „Manifest 2” Teatru im. Stefana Batorego z Chorzowa.

Ostatni, piąty cykl, 17-19 listopada, to spektakl „Studium o Hamletach” Teatru Chorea powstały we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie i spektakl „To” z Warszawy, w reżyserii Marty Ziółek, odnoszący się do dokonań Tadeusza Kantora. Wraz z finałem festiwalu odbędzie się III Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto