Ekstraklasa na żywo: Lechia Gdańsk 1:0 Cracovia Kraków

Patryk Szczerba
Lechia Gdańsk w ostatnim meczu w tym roku pokonała Cracovię Kraków 1:0. Przeprowadziliśmy relację na żywo z tego spotkania.
Przejdź do serwisu Ekstraklasy: wyniki, relację i najświeższe informacje z obozu Arki i Lechii.

Lechia po blisko trzech miesiąca wygrała na własnym stadionie. Cracovia z kolei przegrała po raz pierwszy od czterech zwycięskich spotkań w lidze. Choć nie było to wielkie widowisko, to pokazało, że obydwie drużyny mogą wiosną w Ekstraklasie jeszcze sporo namieszać.

Lechia Gdańsk

Cracovia Karaków

1:0

Bramki: Dawidowski (75')
Żółte kartki: Wiśniewski (16'), Cvirik (25')
Odśwież >>
Bramki:
Żółte kartki:

93' Koniec spotkania. Lechia pokonuje Cracovię 1:0. Gdańszczanie mają na swoim koncie 26 punktów i spokojnie mogą udać się na świąteczne urlopy.

92'
Goliński trafia piłką po dośrodkowaniu w słupek. Strzał głową mógł dać Cracovii remis.

90'
Groźnie z rzutu rożnego bił piłkę Pawlusiński, ale Kapsa pewnie złapał piłkę. Trzy minuty doliczone.

89'
Trwa wyczekiwanie na ostatni gwizdek sędziego. Passa czterech zwycięstw z rzędu Cracovii chyba się skończy.

87'
Cracovia dąży do wyrównania, ale na razie biało-zieloni będą rozpoczynali od rzutu wolnego.

85
Lukjanovs próbował zaskoczyć Cabaja sprtnym strzałem, ale bramkarz Cracovii obronił.

83'
Goliński uderza zza pola karnego bardzo niecelnie. W rugby byłyby punkty.

82'
Groźna kontra Lechii, którą rozpoczął Dawidowski. Dla Cracovii skończyło się na strachu.

79'
Zmiana. Wasiluk za Polczaka.

75' GOOOOOOLLL!! Dawidowski strzelcem gola po dośrodkowaniu Buzały. Wejście smoka nowego/ starego piłkarza Lechii.

74'
Kaszuba za Jelenia. Lenczyk próbuje znaleźć sposób na Lechistów. Jedna akcja nowych napastników może zdecydować o wyniku.

72'
Dawidowski za Zabłockiego.

69'
Lechia ożywiła się w ofensywie. Probował Buzała, ale jego strzał został zablokowany.

68'
Niczyja piłka mogła trafić na głowę Kożansa. Kibice powoli zaczynają się niecierpliwić i gwiżdżą.

64'
W drugiej części gry Lechia nic nie pokazuje w ofensywie. Pietrowski wchodzi za Piątka.

62'
Strzał Mateusza Klicha zza pola karnego fantastycznie broni Kapsa. Brawa dla bramkarza i strzelca.

58'
Coraz ostrzej na murawie, jednak sędzia pozwala na walkę na pograniczu faulu.

56'
Ni to strzał, ni dośrodkowanie Zabłockiego, które mogło zaskoczyć Cabaja. Bramkarz Pasów z trudem obronił.

53'
Zabłocki strzelił minimalnie obok bramki Cabaja.

47'
Próbował Zabłocki z dystansu, ale Cabaj pokazuje, że dziś jest pewnym punktem Pasów

46'
Minęło ledwie 10 sekund drugiej części gry, a już niecelny strzał oddał Jeleń.

45'
Koniec pierwszej części spotkania. Coraz zimniej przy ul. Traugutta, oby piłkarze rozgrzali publiczność w drugiej połowie.

43'
Buzała za Wiśniewskiego.

41'
Klich niecelnie. Piłka poleciała wysoko ponad bramką.

35'
Groźnie zaatakowała Cracovia. Najpierw strzelał Goliński, teraz Pawlusiński bił piłkę z rzutu wolnego, ale futbolówka minęła bramkę Kapsy.

32'
Akcja Cracovii, piłkę na polu karnym dostał Pawlusiński, jednak potknął się i przewrócił.

30'
Groźny strzał Golińskiego z rzutu wolnego. Cabaj na posterunku.

27'
Cabaj broni groźny strzał Wiśniewskiego

25'
Żółta kartka dla Cvirika

23'
Nieudane zagranie Zabłockiego i znów bez zagrożenia pod bramką Cracovii.

20'
Nudy, nudy, nudy. Tak można podsumować pierwsze dwadzieścia minut. Kibice w liczbie 7 tys. częściej ziewają, niż dopingują

16'
Wiśniewski ukarany żółtą kartką. O dziwo cały czas przeważają w meczu goście, ale na razie widzowie nie oglądają bramek.

14'
Zabłocki zagrał znakomicie do Lukjanovsa, ten jednak nie odnalazł się w sytuacji i piłkę złapał Cabaj.

5'
Zabłocki minął kilku obrońców Cracovii, lecz nie zdołał dośrodkować i wyszedł z piłka za linię bramkową. W Gdańsku zimno, ale emocji nie brakuje.

3'
Szansa Cracovii. Po rzucie rożnym piłkę dostał Goliński, który strzelał na bramkę Kapsy. Dobijał Polczak, lecz obronił Kapsa.