Ekstraklasa na żywo: Lechia Gdańsk 3:1 Widzew Łódź [relacja live]

Lechia Gdańsk prowadzi 2:1 po golu Ivansa Lukjanovsa i Pawła Buzały. Dla Widzewa Łódź strzelił Piotr Kuklis.

Po przegranej z Lechem, Lechia wraca na właściwe tory i utrzymuje kontakt z czołówką Ekstraklasy. W pierwszej połowie gdańszczanie mieli bardzo mało okazji bramkowych, ale po przerwie już dominowali.

Kluczowa była oczywiście pierwsza bramka, którą Lechiści strzelili ze spalonego. Później Widzew szybko wyrównał, ale gdańszczanie zareagowali jeszcze szybciej i było 2:1. W tej akcji świetnie zachował się Buval, który zaliczył asystę, ale w całym meczu grał słabo i marnował sytuację za sytuacją. Na koniec bramkę dołożył Wiśniewski i piłkarze Kafarskiego mogli cieszyć się z wygranej w ostatnim meczu na jesień na własnym stadionie.

Jeśli Lechia będzie tak grała, jak w drugiej połowie, to mogą zdobyć sześć oczek w dwóch ostatnich meczach i na wiosnę powalczyć nawet o puchary.

Lechia Gdańsk

Widzew Łódź

3:1

Bramki: Lukjanovs (67'), Buzała (73'), Wiśniewski (90+4').
Żółte kartki:
Bramki: Kuklis (70').

90+4' Koniec meczu!
90+4' GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 3:1! Wiśniewski!
Ładną akcję przeprowadził Buval, dograł do Wiśniewskiego, ten spokojnie minął Mielcarza i trafił do pustej bramki.
90' Za Buzałę Kaczmarek.
90' Sędzia doliczył trzy minuty.
86' Buval znów sam na sam z Mielcarzem, znów zwlekał i jeden z obrońców zablokował jego strzał.
80' Zienczuk za Lukjanovsa.
80' Znów świetna okazja, Buval w obrońcę, a Wiśniewski wysoko nad bramką.
77' Blisko trzeciego gola. Buval w poprzeczkę! Francuz bardzo ładnie zawinał piłkę nad Mielcarzem.
75' Za Kuklisa Grzeszczyk.
73' GOL GOL GOL GOL! BUUUUUZUAAAAAŁŁŁAAA!!!
70'
Widziewiacy rozgrywali sobie piłkę przed polem karnym Lechii, w końcu dopadł do niej Kuklis i ładnym strzałem dał wyrównanie. Małkowski nie miał szans.
70' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! KUKLIS i mamy 1:1!
67' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! IVANS LUKJANOVS!
Wprawdzie ze spalonego, ale gol! Z drugiej strony, będzie burza po meczu...
63' Znów Buval i teraz niecelnie.
61' Wiśniewski za Popielarza. Jeszcze bardziej ofensywnie.
58' Najlepsza sytuacja w meczu. Buval był sam przed Mielcarzem i zamiast bez problemu go pokonać, Francuz zwlekał i bramkarz Widzewa był lepszy.
55' Robak przewrotką, ale nad bramką.
52' Traore ładnie z wolnego, ale dobrze wyskoczył Mielcarz.
48' W odpowiedzi Broź, ale równie niecelnie.
47' Lukjanovs strzela, ale niecelnie.
46' Zaczynamy drugą połowę, zespoły bez zmian.

45+1' Koniec pierwszej połowy.
Niezły mecz, ale brakuje strzałów, szczególnie ze strony Lechii. Piłkarze Kafarskiego są dziś trochę gorzej dysponowani, wyraźnie brakuje pomysłu na grę. Kiepsko gra też jedyny kadrowicz na boisku, Hubert Wołąkiewicz.
42' Buzała strzelił z 30. metra, ale słabiutko.
40' Traaaoooreee, ale było blisko.
35' Akcja za akcję, bardzo ciekawy mecz.
31' Lukjanovs urwał się prawym skrzydłem, dograł do Buvala, ale napastnik nie spodziewał się, że Szymanek minie się z piłką i... sam się z nią minął.
22' Robak mógł znaleźć się przed Małkowskim sam na sam, ale piłka odskoczyła mu od uda.
20' Buzała urwał się lewym skrzydłem, ale źle podawał do Buvala i zmarnował dobrze zapowiadającą sie akcję.
18' Ładną akcję przeprowadził Sernas, wycofał do Kuklisa, który nad bramką. Chyba najlepsza akcja w meczu.
16' Traore z wolnego, ale wyżej wyskoczyli Widziewiaki, chwilę później Lukjanovs, ale broni Mielcarz.
13' Kiks Wołąkiewicza, Sernas do Robaka, ale ten za wysoko.
12' Znów rożny, znów Deleu i znów nic z tego.
11' Deleu z rożnego i Janicki głową, ale obok.
8' Kontra Widzewa, ale tylko rożny.
5' Lechia znacznie lepiej rozpoczęła mecz, dwa razy strzelał Buval.
1' Zaczynamy!
1' Z kolei w Widzewie brakuje przede wszystkim Panki.
0' Znamy już wyjściowy skład Lechii, w którym jest młodzi - Popielarz i Janicki.

Widzów:
Sędzia:

Lechia Gdańsk: Małkowski - Deleu, Janicki, Bąk, Wołąkiewicz - Popielarz (Wisniewski 61'), Surma, Traore - Lukjanovs (Zieńczuk 80'), Buval, Buzała (Kaczmarek 90').

Widzew Łódź:
Mielcarz - Ben Radhia, Szymanek, Pinheiro, Dudu - Budka, Broź, Kuklis (Grzeszczyk 75'), Lisowski - Sernas, Robak.

Czytaj codziennie: MMTrojmiasto.pl/Sport

Zobacz jakie możliwości daje Ci MMTrojmiasto.pl >>

Wybory w Trójmieście | Wygraj 500 zł | Piłkarska Ekstraklasa | Praca TrójmiastoDrogowe Miasto | Koncerty w Trójmieście | Pisz bloga | Matura 2011